مدیر امور منابع آب قائم‌شهر و سوادکوه: حریم و بستر رودخانه تالار در شهر‌ زیراب کاهش می‌یابد

پرینت
مدیر امور منابع آب قائم‌شهر و سوادکوه:
حریم و بستر رودخانه تالار در شهر‌ زیراب کاهش می‌یابد
مدیر امور منابع آب قائم‌شهر و سوادکوه از کاهش حریم و بستر رودخانه تالار در شهر‌ زیراب خبر‌ داد.

هادی نیک‌اختر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و خبرگزاری فارس در شهرستان سوادکوه با اشاره به اهمیت آب و لزوم بهره‌برداری بهینه از آن، گفت: آب همواره همراه با آبادانی است و اهمیت فرا‌بخشی‌دارد.

وی با بیان محدودیت و آسیب‌پذیر‌ بودن منابع‌آب، افزود: افزایش‌کارایی و بهره‌وری از منابع‌آب با مهندسی‌ مجدد، راهکار‌ برون‌رفت از مشکلات مرتبط با آب است.

مدیر امور منابع آب قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه‌شمالی با بیان اینکه سه نوع بستر در منابع‌آب وجود‌دارد، خاطر‌نشان کرد: بستر‌ فعال جریانی رودخانه، بستر‌ طغیانی در مواقع طغیانی و بستر متروکه که قبلا مسیر رودخانه بود و در حال حاضر مورد استفاده نیست در منابع آب وجود‌ دارد.

این مسؤول با اشاره به اینکه حریم، بعد از حد نهایی بستر طغیانی تعریف می شود و حریم رودخانه تالار 20 متر و سیاهرود 15 متر تعریف شد، اظهار‌کرد: در سال‌های گذشته قراردادی با مشاور منعقد شد تا حریم و بستر رودخانه را در شهرهای زیراب، پل سفید، شیرگاه، بهنمیر، سیمرغ و قائم‌شهر احصا شود.

نیک‌اختر حد نهایی بستر رودخانه در زیراب را توسط مشاور گذشته، تا ابتدا بلوار ذکر‌ کرد و با بیان اینکه با تعیین بستر رودخانه تا ابتدای بلوار شهر‌زیراب و لحاظ‌شدن 20 متر حریم قانونی آن تا درون شهر ادامه پیدا می‌کرد، گفت: با پیگیری امور منابع آب قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه‌ شمالی و ورود جدی نمایندگان حوزه انتخابیه، مشاور جدید تعیین شد که به‌زودی طرح جدید اعلام می‌شود و برآورد اولیه بیانگر آن است که حریم و بستر رودخانه تالار در شهر‌ زیراب، کاهش پیدا می‌کند.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

982 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس