مدیر‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در سوادکوه شمالی: تولیدات فرهنگی مازندران با نگاه بر هویت استان تولید شود

پرینت
مدیر‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در سوادکوه شمالی: تولیدات فرهنگی مازندران با نگاه بر هویت استان تولید شود
مدیر‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، خواستار نگاه استانی بر تولیدات فرهنگی، هویتی و هنری شد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی سوادکوه نیوز و خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه‌شمالی، احد جاودانی صبح امروز در دومین جشنواره تبری «نوج» که به صورت تلفیقی از زبان‌های فارسی و مازندرانی سخن می‌گفت با تقدیر از عوامل اجرایی این جشنواره و فرمانداران شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی، گفت: برای ایجاد و تقویت رویداد‌های فرهنگی نیاز به همکاری و همراهی علاقه‌مندان است.

مدیر‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه برگزاری رویداد‌های فرهنگی و هنری علاوه بر ارزشمند‌بودن باعث چسبندگی ریشه‌های فرهنگی و هنری می‌شود، افزود: در برخی از مواقع، بازگشت به عقب و نگاه به آن در تحولات جامعه و توسعه تکنولوژی به هویت‌سازی کمک می‌کند.

وی برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری را با توجه به تعدد قومیتی موجب گسترش «خود‌بزرگ» و گسترش فرهنگی توصیف و خاطر‌نشان کرد: برگزاری جشنواره‌های فرهنگی و هنری به نزدیکی نگاه‌ها و زبان‌ها کمک می‌کند.

جاودانی، سخن‌گفتن به زبان مازندرانی را سخت، ذکر و اظهار کرد: جوانان و نوجوانان مازندرانی به فرهنگ بومی تمایل دارند و مسؤولان باید با دقت‌نظر برنامه‌ریزی کنند.

مدیر‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به اینکه از پیشنهاد برگزاری جشنواره «نوج» استقبال کردم، گفت: تولیدات فرهنگی و هنری با نگاه بر فرهنگ، هنر و هویت استان مازندران برنامه‌ریزی شود.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

952 مطلب نوشته است .

یک نظر در “مدیر‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در سوادکوه شمالی: تولیدات فرهنگی مازندران با نگاه بر هویت استان تولید شود”

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس