گزارشی از نشست فصلی خبرنگاران خبرگزاری فارس استان مازندران به میزبانی شهرستان‌ سوادکوه+تصاویر

پرینت
با میزبانی شهرستان‌ سوادکوه برگزار شد
گزارشی از نشست فصلی خبرنگاران خبرگزاری فارس استان مازندران به میزبانی شهرستان‌ سوادکوه+تصاویر
نشست فصلی خبرنگاران خبرگزاری فارس استان مازندران به میزبانی شهرستان‌ سوادکوه در 25 اسفند‌ماه برگزار‌شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، نشست فصلی خبرنگاران خبرگزاری فارس استان مازندران در روز جمعه 25 اسفند‌ماه در یک روز آفتابی در دانشگاه پردیس بهشتی زیراب برگزار شد.

برنامه‌ریزی برای برگزاری این همایش پس از موافقت دفتر استان با برگزاری جلسه مشترک خبرگزاری فارس شهرستان با انجمن اصحاب رسانه در هفته قبل از آن انجام‌ شد و رایزنی با سید‌هادی حسینی معاون وزیر فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی، دو نماینده سوادکوه در مجلس شورای اسلامی، فرماندار‌ سوادکوه، امام‌جمعه زیراب، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سوادکوه و سوادکوه‌شمالی، شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر زیراب، بخشدار زیراب، رئیس دانشگاه شهید بهشتی زیراب، شرکت زغال سنگ البرز مرکزی، مدیر‌عامل باشگاه فرهنگی ورزشی صدرا‌ زیراب و خبرنگاران شهرستان سوادکوه انجام‌ شد.

انجمن خبرنگاران شهرستان سوادکوه در روز‌های سه‌شنبه با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدام به برگزاری جلسات هفتگی می‌کند که بررسی رویداد‌های خبری شهرستان، نقطه‌نظرات خبرنگاران و گزارش‌دهی مدیران ادارات و نهاد‌های شهرستان، بخشی از این جلسه هفتگی است و برای میزبانی نشست فصلی خبرنگاران خبرگزاری فارس استان مازندران شاهد تلاش قابل‌ تقدیر داوود رسولی مسؤول انجمن خبرنگاران شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی و خبرنگاران فعال این دو شهرستان بودیم که نوید برگزاری برنامه‌های دیگر با همکاری این انجمن و سایر نهاد‌های فرهنگی را می‌دهد.

 

* بخش اول همایش

ساعت 10 صبح، جلسه بخش اول خبرنگاران خبرگزاری فارس با قرائت قرآن و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز شد و مهر‌انگیز عباسی مدیر خبرگزاری فارس استان مازندران با خیر‌مقدم به همکاران درباره اولویت‌های خبرگزاری و توجه به کیفی‌سازی و مردم‌محوری اخبار تأکید‌ کرد.

 

* بخش دوم همایش

از ساعت 11 جلسه مشترک خبرنگاران شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی و خبرنگاران خبرگزاری فارس با حضور عبدالله رضیان نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه‌شمالی در مجلس شورای اسلامی که ریاست مجمع نمایندگان استان مازندران را در ماه‌ اخیر بر عهده‌ گرفت، حجت‌الاسلام محمد‌زمان رضایی امام‌جمعه زیراب، عبدالجواد توحیدی‌مقدم فرماندار سوادکوه، سیدیوسف موسوی‌شیخ رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی و محبوب قبادیان مدیر‌عامل باشگاه فرهنگی و ورزشی صدرا‌ زیراب برگزار‌ شد.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی با اشاره به فعالیت‌های خبرگزاری فارس از ظرفیت این خبرگزاری برای لیدری خبری در استان خبر‌ داد و با اشاره به برگزاری جلسات هفتگی انجمن خبرنگاران شهرستان از تعامل مناسب خبرگزاری فارس با سایر خبرنگاران شهرستانی سخن به میان آورد.

امام‌ جمعه زیراب بر اهمیت و رسالت خبرنگاران اشاره‌ کرد و فعالیت خبری را مهم‌تر از بمب‌ اتم دانست و با بیان اینکه نظام استکباری برای دست‌یابی به اهداف خود از رسانه‌ها استفاده می‌کند، خواستار استفاده بهینه علاقمندان به انقلاب اسلامی از رسانه‌ها شد.

رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران در همایش فصلی خبرگزاری فارس در ادامه صراحت‌گویی‌های خود و در پاسخ به سؤال خبرنگاران درباره استیضاح وزیران به مناسب‌ نبودن زمان آن اشاره‌ کرد و کارنامه وزیر‌ راه را مناسب توصیف کرد و از پیش‌بینی خود نسبت به اختلاف یک یا دو رأی وزیر کار برای ماندن و رفتن خبر‌ داد و درباره وزیر جهاد‌کشاورزی نیز از دغدغه نمایندگان استان‌های‌شمالی نسبت به سیاست‌های آن وزارتخانه خبر‌ داد و در پاسخ به سؤال خبرنگار خبرگزاری فارس در سوادکوه درباره موضوع نگاه کارفرمایی به مدیران خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری برای بیمه خبرنگاران، قول پیگیری و برگزاری جلسه مشترک با مدیر تأمین‌ اجتماعی استان را داد.

سؤال از رئیس مجمع نمایندگان مازندران، بیشتر‌ین بخش همایش خبرگزاری فارس در قسمت دوم را به خود اختصاص‌داد که تا بعد از مراسم هم به‌طول انجامید.

عبدالجواد توحیدی‌مقدم فرماندار سوادکوه نیز با اشاره به بایسته‌های خبری به فعالیت‌های محوری در شهرستان سوادکوه برای توسعه اشاره‌کرد و با بیان توانمندی‌های این شهرستان‌ گفت: برگزاری همایش توسعه شهرستان سوادکوه با محوریت گردشگری به‌منظور تغییر‌ نگاه مردم و مسؤولان برگزار‌ شد.

محبوب قبادیان مدیر‌عامل باشگاه فرهنگی و ورزشی صدرا‌ زیراب نیز با اشاره به اهمیت فعالیت‌های خبرنگاران، خواستار تلاش برای کاهش مشکلات مربوط به معیشت و بیمه خبرنگاران‌ شد.

در پایان بخش دوم همایش فصلی خبرگزاری فارس استان مازندران، لوح تقدیر انجمن خبرنگاران شهرستان سوادکوه به پاس تلاش‌های فرهنگی و ورزشی محبوب قبادیان توسط عبدالله رضیان به وی اهدا‌ شد و هدیه دیگری هم از طرف انجمن خبرنگاران شهرستان سوادکوه به پاس تلاش‌های مهر‌انگیز عباسی مدیر خبرگزاری فارس استان مازندران برای دست‌یابی به اهداف رسانه برتر و شاخص‌های «اخبار‌ خوب» به وی اهدا‌ شد.

هدیه باشگاه فرهنگی ورزشی صدرا‌زیراب که توسط مدیر‌عامل این باشگاه به خبرنگاران اهدا‌ شد، به‌عنوان آخرین برنامه بخش دوم همایش انجام‌ شد.

صرف ناهار و اقامه‌ نماز در سالن غذا‌خوری دانشگاه شهید‌ بهشتی زیراب و در نماز‌خانه این واحد علمی برگزار‌ شد.

 

* بخش سوم همایش

قسمت سوم و پایانی همایش فصلی خبرگزاری فارس استان مازندران از ساعت 15 در سالن اجتماعات دانشگاه شهید بهشتی با محوریت بررسی اخبار شهرستان‌ها و بیان نقاط قوت و ضعف آن و بررسی تعداد بازدید اخبار انجام‌ شد و مسؤول واحد عکس و فیلم و خبرنگاران شهرستان‌ها به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند و مدیر خبرگزاری فارس استان مازندران نیز با اشاره به بیان شاخص‌های «اخبار‌ خوب» به رویکرد‌های جدید این خبرگزاری اشاره‌کرد.

همدلی، همراهی، مدیریت تعامل‌گرا و حمایت از خبرنگار در تنگنا‌های کاری از ویژگی‌هایی است که یک مجموعه‌ رسانه‌ای می‌تواند برای موفقیت‌ خود طراحی‌ کند و در این مسیر به ارتقای کمی و کیفی خود بپردازد و به نظر می‌رسد خبرگزاری فارس برای این موضوع برنامه‌های‌ محوری در نظر‌ دارد.

 

*******عکس های زیر از چنگیز عباسی********

 

***************عکس های زیر از مهر علی رهنمای***********

**************عکس های زیر از غلامرضا رضایی********************

گزارش از عمران اکبرنژاد

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

982 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس