سخنران نماز عید فطر پل‌سفید: عدم توجه به زکات فطره انکار دستور دینی است

پرینت
سخنران نماز عید فطر پل‌سفید: عدم توجه به زکات فطره انکار دستور دینی است
سخنران نماز عید فطر پل‌سفید، عدم توجه به زکات فطره را انکار دستور دینی توصیف‌ کرد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، حجت‌الاسلام ولی‌الله رسکتی در نماز عید فطر پل‌سفید سوادکوه با اشاره به ارزش و اهمیت ماه رمضان، گفت: پیامبر گرامی اسلامی از حضرت جبرئیل نقل می‌کند که فردی از رحمت خدا دور است که ماه رمضان بگذرد و آمرزیده نشود، عاق والدین شود و نام پیامبر را بشنود و صلوات نفرستد.

وی به اهمیت زکات در آموزه‌های دینی و قرآنی اشاره‌کرد و افزود: زکات فطره را اول بپردازیم و سپس نماز فطر بخوانیم و حدود و شرایط زکات فطره توسط مراجع بیان‌شد.

امام‌جماعت مسجد جامع پل‌سفید به همراهی زکات و نماز در چند آیه قرآنی اشاره و خاطر‌نشان کرد: در آموزه‌های قرآنی هر جا نماز اهمیت دارد، زکات هم اهمیت دارد و عدم توجه به زکات فطره، انکار دستور دینی است.

رسکتی به فضیلت‌های ماه رمضان و ارزش‌های آن اشاره و اظهار‌کرد: اگر ترک لذت برای فرد، لذتی داشته باشد ارزش آن بالا و مداوم است.

وی با اشاره به اینکه نماز جماعت، بهترین نماز است به برخی توصیه‌های اخلاقی برای تداوم فضایل روزه اشاره‌کرد و گفت: خیر‌خواه محمد و آل محمد باشیم، فرونشاندن غضب که غضب، مقدمه جنایت است و زبان خود را محفوظ داشته‌باشیم که با دو بیان تشهد به خدا و پیامبر، فرد مسلمان می‌شود و با بیان برخی کلمات، فرد کافر می‌شود که بیانگر اهمیت و نقش زبان در سعادت و شقاوت است.

اشتراک گذاری

برچسب :

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

981 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس