کسب رتبه نخست سوادکوه در طرح نوروزی امداد و نجات مازندران/ نجات 47 حادثه‌دیده مناطق کوهستانی و جنگلی سوادکوه

پرینت
 رئیس جمعیت هلال احمر سوادکوه خبر داد

نجات 47 حادثه‌دیده مناطق کوهستانی و جنگلی سوادکوه/کسب رتبه نخست شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی در طرح نوروزی امداد و نجات مازندران

رئیس جمعیت هلال احمر سوادکوه از نجات 47 حادثه‌دیده مناطق کوهستانی و جنگلی سوادکوه در یک‌سال گذشته خبر داد.

جهانگیر آذری امشب در گفتگو با خبرنگار سایت خبری تحلیلی سوادکوه نیوز(اخبار سوادکوه)، از کسب رتبه نخست شهرستان سوادکوه در طرح امداد و نجات نوروزی ۱۳۹۶ در بین شهرستان‌های استان مازندران خبر داد و گفت: کسب رتبه نخست شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی در طرح نوروزی امداد و نجات هلال احمر با همدلی، تعامل و احساس مسئولیت مدیران و کارکنان جمعیت هلال احمر شهرستان سوادکوه به دست آمد.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی با اشاره به اینکه انجام مأموریت‌های مهم امداد‌رسانی و کمک به همنوع و مردم از وظایف هلال احمر است، گفت: از رسانه‌ها برای ارسال به‌موقع اخبار امدادی هلال احمر سوادکوه تشکر می‌کنم.

وی به ملاک های انتخاب واحدهای امدادی برتر استان مازندران اشاره کرد و گفت: انتخاب پایگاه برتر استانی با توجه به توانمندی های عمومی، تجهیزات مناسب، وجود آمادگی، وجود خودروهای امدادی و تجهیزات نجات کوهستان و وسایل ارتباطی بود.

وی با بیان اینکه در سال 1395 تعداد ۱۸ مورد عملیات جستجو و نجات افراد حادثه دیده در مناطق کوهستانی و جنگلی شهرستان سوادکوه‌شمالی انجام شد، افزود: عدم شناخت منطقه، شرایط نامناسب جوی و مصدومیت افراد از عوامل اصلی درخواست کمک افراد حادثه‌دیده از تیم امداد کوهستان جمعیت هلال احمر شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی بود.

آذری از عملیات جستجو و نجات افراد حادثه‌دیده در مناطق کوهستانی و جنگلی به تعداد ۴۷ نفر خبر داد و خاطر‌نشان کرد: کوهنوردان و گردشگران قبل از این‌که به مناطق کوهستانی و جنگلی شهرستان سوادکوه اعزام شوند، شرایط جوی، هماهنگی لازم با مسئولان، شناخت مناطق و دارا بودن تجهیزات لازم را مورد نظر داششته باشند.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

894 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس