خلاء نخبگان ورزشی در مدیریت شهری زیراب

پرینت
خلاء نخبگان ورزشی در مدیریت شهری زیراب/به قلم فخر‌الدین هاشمی‌نژاد کارشناس مدیریت تربیت بدنی و مربی باشگاه فرهنگی ورزشی نخبگان زیراب/

توجه پایدار و هدفمند به فرهنگ و ورزش، حلقه مفقوده شورای اسلامی شهر زیراب در 18 سال فعالیت است که فعالیت‌های قابل توجه و مستمری را در این موضوع ندیدیم.

به عنوان کارشناس تربیت بدنی و مربی باشگاه فرهنگی و ورزشی نخبگان زیراب معتقدم که شورای اسلامی شهر می‌تواند در کنار دیگر نهادهای مربوطه پشتیبان قوی برای فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی شهر باشد ولی در دوره‌های گذشته عضو شورایی را که اطلاعات، علاقه و سبقه پر‌رنگ ورزشی با برنامه‌های مدون و عملکرد قابل توجه در این حوزه داشته باشد را شاهد نبودیم و تشکیل شورای ورزشی زیر مجموعه شورای شهر هم اقدامی نمادین بود که به ورزش کمکی نکرد و این شورای ورزشی شهر هم در 2 سال اخیر هیچ جلسه‌ قابل توجه به غیر از دعواهای مدیریتی نداشت و این در حالی است که شورای شهر می‌تواند با تقویت شورای ورزشی با استفاده از پیشکسوتان، فعالان ورزشی، مربیان و ورزشکاران، گام بلندی را در توسعه ورزشی بردارد که تاثیر‌گذاری شورای شهر یا شهرداری در شهر‌های دیگر را می‌توان با حضور تیم‌های ورزشی با نام آن شهرداری یا شورای شهر در بالاترین سطوح ملی مشاهده کرد.

شورای شهر به عنوان یک نهاد مردمی وظیفه خطیری در خصوص سلامت جسمی و روحی شهر بر عهده دارد لذا تا تنور انتخابات شورا داغ است نکاتی چند در مورد چگونگی توسعه ورزش شهروندی با حمایت شورای شهر بیان می‌کنم.

یکی از مباحث مدیریت واحد شهری ورزش و تربیت بدنی است که در میان وظایف شورا از جایگاه ویژه ای برخوردار است .

در قانون اساسی در بند 3 اصل 3 دولت مکلف است خدمات ورزشی رایگان در اختیار عموم جامعه قرار دهد. در راستای تحقق این اصل باید فرصتی ایجاد کرد که مردم از ورزش رایگان بهره مند شوند در صد بالایی از شهروندان سال به سال دچار مشکلات عدیده ای که ناشی از بی تحرکی و زندگی ماشینی است می شوند.

افزایش بودجه ورزشی و کمک به هیات ورزشی شهر به منظور برگزاری مسابقات مختلف , معرفی ورزش های کم هزینه و سالم به شهروندان و برگزاری همایش های پیاده روی و ایجاد  مکان های مناسب برای ورزش های همگانی سازگار با محدودیت های اقتصادی و زندگی شهری و توسعه ورزش شهروندی با محوریت محله از جمله پیشنهاد هایی است که انتظار می رود شهرداری و شورای شهر با نگاهی آینده نگر و با  تصویب آن گام مهمی در سلامت شهروندان محروم این دیار بردارد.

از شهروندان فهیم زیرابی انتظار می‌رود در انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر زیراب با درایت و  انتخاب درست، افرادی را برگزینند که علاوه بر فعالیت‌های عمرانی و شهری در حوزه فرهنگی و ورزشی هم صاحب برنامه باشند که با حضور افراد متخصص فرهنگی و ورزشی در شورای شهر شاهد پیشرفت در ورزش و رشد سلامت و نشاط اجتماعی در شهر و جامعه باشیم .

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

981 مطلب نوشته است .

2 نظر در “خلاء نخبگان ورزشی در مدیریت شهری زیراب”

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس