مسؤول ستاد احیای زکات سوادکوه خبر‌ داد؛ تشکیل 35 شورای زکات در روستا‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی

پرینت
مسؤول ستاد احیای زکات سوادکوه با اشاره به تشکیل 35 شورای زکات در روستا‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی از جمع‌آوری 275 میلیون تومان زکات در سوادکوه خبر‌ داد.

حجت‌الاسلام اسماعیل محمد‌ربیعی‌بیشه امروز در گفت‌و گو با خبرنگار سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و خبرگزاری فارس در شهرستان سوادکوه با اشاره به اینکه ستاد احیای زکات شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی با ریاست امام‌جمعه، نائب‌رئیسی فرماندار و دبیری کمیته امداد امام‌خمینی(ره) فعالیت می‌کند، گفت: احیای زکات به عنوان موضوع فراموش‌شده دینی، احیای سنت قدیمی بزرگان، سازماندهی امور زکات و یکسان‌سازی دریافت زکات برای رساندن آن به نیازمندان حقیقی از اهداف فعالیت ستاد احیای زکات شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی است.

وی با بیان اینکه تبلیغات گسترده در سال‌های گذشته در موضوع زکات اجرایی‌شد، افزود: با توجه به ضعف‌اقتصادی در شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی، استفاده از توانمندی سوادکوهی‌های مقیم شهر‌ها و استان‌های دیگر هم در دستور کار قرار‌دارد.

مسؤول ستاد احیای زکات شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی، اختصاص زکات به جهیزیه، مسکن و درمان را اولویت‌های اختصاص زکات ذکر‌ و خاطر‌نشان کرد: تشکیل شورای زکات در روستا‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی در اولویت سال 1397 ما قرار‌دارد و 15 روستای سوادکوه و 20 روستای سوادکوه‌شمالی دارای شورای زکات روستایی هستند و امام‌جماعت روستا به عنوان رئیس شورای زکات و هیئت‌امنای مسجد یا حسینیه، اعضای شورا و فرمانده پایگاه به عنوان اعضای شورای پایگاه فعال هستند.

ربیعی‌بیشه از دریافت 275 میلیون تومان زکات در سال گذشته از شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی خبر‌داد و اظهار‌کرد: در عید‌فطر توزیع صندوق کمک‌زکات فطره در شهر‌ها و روستا‌ها انجام می‌شود و زکات هر روستا یا شهر در همان روستا و شهر هزینه می‌شود و ریالی آن بیرون از محل جمع‌آوری هزینه نمی‌شود.

وی با تقدیر از ستاد احیای زکات از جلسه با امام‌جمعه، فرماندار، نیروی انتظامی و مراکز خیریه شهرستان برای یک‌سان‌سازی دریافت زکات خبر داد و گفت: مقرر شد تا مراکز خیریه لیست دریافت زکات را به ما بدهند و پول‌های جمع‌آوری‌شده با مدییت آنان هزینه می‌شود.

اشتراک گذاری

برچسب :

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

981 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس