روحانی مبلغ هندی در سوادکوه: ایران بهشت شیعیان جهان است/استعمار هم نتوانست حجاب را از زنان هندی بگیرد

پرینت
روحانی مبلغ هندی با اشاره به اینکه ایران بهشت شیعیان جهان است، گفت: اعتماد به نفس پایین دلیل بی‌حجابی برخی بانوان در ایران است.

حجت‌الاسلام مظهر‌علی رضوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه نیوز) و خبرگزاری فارس در شهرستان سوادکوه با اشاره به اینکه متولد 1977 در «اوتار‌پرادش» هندوستان است و نیاکان وی از سادات نیشابور بودند که به هند مهاجرت‌کردند و دارای سطح 4 حوزه معادل با دکتری را دارد، اظهار‌ کرد: هندوستان، کشوری با 72 ملت است و حدود یک میلیارد و 200 نفر جمعیت دارد و و 54 ایالت این کشور به مانند یک کشور است.

وی با بیان اینکه در کشور هندوستان 17 زبان رسمی وجود‌دارد و 200 سال مردم کشور هندوستان به زبان فارسی سخن گفتند و تغییر زبان فارسی به انگلیسی از اولین اقدام‌های استعماری انگلستان بود که 150 سال بر کشور هندوستان حاکم‌بود.

روحانی مبلغ هندی با اشاره به اینکه در حال حاضر برخی از کلمات و اصطلاحات فارسی در هندوستان مورد استفاده‌است، خاطر‌نشان‌کرد: استعمارگران با وجود لطمات مختلف به کشور هند، نتوانستند حجاب مسلمانان و غیر‌مسلمانان را تغییر‌دهند و مردم هند با ادیان مختلف بر پوشش و حجاب خود اهمیت و ارزش بالایی می‌دهند و در موضوع حجاب از استعمار تاثیر نگرفتند.

رضوی به انواع حجاب در هند اشاره کرد و با بیان اینکه زنان هندوستان، حیا دارند و پوشش «ساری» برای بانوان غیر‌مسلمان است که در فیلم‌های مختلف مشاهده می‌کنیم، اظهار‌کرد: در هندوستان، اجباری برای حجاب و پوشش وجود ندارد ولی با توجه به زندگی سایر اقوام و مذاهب، حجاب در نزد هندی‌ها با‌ارزش و معتبر‌است و زنان و روحانیون در نزد مردم هند دارای ارزش و احترام هستند.

وی که دارای همسر هندی و دو پسر و دو دختر است با اشاره به اینکه برای ما شیعیان جهان، ایران بهشت‌است که می‌توانیم در مسیر مذهب خودمان حرکت کنیم و در کشور امنیت وجود دارد و دخترانمان با حجاب به مدارس و دانشگاه‌ها می‌روند، گفت: برخی بی‌حجابی‌ها در ایران را به خاطر خود‌کم‌بینی و اعتماد به‌نفس پایین می‌دانم.

اشتراک گذاری

برچسب :

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

981 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس