اشکالاتی بر میزبانی دو و میدانی ارشد در زیراب؛ شهر در قرق پیرمردها!! به قلم حسین سمیعی+تصاویر

پرینت
اشکالاتی بر میزبانی دو و میدانی ارشد در زیراب؛ شهر در قرق پیرمردها!! به قلم حسین سمیعی

استفاده از ظرفیت های متنوع یک منطقه ، راهکاریست تا بتوان به رشد و توسعه پایدار نزدیک شد. ظرفیت های اقتصادی ، تولیدی، اجتماعی ، فرهنگی و البته ورزشی از جمله فرصت هایی ست که اگر به درستی از آنان استفاده گردد هم ایجاد درآمد پایدار خواهد کرد و هم اینکه در شناسایی شهر و روستاهای منطقه کمک شایانی می کند.

سوادکوه نیز از این قاعده مستثنی نیست . وجود پتانسیل فراوان در گردشگری ، دامداری، کشاورزی و البته نیروی انسانی مستعد و پرتلاش در صورت وجود مدیریت آینده نگر می تواند پیشوند و پسوند کمتر توسعه یافته را از نام سوادکوه پاک نماید.

ورزش از حوزه هایی است که قابلیت خود را بارها به اثبات رسانده است . شادابی و نشاط جامعه ، سلامت فردی و اجتماعی ، ایجاد اشتغال و درآمد، تربیت نیروهای مفید و موثر برای آینده کشور و …… از جمله فوائد این پدیده قرن بیستم است. موضوعی که در همه جوامع مترقی از آن به عنوان یک راه حل مطمئن و جدی برای رشد و شکوفایی استعدادها یاد می شود.

شهرستان سوادکوه به دلیل دارابودن قهرمانان و جوانان مستعد ورزشی ، همیشه جایگاه خوبی در این حوزه داشته است. به عنوان نمونه در دوهای استقامت به دلیل فیزیک مناسب و تلاش ورزشکاران این خطه ، در سالهای اخیر موفقیت های بسیاری نصیب منطقه شده است . به دلیل همین موفقیت ها ، شاهد بودیم که میزبانی مسابقات انتخابی دوی استقامت بزرگسالان کشور به شهر زیراب واگذار گردید تا این شهر در زمینه میزبانی با چالشی جدی مواجه گردد.

هرچند در سالهای گذشته و با فعالیت رشته های مختلف ورزشی ، زیراب میزبانیهای فراوانی در سطح لیگ برتر و کشوری انجام داده بود و البته با موفقیت به فرجام رساند ولی آنچه میزبانی اخیر از ورزشکاران رشته دومیدانی را از دوره های قبل متمایز کرد سردرگمی ، بی نظمی و سهل انگاری در برگزاری این مسابقات بود.

انگار مسولان مسابقات و متولیان شهر توجیه نبودند که قرار است رقابت در سطح وسیعی برگزار گردد. از انتخاب مسیر شروع میکنیم که با توجه به ترانزیتی بودن محور سوادکوه ، برگزاری مسابقه به رقابتی برای زنده ماندن تبدیل شده بود تا کسب مقام!

مسدود کردن نصفه و نیمه مسیر دویدن ورزشکاران ، سردرگمی رانندگان عبوری، ترافیک سنگین ( البته نه چندان زمانبر) در ورودی شهر که باعث گردید برخی از ورزشکاران از لابلای خودروها طی طریق کنند و صحنه های بعضا خطرناکی بوجود بیاید و …… سبب شد تا احتمالا میزبانی های دیگر در این رشته را شاهد نباشیم .

میتوانستیم با تعریف مسیر فرعی ، استفاده از نوارهای پلاستیکی هشدار دهنده در اطراف مسیر ، حضور راهنمایان محلی در قسمتهای مختلف ، دعوت از شهروندان و خانواده ها برای حضور در کنار پیست و تشویق شرکت کنندگان و کارهایی از این دست که در همه مسابقات مرسوم است این مسابقات را به خاطره ای خوش برای شرکت کنندگان مبدل کرد.

کاش قبول کنیم وقتی در برخی امور کم تجربه هستیم از کارشناسان و اساتید با تجربه استفاده کنیم و با آموزش صحیح برای سالهای آینده نیروی کار ماهر تربیت نماییم.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

982 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس