……علی‌اعظم اسلامی؛ حکایت”مرد بزرگ دیارم”

پرینت
……علی‌اعظم اسلامی؛ حکایت”مرد بزرگ دیارم”به قلم سیاوش اسلامی
✅می نویسم تا در اوج ناباوری از یک نوشته و “خبر بد”که حکایت یک مرد بزرگ را_علی اعظم اسلامی_برای نبودن روایت کند! مردی که خاطره هایش بسان سرمایه های تکرار ناشدنی برباد رفته جلوه نمیکند!
☸️خدایا خودت میدانی که چه دلشوره ء عجیبی جسم و جانم را در نبودش فرا گرفته است!پس صبوری ما را در شفاعت ومراقبت از او در سرای آخرت قرار ده و اکنون خود شفیع او در عالم برزخ باش.
✡️به پلک های خیسم از رفتنش تکیه نکن که بغض این مرد بزرگ را به تصویر خواهدکشید!،مردی که همیشه با ناامیدی ها جنگید تا کورسوی امید را در جامعه روشن نگاه دارد!.
♈️غصه ی این مرد بزرگ که تمام تلاشش را در مواقع نتوانستنها بدل به توانستن می کرد تا بلکه بشود راهی روشن را بسوی جامعه ی خویش بتصویر کشد.،واقعا استقامتش در این خصوص ستودنیست!آنجائیکه میراث گرانبهایش _تجارب بسیار ارزندهء دانش حقوقی _با فخر مباهات بنام مردم دیارش عجین می نمود و غرور ایل سوادکوه را به حرمت صداقت مردم و سربلندی کوههای ستبرش و مهمتر اعتبار و اعتماد جوانان دیارمان تمام قامت از خویش عبور مینمود تا به آنان برسد تا بلکه برای مردم دیارش کاری کرده باشد.
🔯دلم اما هر از گاهی می گرفت!!وقتی مرام و مردانگی و دانایی و دوست داشتنهایش به مهر دستش دراز میشد!اینکه چرا با لهیب کینه های بی دلیل!،دلش آزرده میشد!؟و بغض و سکوت و سکوت و سکوتش وجودم را به یغما میبرد!.
✅ و اینچنین است قصه ی پر غصه ی این مرد بزرگ +و سکوت راه بلدان و هجوم برای از میان بدر کردنهایش واحساس دروغین برای از جا تنگ شدنها برای آنها هرگز قابل بخشش نیست!!میشود آنها را به وجدانهایشان سپرد وقتی جامعه در نبود تو خسرانش را برخ می کشد هیج نمی توان گفت!!!…..
☸️همیشه باید ترسید!وقتی راهبران قومی در قبال مصالح و منافع جامعه کارشان به رضایت دادن خروج کاربلدان راه کج نماید آنوقت تردید نباید کرد که نادانان ردای دانایی و توانایی بر تن کنند و حتمآ باید ترسید که جامعه راه به جهالت و ظلمت در پیش گیرد.
✡️انروزی که خبر رد صلاحیت صالح و دست پاکی چون او را شنیدم واقعا “آچمز”شدم!!!زیرا تردید نداشتم که خروج مرد بزرگ و دانایی چون او!یعنی روایت عینی برای بشکست کشاندن شایستگی ها و ناکام کردن جامعه و مردم!!یعنی به یغما بردن آرزوهای جوانان آینده ساز دیارمان!!یعنی بسان گرگی که برای دریدن آرزوهای جوانان و جامعه را شاهدی و الزاما”بایدسکوت کنی!!!!؟و چه سکوت ناموجه ای را شاهد بوده ایم که در قبال خروج و تحمیل نبودن دانای بزرگی چون او را که دل در تعالی جامعه ی ما داشته است برایمان آسان کرده اند و من و ما سکوت کرده ایم!!!؟
🔯گویش “قانون” این دُر گرانبهای افسانه ای را چون دانای قوم آنگونه مسلط به زبان میاورد که همه را از تنعم آن باشوق به ترغیب و امید وا می داشت!!بدا بحال آنانی که به او در خیر اندیشی اش بذر تردید در نزد جامعه افکندند تا از گل اندود کردنش ماهیت جاه طلبی های مهار نشده ی خویش را پاسخگو شوند!!اما خوشبختانه هرگز حریف این مرد زیرک در صحنه آرایی سیاسی نشده اند……..‌!
☸️واما ای مرد بزرگ سفرکرده از میان ما🌹اینکه اینگونه جان از تن کنده ای و به جانان کوچ کرده ای حتمآ تو مَلک بوده ای و فردوس برین جایت🙏من به روش صبورانه ات سکوت میکنم و به قضای الهی راضیم،و برای شادی روحت دل به فرداهای روشن که به آن امیدوار بوده ای چشم انتظار می مانم و نیز حتمآ به پایان فصلی از خنجر به رفاقت کشیدنها نیز !!!تا شاید مرام و مردانگی و دانایی و وسعت مهری که از خود بیادگار گذاشته ای حس مسئولیت پذیری مارا در قبال جامعه و جوانان دیارمان افزون کند.

اشتراک گذاری

برچسب :

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

981 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس