فرماندار سوادکوه خبر داد؛ افزایش 10 درصدی جمعیت سوادکوه

پرینت
فرماندار سوادکوه خبر داد؛ افزایش 10 درصدی جمعیت سوادکوه/قول ویژه وزیر بهداشت برای توسعه سوادکوه

فرماندار سوادکوه با اشاره به افزایش 10 درصدی جمعیت سوادکوه از قول ویژه وزیر بهداشت برای توسعه سوادکوه خبر داد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی سوادکوه نیوز، عبدالجواد توحیدی‌مقدم ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان سوادکوه با اشاره به اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران در دوران اقتدار سیاسی، امنیتی و اجتماعی خود قرار دارد، گفت: در سال گذشته بیش از ۱۰ میلیارد تومان برای واحدهای کشاورزی و شهرک صنعتی سوادکوه هزینه شد.

*حضور چهار گروه گردشگران خارجی در سوادکوه

فرماندار شهرستان سوادکوه به وضعیت اقتصادی کشور اشاره کرد و با بیان اینکه ۵۰ میلیارد فاینانس توسط دولت برای کشور مدیریت شد و در صادرات نیز از هشت دهم میلیارد دلار در سال 1392 به 5 و نیم میلیارد دلار در سال 1395 افزایش یافت، افزود: کشور ما از رتبه دوازدهم جذب سرمایه‌گذاری خارجی در خاورمیانه به رتبه سوم ارتقا یافت و خروج ایران از فهرست سیاه پول‌شویی بین المللی، تثبیت دلار و نصف‌شدن قاچاق کالا بخش دیگری از دستاوردهای دولت تدبیر و امید بود.

وی با بیان اینکه در ماه‌های اخیر، چهار گروه گردشگران خارجی در سوادکوه حضور یافتند و ما باید برای گردش‌گران برنامه‌ریزی‌های مناسب انجام دهیم، خاطر‌نشان کرد: حدود ۸۵ کیلومتر از محور سوادکوه تکمیل شد که نیمی از آن در دولت تدبیر و امید بود و دو معاون وزیر و وزیر بهداشت و درمان در سفر اخیر ریاست جمهوری در شهرستان سوادکوه حضور یافتند.

وی از اختصاص 202 میلیارد تومان برای محور سوادکوه با تلاش ویژه ۲ نماینده سوادکوه در مجلس شورای اسلامی و استاندار مازندران خبر داد و گفت: آب‌رسانی در شهرستان با ۱۰ میلیارد تومان هزینه، گازرسانی به 50 روستای شهرستان با ۱۵ میلیارد تومان هزینه و آسفالت روستایی با ۱۰ میلیارد تومان در شهرستان سوادکوه انجام شد.

* افزایش 10 درصدی جمعیت سوادکوه

رئیس شورای اداری شهرستان سوادکوه از ارتقای ضریب اعتباری شهرستانی از یک و نیم تا 3 درصد و افزایش 11 درصدی ضریب کل اعتباری سوادکوه خبر داد و گفت: در سال سر‌شماری سال 1394 تعداد حدود 40 هزار نفر جمعیت داشتیم که در سرشماری سال ۱۳۹۵ شاهد افزایش ۱۰ درصدی جمعیت سوادکوه و افزایش آن به حدود ۴۵ هزار نفر هستیم.

توحیدی‌مقدم با بیان اینکه خدمات‌دهی شهرستان به حدود 100 هزار نفر انجام می‌شود، گفت: خدمات دولت به عنوان عملکرد نظام جمهوری اسلامی ایران است و حلاوت آن باید به کام مردم باشد.

وی از تشکیل کمیته برنامه‌ریزی شهرستان با محوریت اشتغال و تولید در شهرستان سوادکوه خبر داد و افزود:مسئولان ادارات و نهادهای شهرستان سوادکوه برنامه‌محور باشند و به بودجه‌های کمیته برنامه‌ریزی شهرستان تکیه نکنند و از ظرفیت‌های وزارتخانه و اداره کل نیز استفاده کنند.

* قول ویژه وزیر بهداشت برای توسعه سوادکوه

فرماندار شهرستان سوادکوه از قول ویژه وزیر بهداشت برای توسعه سوادکوه خبر داد و با اشاره به حضور وی در بازدید از بیمارستان شهدای زیراب در سفر اخیر رئیس جمهور به استان مازندران از ارسال نامه مشترک امام جمعه، نمایندگان حوزه انتخابیه و فرماندار برای پیگیری آن خبر داد.

وی با بیان اینکه ۲۰۰ نفر از معتمدین برای انتخابات ۲۹ اردیبهشت ماه از اقشار مختلف شهرستان، گلچین شدند، افزود: ۶۳۷ نفر در انتخابات شورای اسلامی شهر‌ها و روستا‎های سوادکوه ثبت نام کردند که ۸۲ نفر شهری و بقیه برای روستا ثبت‌نام کردند  و 11 نفر از آنان انصراف دادند و 21 نفر رد صلاحیت شدند که 17 نفر از ثبت‌نام‌کنندگان روستا و 4 نفر از حوزه شهر هستند.

* کاهش تصادفات منجر به فوت در ایام تعطیلات شهرستان سوادکوه

توحیدی‌مقدم از کاهش تصادفات منجر به فوت در ایام تعطیلات شهرستان سوادکوه در سال 1396 خبر داد و گفت: فوتی منجر به فوت امسال یک نفر بود که در مقایسه با 6 نفر سال‌گذشته و 12 نفر 2 سال گذشته، کاهش محسوسی داشت و 205 هزار نفر ‌شب‌اقامت در ایام تعطیلات نوروز در سوادکوه اقامت کردند و همایش توسعه شهرستان سوادکوه با محوریت گردشگری برای آغاز فعالیت‌ها بود و ادارات، برنامه‌های خود را برای توسعه شهرستان ارائه کنند.

وی  با اشاره به وضعیت البرز مرکزی و با بیان اینکه ما نباید به دنبال مدیران البرز مرکزی باشیم و آنها باید هماهنگی‌های لازم را برای دست‌یابی به اهداف انجام دهند و با اشاره به اینکه غیبت مدیر البرز مرکزی سوادکوه در جلسه شورای اداری بدون هماهنگی انجام شد و رؤسای ادارات بدون هماهنگی با اداره کل و فرمانداری حق خروج از حوزه کاری خود را ندارند افزود: مدیر البرز مرکزی باید با من هماهنگ باشد و در کنج‌خلوت خود فقط با استان و کشور در ارتباط نباشد.

وی با اشاره به اینکه کاندیداها و مردم به نظر هیئت اجرایی و نظارت، تمکین کنند و انتخابات ۲۹ اردیبهشت در رقابت سالم، امنیت انتخابات و مشارکت با‌کیفیت انجام شود و 23 فرایند از 25 فرایند برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی است.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

953 مطلب نوشته است .

یک نظر در “فرماندار سوادکوه خبر داد؛ افزایش 10 درصدی جمعیت سوادکوه”

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس