رئیس امور مالیاتی سوادکوه‌شمالی: عدم تسلیم اظهار‌نامه مالیاتی باعث جریمه غیر‌قابل بخشش می‌شود

پرینت
رئیس اداره امور حسابرسی مالیاتی شهرستان سوادکوه‌شمالی از جریمه غیر‌قابل بخشش در صورت عدم تسلیم اظهار‌نامه مالیاتی خبر‌ داد و گفت: عدم تسلیم اظهار‌نامه مالیاتی علاوه بر عدم بهره‌مندی از معافیت‌ها و تسهیلات قانونی باعث تعلق جریمه غیر‌قابل بخشش می‌شود.

مهران رجبی  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان سوادکوه‌شمالی با اشاره به اهمیت اظهار‌نامه مالیاتی، گفت: اظهار‌نامه مالیاتی به عنوان کارنامه مالی یک‌سال کاری شرکت یا شخص برای محاسبه مالیات است که در 4 ماه اول هر‌ سال برای سال گذشته به صورت خود‌اظهاری انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه آخرین مهلت اظهار‌نامه مالیاتی عملکرد سال 1396 تا تاریخ پایان تیرماه سال‌جاری است، افزود: مؤدیان حقیقی و حقوقی با مراجعه به عملیات الکترونیکی سازمان مالیاتی نسبت به تسلیم اظهار‌نامه مالیاتی به صورت الکترونیکی اقدام‌کنند.

رئیس اداره امور حسابرسی مالیاتی شهرستان سوادکوه‌شمالی به آثار پرداخت مالیات اشاره و خاطر‌نشان کرد: با پرداخت مالیات مشارکت خود را در رشد و توسعه اقتصادی برای دست یابی به  آینده بهتر برای فرزندان اعلام می‌کنیم.

رجبی از تسلیم اظهار‌نامه مالیاتی همراه با معافیت‌ها و تسهیلات مقرر مالیاتی در قانون خبر‌ داد و اظهار‌کرد: عدم تسلیم اظهار‌نامه مالیاتی علاوه بر عدم بهره‌مندی از معافیت‌ها و تسهیلات قانونی باعث تعلق جریمه غیر‌قابل بخشش می‌شود.

وی با اشاره به اینکه صاحبان مشاغل و اشخاص حقیقی نیز آخرین اظهار نامه مالیاتی عملکرد سال 1396 را تا پایان خرداد‌ماه ارسال‌کنند، گفت: صاحبان مشاغل و اشخاص حقیقی با مراجعه به سامانه عملیات الکترونیکی سازمان مالیاتی یا مراجعه به اداره امور مالیاتی شهرستان سوادکوه‌شمالی برای پرداخت مالیات به صورت الکترونیکی اقدام‌کنند که معافیت مالیاتی پایه مبلغ 180 میلیون ریال است و پرداخت به‌موقع مالیات باعث سهیم‌شدن در آبادانی کشور می‌شود.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

981 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس