معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد؛ موانع زیست‌محیطی برای بهره‌برداری از کارخانه کک‌سازی سوادکوه+گزارش تصویری

پرینت
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد؛ موانع زیست‌محیطی برای بهره‌برداری از کارخانه کک‌سازی سوادکوه

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از وجود موانع زیست‌محیطی برای بهره‌برداری از کارخانه کک‌سازی سوادکوه خبر داد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه، مهدی کرباسیان عصر امروز در مراسم افتتاح کارخانه زغال‌شویی البرز مرکزی شهرستان سوادکوه با اشاره به اینکه کارخانه زغال‌شویی البرز مرکزی در دولت تدبیر و امید آغاز و در همین دولت به اتمام رسید، گفت: بودجه ارزی و ریالی کک‌سازی و معادن مرتبط البرز مرکزی تامین شد و مانع زیست‌محیطی باعث شد که کارخانه کک‌سازی هنوز به بهره‌برداری نرسد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از انعقاد تفاهم نامه با محیط زیست در مورد کک‌سازی خبر داد و افزود: مقرر شد یک گروه بین المللی آلمانی چارچوب‌های زیست محیطی مرتبط را پیشنهاد کنند و تا یک ماه نیم آینده این گزارش ارسال و محیط زیست نظر خود را اعلام می‌کند.

وی به پیشنهاد سرمایه گذاری برای باطله‌های زغال شرکت زغال‌سنگ البرز مرکزی اشاره و خاطر‌نشان کرد: سرمایه‌گذاری برای فرآوری باطله‌های زغال شرکت البرز مرکزی باعث ایجاد ارزش‌افزوده و اشتغال‌زایی و رفع نگرانی‌های موجود منطقه درباره این باطله‌ها می‌شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیئت عامل ایمیدرو از برگزاری جلسه با شرکت سامان خبر داد و با بیان اینکه مدیران این شرکت برنامه توسعه دارند و در جلسه هفته آینده هم برنامه‌ریزی برای استفاده از صندوق بیمه معدن برای کمک به این شرکت بررسی می‌شود.

کرباسیان با بیان اینکه در زمان تحویل شرکت ایمیدرو، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی و شرکت البرز مرکزی در لیست واگذاری قرار داشت، اظهار کرد: در سال‌های 1392 و 1393 و قبل از «برجام» برای انتقال تکنولوژی معضل داشتیم و با وجود دارا‌بودن پول مورد‌نیاز با ایجاد موانع مختلف در انتقال تکنولوژی مواجه بودیم و «بر‌جام» فقط دارای جنبه‌های مالی نیست و با کمک رهبری و مردم، وضعیت کنونی بهتر از سال‌های گذشته است.

وی از گسترش فعالیت‌های اکتشافی معادن در دولت تدبیر و امید خبر داد و با بیان اینکه در برخی از کشور‌ها که حساسیت جدی‌تری از ما درباره محیط‌زیست دارند، شاهد وجود کارخانه صنعتی در وسط شهر هستیم، گفت: بیکاری از ناراحتی‌های اصلی ما است و تولید و اشتغال در راستای فرمایش‌های مقام معظم رهبری از اولویت‌ها است.

در ادامه مراسم افتتاح کارخانه زغال‌شویی البرز مرکزی، رئیس جمهور از طریق ویدئو‌کنفرانس با محل برگزاری این مراسم ارتباط برقرار کرد و با اشاره به اینکه در بخش اکتشاف معادن در دو.لت تدبیر و امید، 2 و نیم برابر بیشتر از 90 سال اخیر بود، گفت: کشف معادن جدید باعث ایجاد و تقویت اشتغال می‌شود.

حجت الاسلام حسن روحانی از رشد قابل توجه بخش معدن در آمارها خبر داد و افزود: در سال تولید و اشتغال باید فعالیت‌های مضاعف‌تری انجام شود تا اهداف مورد نظر مقام معظم رهبری محقق شود.

اشتراک گذاری

برچسب :

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

982 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس