عبدالله رضیان در همایش خبرگزاری فارس مازندران به میزبانی سوادکوه گفت: زمان استیضاح نامناسب و مطالبه استیضاح‌کنندگان نامشخص بود کارشناسان محیط زیست سنتی فعالیت می‌کنند

پرینت
عبدالله رضیان گفت:

زمان استیضاح نامناسب و مطالبه استیضاح‌کنندگان نامشخص بود

کارشناسان محیط زیست سنتی فعالیت می‌کنند

نماینده مردم قائم‌شهر،سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی درباره استیضاح صورت گرفته سه وزیر مجلس گفت: مجلس زمان استیضاح را در زمان انجام نداده است.

به گزارش سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و خبرگزاری فارس در شهرستان سوادکوه، عبدالله رضیان به استیضاح وزرای کشاورزی، راه و شهرسازی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مجلس شورای اسلامی اشاره و اظهار کرد: استیضاح این وزرا از دو ماه قبل در مجلس شورای اسلامی مطرح شد که فراکسیون مستقلین مجلس زمان استیضاح را در زمان انجام شده مناسب ندانست.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران با بیان اینکه فضای مجلس در روز سه‌شنبه به نفع کسانی نبود که استیضاح کردند، اضافه کرد: در مجلس هر کس اختیار رأی خود را دارد اما به‌دلیل اینکه زمان مناسب نبود و با عجله اتفاق افتاد، به موفقیت نرسید.

این مسؤول درباره استیضاح وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: وزارت راه و شهرسازی ظرفیت بالایی در زیرساخت‌ها دارد و نگاه مجلس این است اگر آخوندی در بحث شخصی مشکل داشته باشد باید بررسی شود.

رضیان با بیان اینکه  به‌عنوان نمونه برای محور سوادکوه قول و قرارهایی که این وزیر در مدت مشخص داده بود، انجام و مشکلات آن برطرف شد، تأکید کرد: برقی کردن خط ریل گرمسار به اینچه‌برون که باید از سوادکوه بگذرد، برای ما بسیار اهمیت دارد، همچنین برای خط ریل تهران ـ آمل رقمی به‌صورت فاینانس مصوب شده است.

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در حوزه مسکن مهر نارسایی‌هایی وجود دارد که به‌دلیل سیاست‌گذاری‌های غلط گذشته است و 50 هزار واحد مسکن مهری که در کشور مشتری نداشت، به کمیته امداد امام خمینی واگذار شده است.

این مسؤول گفت: وزیر راه و شهرسازی درباره مسئله شخصی و مسائل مالی که مطرح شد می‌گوید مگر در کشور دستگاه قضایی وجود ندارد که بیاید مسائل مالی بنده را پایش کند، باید 7 هزار میلیارد سرمایه‌ای که مطرح می‌شود را بررسی کند.

نماینده مردم قائم‌شهر و سوادکوه در مجلس:

کارشناسان محیط زیست سنتی فعالیت می‌کنند/پرداخت تسهیلات به نساجی منوط به رفع ایرادات فنی است

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی گفت: کارشناسان سنتی در محیط زیست نگاه بسته‌ای به موضوع زیست محیطی دارند.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، عبدالله رضیان در همایش فصلی خبرنگاران خبرگزاری فارس در پردیس شهید بهشتی زیراب جمع خبرنگاران فارس در پاسخ به سؤالی درباره وظایف مسؤولیتی مجمع نمایندگان مازندران اظهار کرد: وظیفه مجمع نمایندگان مطالبات دستگاه‌های اجرایی است و مسؤولیت تعریف‌نشده سنگینی را بر عهده دارد.

وی در پاسخ به سؤالی درباره مرگ صنایع در شهرستان سوادکوه و مهاجرت مردم به سایر شهرستان‌ها گفت: نرخ مهاجرت جمعیتی در شهرستان سوادکوه ثابت است و افزایش جمعیت نداشتیم اما کاهش جمعیتی را هم شاهد نبودیم.

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: زمانی در معادن زغال‌سنگ 6 هزار نیرو فعالیت می‌کردند اما اکنون گرایش تولید در فولاد به سمت انرژی گاز است و در تولیدی فولاد مصرف زغال وجود ندارد.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران اضافه کرد: در کک‌سازی چندسالی است که قرار است شرکتی مبلغ 5 میلیارد تومان برای آغاز فعالیت سرمایه‌گذاری کند اما مجوز زیست‌محیطی صادر نشد و این مسئله به بن‌بست رسید اما قول داده شد این مشکل برطرف شود.

این مسؤول ادامه داد: مشکل این است کارشناسان سنتی در محیط زیست نگاه بسته‌ای به این موضوع دارند که باید از این نگاه سنتی خارج شوند.

رضیان با بیان اینکه برای معادن البرز مسئله راه دچار مشکل بودیم که از منطقه پایین‌دست زیراب بالارود تخریب جنگل داشت که محیط زیست مخالف این موضوع بود، خاطرنشان کرد: حل این مشکل از مسیر کردآباد با اعتبار 6 میلیارد رفع و برداشت زغال از این منطقه آغاز خواهد شد.

وی تصریح کرد: این را باید بدانیم دیگر همانند گذشته نمی‌توانیم به رونق دست یابیم، زغال بازار خوبی در ایران ندارد و متأسفانه کشور ما تا چند سال گذشته زغال را از کشورهای دیگر وارد می‌کرد.

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به مشکلات نساجی مازندران گفت: چون به بخش خصوصی واگذار شد و با نداشتن ظرفیت مناسب قرار شد بخش خصوصی هزار میلیارد سرمایه‌گذاری کند و از فاینانس استفاده کرد و 27 میلیون یورو به شرکت خصوصی داده شد، دستگاه‌های مربوطه خریداری شد اما متاسفانه دستگاه‌های خریداری‌شده ایراد فنی داشت.

رضیان اضافه کرد: 20 میلیارد تومان برای دستگاه رنگرزی در نظر گرفته شد که پرداخت نشده و تاکنون 2 میلیارد تومان اخذ شد و با برطرف شدن مشکلات، بانک بعد از نوروز 20 میلیارد تومان را پرداخت می‌کند.

وی بیان کرد: نساجی قائم‌شهر نیز به دلیل دارا بودن ظرفیت پایین، متعلق به شرکت ایدرو بود و 35 میلیارد تومان بدهکاری داشت و بنا بود به بخش خصوصی واگذار شود؛ با 29 میلیارد تومان به شهرداری قائم‌شهر واگذار شد و مقرر شد بخش خصوصی سرمایه‌گذاری را در آن انجام دهد؛ نساجی قائم‌شهر باید از داخل شهر به شهرک صنعتی رستمکلا منتقل شود.

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی گفت: این موضوع را باید یادآور شویم صنعت نساجی همانند سابق با نیروی کار نمی‌تواند فعالیت کند چرا که با تکنولوژی‌های جدید که وارد این صنعت می‌شود همانند گذشته نیروی کار نخواهد داشت.

اشتراک گذاری

برچسب :

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

982 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس