برای مادری که خودش را از یاد بردولی فرزند شهیدش را نه!!! + تصاویر

پرینت
برای مادری که خودش را از یاد بردولی فرزند شهیدش را نه!!! /به قلم سید داوود رسولی/

از مادر سخن گفتن همیشه سخت است . نه ما توانایی درک فداکاریهای مادرانه را داریم و نه واژه ها قدرت به رخ کشیدن آن را دارند.

صحبت از یک مادر است. مادری که علاوه بر تمام صفت های مادرانه ، مزین به نام مقدس مادرشهید است . هم او که با تربیت صحیح و مبتنی بر ارزش های دینی و آیینی ، جوانی را مهیای سفر به آسمان نمود. شهید نعمت حمیدی ، پرورش یافته در دامان مادری از سلاله نیکان و فرشتگان بود. شهیدی که در دوران انقلاب اسلامی فعالیتهای فراوانی داشت ، هنگام دفاع از آب و خاک و ناموس ، بر خود وظیفه دید تا دورترین نقطه از محل زندگی اش برود و در دریای عمان ، جاودانه شود. بعد از رفتنش هم ، به الگویی برای جوانان محل تبدیل شد تاراه سرخ اورا ادامه دهند . امروز هم یاد و نامش باعث و بانی فعالیت های عمرانی و آبادانی روستا و محل زادگاهش شده است.

این همه خیر و برکت از نام شهید ، مرهون نان حلال و دامان پر مهر مادری است که سی و پنج سال پس از معراج فرزندش ، لحظه ای از یادش غافل نشد و هر دم سوگوار فقدان و البته شاکر آسمانی شدنش بود.

به یاد دارم چند سال آخر ، این مادر بزرگوار ، به دلیل نسیان و فراموشی ، همه کس و همه چیز را از یاد برده بود و تنها خدا ، خود و پسر شهیدش را در خاطر داشت و در تمام سالهای فراموشی ، با دیدن عکس پسرش ، چشمانش تر می شد و با نجواهای عاشقانه و دلگویه هایی از سر دلتنگی ، گویا برای فرزندش لالایی میخواند.

در روزهای پایانی عمر بابرکت و سراسر خیر این مادر، حتی خودش را هم از یاد برده بود و فقط خدا و نعمت شهیدش برایش مانده بود. با همه مشکلات ناشی از بیماری ، همچنان مزار شهید ، ملجا و خلوتگاهش بود و تنها مایه ارامش روحش و خدا چه زیبا جواب درخواستهایش را داد و او را در روز بزرگداشت شهدا به فرزند آسمانی اش وصل کرد.

داستان مهر ابدی این مادر به فرزند سفر کرده اش ، سالها در ذهن و قلب اهالی منطقه خواهد ماند سینه به سینه برای آیندگان نقل خواهد شد.

روح آسمانی خودش و پسر شهیدش شاد.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

982 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس