ابتکار مبلّغ‌دینی سوادکوه برای اهدای عیدی کتاب مفاهیم‌قرآن

پرینت
برای نوروز انجام‌می‌شود

ابتکار مبلّغ‌دینی سوادکوه برای اهدای عیدی کتاب مفاهیم‌قرآن

حجت‌الاسلام‌و المسلمین رمضان اسکندری در طرح ابتکاری خود قصد‌دارد تا کتاب مفاهیم‌قرآن را برای عید به مهمانان، اهدا‌کند.

کتاب در فرهنگ دینی و ملی ما ایرانیان همواره جایگاه قابل‌احترامی را به خود اختصاص داد که نقطه عطف و عظمت آن را می‌توان به کتاب‌بودن معجزه خاتم‌پیامبران ذکر‌کرد.

کشش به سوی کتاب همواره دارای فراز‌و فرود‌هایی بود که مسائل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی مقاطع‌تاریخی در آن سهم اصلی را به‌خود اختصاص‌داد.

مطالعه‌ کتب‌مفید همواره مورد تأکید بزرگان و فرهیختگان قرار‌دارد و تلاش برای توجه‌بیشتر به آن در مناسبت‌های مختلف مورد نظر‌بود.

حجت‌الاسلام‌و المسلمین رمضان اسکندری که با وجود مسؤولیت‌های فرهنگی، اجتماعی و دینی علاقمند است با‌‎عنوان مبلّغ‌دینی از او نام‌برده‌شود برای نوروز 1397 قصد‌دارد کتاب‌مفاهیم قرآن را به عنوان عیدی به مهمانان عید‌نوروز هدیه‌کند.

وی در گفت‌و گو با خبرنگار سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و خبرگزاری فارس در شهرستان سوادکوه با اشاره به سفارش‌های قرآنی و دینی و فرمایش پیامبر‌گرامی اسلام و ائمه‌معصوم، گفت: قرائت‌قرآن در کتاب‌الهی سفارش ویژه‌شد و پیامبر گرامی اسلام هم تلاوت قرآن را باعث نورانی‌شدن خانه توصیف کردند و حضرت‌علی(ع) هم قرآن را مایه آرامش معرفی‌کردند و حضرت فاطمه‌زهرا(س) هم تلاوت‌قرآن را همراه با نظر به چهره پیامبر(ص) و انفاق در راه‌خدا، باعث‌خیر می‌داند.

مبلّغ‌دینی شهرستان سوادکوه با بیان اینکه قرائت‌قرآن، فهم‌قرآن و عمل به دستورات قرآنی دارای ثواب‌های مختلفی است، افزود: عمل‌کردن به دستورات و آموزه‌های قرآنی هنر‌است و نباید تنها در قرائت و مفاهیم آن کتاب بی‌نظیر متوقف‌ماند.

اسکندری از ابتکار‌خود برای اهدای کتاب مفاهیم‌قرآن در ایام نوروز برای مهمانان خبر‌داد و هدف خود را آشنایی عمیق‌تر با مفاهیم کتاب‌آسمانی ذکر‌کرد.

وی با اشاره به اینکه در منابر خودم همواره مردم را به وجود 5 کتاب در منازل شیعیان توصیه کردم، گفت: کتاب‌های قرآن، نهج‌البلاغه، صحیفه‌سجادیه، مفاتیح‌الجنان و رساله‌عملیه به عنوان 5 کتاب مهم دینی باید در منازل شیعیان وجود‌داشته‌باشد تا از تعالیم آن بهره‌مند‌شویم.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

981 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس