با تعامل شهرداری‌ محقق می‌شود؛ بازگشت به شرایط قبل‌ از تخلیه برای مستأجر‌ شهرداری زیراب

پرینت
با تعامل شهرداری‌ محقق می‌شود؛ بازگشت به شرایط قبل‌ از تخلیه برای مستأجر‌ شهرداری زیراب
مهلت‌ سه ماهه برای بازگشت به شرایط قبل‌ از تخلیه اسباب و اثاثیه مستأجر‌ شهرداری زیراب اقدامی بود که در واکنش به تخلیه قانونی منزل مسکونی یک خانواده متوفی که مستاجر شهرداری زیراب بود، اندیشیده شده است.

به گزارش سایت خبری تحلیلی اخبار‌سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، 16 فروردین‌ماه با شکایت شهرداری زیراب حکم تخلیه یک واحد مسکونی برای خانواده یکی از کارکنان متوفی شهرداری زیراب که در حین کار در سال 94 جانش را از دست داده بود، به مرحله اجرایی در آمده بود که، این‌ اقدام با مقاومت ساکنان این واحد مسکونی همراه‎ بود.

انعکاس  این خبر در خبرگزاری فارس با تیتر رفتار دور از انتظار شهرداری زیراب نسبت به تخلیه اسباب و اثاثیه یک خانواده بی‌سرپرست  با واکنش‌های مردمی مواجه‌ شد که شامل جویایی از وضعیت خانواده مورد‌ نظر تا تأکید بر اجرای قانون و یا اولویت کمک‌به همنوع در نوسان‌ بود.

پیگیری رئیس‌شورای شهر زیراب، دستور‌ فرماندار برای کمک به خانواده‌ای که با شکایت شهرداری شاهد تخلیه اسباب‌ و اثاثیه وی در زیراب بودیم و تلاش استانی برای ارائه مهلت سه ماهه به این خانواده برای اتمام سال تحصیلی و اعلام آمادگی برای تحویل کلید سه باب واحد ساختمانی برای این خانواده توسط همشهری‌ها از نکات پر‌رنگ این رخداد‌ بود که مقرر‌ شد در آینده نزدیک، قرارداد بین‌ شهرداری و مستأجر آن برای تمدید حضور خانواده کارمند فوت‌ شده شهرداری منعقد‌ شود.

آنچه لازم به ذکر‌ مجدد ‌است لزوم اجرای قانون و احترام به آن است ولی تدابیر لازم برای به‌حداقل‌ رساندن هزینه‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی اجرای قانون هم باید مورد‌ نظر قرار‌ گیرد.

تذکر‌های چند‌ باره شهرداری زیراب برای اجرای قانون‌ و تخلیه بدون‌ تنش واحد ساختمانی و تلاش برای حل مسالمت‌آمیز موضوع توسط شهرداری زیراب که در گذشته‌ انجام شد، جای تقدیر‌ دارد ولی کافی نبود و آنچه در ذهن افکار عمومی باقی می‌ماند تخلیه همراه با خشونت واحد ساختمانی است و شهرداری و شورای‌شهر می‌توانند برای چنین مواردی با آینده‌نگری بیشتر و ارائه راهکار‌های جایگزین که بدون‌ شک همراه با صبوری‌ و سعه‌صدر همراه‌است، اقدام کنند که استفاده از مسیرهای اخلاقی همواره با حمایت‌ و پشتیبانی مردمی همراه است که دست‌یابی به این مقصود و تعمیق تعامل بین شهرداری و مردم، راه‌حل بسیاری از مشکلات است.

————————

گزارش: عمران اکبرنژاد

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

982 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس