امام جمعه زیراب سوادکوه خواستار شد؛لزوم استفاده بهینه متولیان فرهنگی از فرصت اعتکاف

پرینت
امام جمعه زیراب سوادکوه خواستار شد؛لزوم استفاده بهینه متولیان فرهنگی از فرصت اعتکاف
امام جمعه زیراب سوادکوه خواستار لزوم استفاده بهینه متولیان فرهنگی از فرصت اعتکاف شد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی سوادکوه نیوز و خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، حجت‌الاسلام محمد‌زمان رضایی صبح امروز در جلسه ستاد شئون فرهنگی که در اداره تبلیغات اسلامی شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی برگزار شد با اشاره به رسالت‌های پیامبران اظهار کرد: ایمان به خدا و جهان پس از مرگ از مهم‌تر‌ین اهداف پیامبران در رسالت بود.

امام جمعه زیراب سوادکوه با بیان اینکه ایمان به توحید، مبدأ و معاد با عبادت و بندگی به‌دست می‌آید، افزود: به فرموده بزرگان، بسیاری از مردم، علم و دانش مبدأ و معاد را دارند ولی چون باور کم است، عمل هم ضعیف می‌شود.

وی به وجود اعتکاف در تاریخ اسلام و برگزاری آن توسط پیامبر گرامی اسلام در دهه آخر ماه رمضان اشاره و خاطر‌نشان کرد: «رویش انقلابی» تعبیر مقام معظم رهبری از اعتکاف است.

رضایی خواستار استفاده بهینه متولیان فرهنگی از فرصت اعتکاف شد و اظهار کرد: اعتکاف به‌عنوان «میقات» و مکان و زمان ملاقات با خدا است و قلب معتکف با رهایی از تعلقات مادی، آماده پذیرش انوار الهی می‌شود و خلوت اعتکاف باید همراه با فکر ناب باشد.

* امکان ثبت‌نام پذیرش معتکفین در سامانه اعتکاف مازندران

رئیس اداره تبلیغات اسلامی سوادکوه نیز در جلسه ستاد شئون فرهنگی شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی با اشاره به اهمیت اعتکاف، گفت: اداره تبلیغات اسلامی برای اجرایی‌شدن گسترده اعتکاف برنامه‌ریزی کرد.

حجت‌الاسلام غلام‌حسین ذاکری‌خطیر از برگزاری جلسات مختلف برای برگزاری اعتکاف در شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی خبر داد و افزود: جلسه با فعالان دینی و قرآنی، رابطان اعتکاف در مساجد و مسؤولان مرتبط انجام شد.

وی گفت: اماکن پذیرش معتکفین در سامانه اعتکاف استان موجود است و تا عصر روز دوشنبه فرصت ثبت‌‍‌‌نام برای حضور در مراسم اعتکاف شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌‌شمالی است.

اشتراک گذاری

برچسب :

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

953 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس