عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خبر داد؛ احتمال طرح سؤال از رئیس جمهور درباره کک‌سازی البرز مرکزی

پرینت
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خبر داد

احتمال طرح سؤال از رئیس جمهور درباره کک‌سازی البرز مرکزی

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از احتمال طرح سؤال از رئیس جمهور درباره کک‌سازی البرز مرکزی خبر داد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی سوادکوه نیوز  عبدالله رضیان عصر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان سوادکوه با اشاره به اینکه از روند فعالیت‌های البرز مرکزی گِلایه دارم که در چارچوب صورت‌جلسات اجرایی نشد، گفت: از اجرایی‌شدن زغال‌شویی تقدیر می‌کنم ولی به ظرفیت ۵۰۰ هزار تنی آن چقدر زغال می‌دهیم.

نماینده قائمشهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وضعیت کک‌سازی سوادکوه با موانع سازمان محیط زیست روبرو است و محیط‌زیست به اندازه کافی ما و مردم را برای راه‌اندازی کک‌سازی اذیت کرد، گفت: ۱۲ میلیارد اعتبار به دلیل موانع محیط‌زیست در سال گذشته از دست رفت و قول و قرارهایی که انجام شده بود و مقرر شد تا نظر استاندار مازندران بیان شود و بر خلاف صورت‌جلسات، مدیرکل جدید محیط زیست نامه دیگر برای رئیس سازمان محیط زیست ارسال و نظر مخالفت معاون سازمان محیط‌زیست برای اجرای کک‌سازی صادر شد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه من و دکتر ادیانی در موضوع کک‌سازی، کوتاه نمی‌آییم، افزود: اگر لازم باشد از رییس جمهور طرح سؤال خواهیم کرد و تصمیمات خانم ابتکار مردم را اذیت کرده است.

* وضعیت اشتغال شهرستان سوادکوه نابسامان است

وی با بیان اینکه وضعیت اشتغال شهرستان سوادکوه نابسامان است، گفت: ظرفیت اشتغال‌زایی زغال‌شویی از قبل تکمیل شده بود و بسیاری از مردم انتظار معرفی نیرو داشتند و در حوزه‌های دیگر البرز مرکزی باید برنامه‌ریزی لازم برای اجرایی‌شدن طرح‌ها انجام شود.

رضایان خواستار توجه لازم به حقوق کارگران معادن البرز مرکزی شد و با بیان اینکه کارگران البرز مرکزی با کمترین مزد کار می‌کنند و ما نمایندگان هم پیگیر پول زغال از ذوب آهن اصفهان هستیم، اظهار کرد: درباره پارک جوارم توسط سرمایه‌گذار، قول و قرارهای انجام شد و سرمایه‌گذارانی هم پیدا شدند و چون در اختیاز سرمایه‌گذار موجود است باید مدیریت شود.

* شهرک صنعتی شورمست تقریبا تعطیل است.

نماینده قائم‌شهر و سوادکوه در مجلس شورای اسلامی به وضعیت اشتغال شهرک صنعتی شور‌مست سوادکوه اشاره کرد و افزود: در «بهین‌یاب» فعالیت‌های انجام شد که اعلام شد برای حفظ اشتغال و سرمایه موجود بود که من این موضوع را قبول ندارم و شهرک صنعتی شورمست تقریبا تعطیل است.

وی با بیان اینکه ۱۶ سالن ورزشی نیمه کاره در حوزه انتخابیه قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه‌شمالی وجود دارد که پیگیر اجرایی شدن آن هستیم، خاطر‌نشان کرد: برقی کردن قطار تهران گرگان و پیگیری برای استفاده از فلورین هم در دستور کار قرار دارد.

رضیان با اشاره به اینکه اگر قرار باشد که همگان تأیید شوند، دیگر نیاز به هیئت اجرایی و نظارت نبود به افزایش اقتدار پایدار نظام با برگزاری انتخابات اشاره کرد و گفت: برگزاری انتخابات با حضور پرشور مردمی باعث سربلندی نظام می‌شود و دشمن تلاش می‌کند که بی‌اعتمادی مردم را گسترش دهد که این نقشه دشمن با حضور گسترده مردم عقیم می‌ماند.

نماینده قائم‎شهر و سوادکوه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نام‌گذاری امسال توسط مقام معظم رهبری به سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، از برگزاری 3 جلسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

981 مطلب نوشته است .

یک نظر در “عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خبر داد؛ احتمال طرح سؤال از رئیس جمهور درباره کک‌سازی البرز مرکزی”

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس