سید هادی حسینی: هفته‌های فرهنگی در شهر‌ها و روستا‌های کشور اجرایی می‌شود

پرینت
معاون امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: هفته‌های فرهنگی در شهر‌ها و روستا‌های کشور اجرایی می‌شود
معاون امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، عدالت فرهنگی در کشور را از برنامه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ذکر کرد و گفت: هفته‌های فرهنگی در شهر‌ها و روستا‌های کشور اجرایی می‌شود.

به گزارش سایت خبری تحلیلی سوادکوه نیوز و خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه‌شمالی، سید‌هادی حسینی ظهر امروز در دومین جشنواره تبری «نوج» که به زبان مازندرانی سخنرانی می‌کرد با اشاره به اینکه سوادکوه هیچ‌گاه دو تا نمی‌شود و با توجه به اینکه تقسیم نظام بودجه‌ای، شهرستانی است و سوادکوه به دلیل طول و عرض گسترده و جمعیت کم، سهم اندکی از اعتبارات داشت، گفت: افزایش اعتبارات و حل مشکل مسافت برای مراجعه به مدیران شهرستانی از دلایل تاسیس شهرستان جدید سوادکوه‌شمالی بود.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه انسان موجودی اجتماعی، متفکر و ناطق است، افزود: زبانی که دارای ویژگی‌های فصاحت، بلاغت، دارای گستره دامنه لغات و لحن آرام داشته باشد، گسترش و زنده می‌ماند.

وی زبان شعر را زبان آمیخته با هنر و دانش ذکر کرد و افزود: شاعر یک زبان باید ادبیات، تاریخ، جغرافیا را بداند.

حسینی، حوزه فرهنگ و هنر را وسیع و گسترده توصیف کرد و توجه به عدالت فرهنگی در کشور را یکی از برنامه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست و اظهار کرد: هفته‌های فرهنگی در شهر‌ها و روستا‌های کشور اجرایی می‌شود.

نماینده مجلس نهم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم مشارکت مردم در انتخابات 29 اردیبهشت‌ماه و با بیان اینکه رای‌دادن حق مردم است که هر‌ کسی را که دوست دارند، رأی بدهند، گفت: حضور در انتخابات مورد تاکید مقام معظم رهبری و باعث اتحاد ملی می‌شود و دنیا حساب ویژه‌ای برای این انتخابیات در نظر گرفت و انتظارات بزرگ با انتخاب درست محقق می‌شود.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

896 مطلب نوشته است .

یک نظر در “سید هادی حسینی: هفته‌های فرهنگی در شهر‌ها و روستا‌های کشور اجرایی می‌شود”

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس