فرماندار سوادکوه خبر داد؛ مشارکت 1500 نفر برای برگزاری انتخابات 29 اردیبهشت‌ماه در سوادکوه

پرینت
فرماندار سوادکوه خبر داد؛ مشارکت 1500 نفر برای برگزاری انتخابات 29 اردیبهشت‌ماه در سوادکوه

فرماندار سوادکوه از مشارکت 1500 نفر برای برگزاری انتخابات 29 اردیبهشت در سوادکوه خبر داد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی سوادکوه نیوز، عبدالجواد توجیدی مقدم در جمع خبرنگاران شهرستان سوادکوه با اشاره به اینکه شهرستان سوادکوه در سفر اخیر رئیس جمهور به استان مازندران از بالا‌تر‎ین طرح‌های افتتاح‌شده برخوردار بود، گفت: افتتاح بخشی از محور سوادکوه، افتتاح کارخانه زغال‌شویی و افتتاح بخشی از بیمارستان شهدای زیراب با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاون وز یر راه و شهر‌سازی و وزیر بهداشت و درمان پزشکی انجام شد.

فرماندار شهرستان سوادکوه با بیان اینکه جلسه اقتصاد مقاومتی با محوریت فرمایش‌های مقام معظم رهبری برگزار می‌شود، افزود: برنامه‌ریزی‌های اقتصاد مقاومتی در حوزه‌های معادن، شهرک صنعتی شور‌مست، حوزه گردشگری و دامداری و کشاورزی و حوزه‌های توسعه‌ای شهرستان سوادکوه برنامه‌ریزی می‌شود.

* برنامه‌ریزی حضور 2 گروه 50 نفره از خراسان برای بازدید اماکن دینی و تاریخی سوادکوه

وی به دید‌گاه مقام معظم رهبری برای استفاده از توان مردمی در سرمایه‌گذاری‌ها اشاره و خاطر‌نشان کرد: چند گروه از گردشگران پس از برگزاری همایش توسعه شهرستان سوادکوه با محوریت گردشگری از شهرستان بازدید کردند و برنامه‌ریزی برای گردشگری فرهنگی و مذهبی، منابع‌طبیعی، جنگل‌ها و آثار باستانی برای عملیاتی‌شدن و ایجاد زیر‌شاخه‌ها برای سرفصل‌های گردشگری اجرایی می‌شود.

توحیدی‌مقدم به برنامه‌ریزی برای حضور 2 گروه 50 نفره از خراسان برای حضور در اماکن دینی و تاریخی سوادکوه خبر داد و با بیان اینکه برای هر‌کدام از جاذبه‌های شهرستان سوادکوه باید برنامه‌ریزی شود، اظهار کرد: توانمندی‌های مختلف سوادکوه در کنار هم برای توسعه شهرستان مورد توجه قرار می‌گیرد.

رئیس شورای اداری شهرستان سوادکوه از تشکیل کمیسیون رفع تداخل برای حل مشکلات بین منابع‌طبیعی و مردم خبر داد و افزود: 50 روستای شهرستان سوادکوه در مرحله اول رفع تداخل برای حل مشکلات بین منابع‌طبیعی و مردم قرار دارند.

*مشارکت 1500 نفر برای برگزاری انتخابات 29 اردیبهشت در سوادکوه

توحیدی‌مقدم به برگزاری انتخابات پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا و دوازدهمین دو.ره انتخابات ریاست‌جمهوری در 29 اردیبهشت‌ماه اشاره و با اشاره به اینکه هزار و 500 نفر به عنوان عوامل اجرایی، نظارتی، بازرسی و عوامل برگزاری انتخابات در ۲۹ اردیبهشت‌ماه در شهرستان سوادکوه فعال هستند، گفت: انتخابات در جمهوری اسلامی ایران تمرین دموکراسی اسلامی است و مردم تعیین‌کننده سرنوشت خود هستند و هر‌چه نظر مردم باشد از صندوق‌های رأی خارج می‌شود.

فرماندار سوادکوه در پاسخ به سوال خبرگزاری فارس در مورد پیش‌بینی اشتغال‌زایی و تولیدات معدنی در شهرستان سوادکوه برای سال ۱۳۹۶، افزود: کارخانه زغال‌شویی البرز مرکزی با ظرفیت 500 هزار‌تن افتتاح شد و توسعه معادن کرد‌آباد، کنیج‌کلا و گلیران نیز در دستور کار ما قرار دارد و بخش اعظم مجوز‌ها، اخذ شد و پیگیر حل مشکلات زیست‌محیطی معادن کک‌سازی، کرد‌آباد و گلیران هستیم.

*لزوم پاسخ کارشناسی به خواسته‌های زیست‌محیطی

وی با بیان اینکه محیط زیست از گذشته درباره کک‌سازی سوادکوه نقطه‌نظراتی داشت و در حال حاضر هم خواسته‌هایی دارد که معتقدم باید به صورت کارشناسی و منطقی به آن خواسته‌ها پاسخ داده شود و نگاه محیط‌زیست هم نگاهی مثبت برای حل موانع باشد، اظهار کرد: 9 واحد صنعتی سوادکوه مبلغ حدود 9 میلیارد تومان از بسته رونق تولید استفاده کردند و برای 2 واحد دیگر هم برای هفته‌های آینده واریز می‌شود و حدود 3 میلیارد تومان هم برای واحد‌های کشاورزی و دامی شهرستان در قالب بسته رونق تولید واریز شد.

توحیدی‌مقدم با اشاره به اینکه با سیاست‌های کلان کشور، تدابیر مقام معظم رهبری و اقدامات دولت، آینده کشور روشن و رو به رشد است، گفت: پروژه 4 بانده شدن محور سوادکوه، راه خطیر‌کوه، تصفیه‌خانه دراسله، راه جوارم به بور‌خانی، تکمیل طرح‌های بهداشتی، درمانی و ورزشی از مهمترین پروژه‌های در دست اقدام است.

وی با بیان اینکه با پراکندگی خدمات و کاهش کیفیت خدمت‌رسانی در شهرستان سوادکوه مخالف هستم، گفت: با پراکندگی خدمات شاهد کاهش کیفیت خدمت‌رسانی می‌شویم و باید تلاش کنیم تا سطح خدمات را بالا‌تر ببریم نه فقط تعداد خدمات را افزایش و یا مسافت دسترسی را کاهش دهیم.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

953 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس