خطبه های نماز جمعه سوادکوه

پرینت
امام‌جمعه زیراب سوادکوه خاطر‌نشان کرد؛
محوریت ایمان در فعالیت‌های شهدا
امام‌جمعه زیراب سوادکوه از محوریت ایمان در فعالیت‌های شهدا در دوران دفاع‌مقدس خبر‌داد.
به گزارش سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، حجت الاسلام محمد‌زمان رضایی در خطبه‌های نماز‌جمعه زیراب، گفت: کسی که ضرورت‌های دین را قبول‌نداشته باشد، مرتد است و اموالش برای او نیست و زنش بر او حرام‌می‌شود و حجاب از ضرورت‌های دینی ما است.
وی با بیان اینکه به فرموده مقام معظم‌رهبری وظیفه حکومت اسلامی آن است که مانع رواج حرام در جامعه‌شود، افزود: مقام معظم‌رهبری درباره حساسیت خود برای بیان حجاب‌اجباری از روی نا‌دانی توسط برخی خواص خبر‌دادند که لازم است به صورت جدی مورد توجه‌باشد.
امام‌جمعه زیراب سوادکوه با اشاره به اینکه دشمن نتوانست با همه خشم خود به هدف برسد و ما باید در تقویت داشته‌های خود تلاش‌کنیم، خاطر‌نشان کرد: اگر هر‌کسی بخواهد هر‌گناهی را به اشکال مختلف انجام دهد شاهد گستردگی آن می‌شویم و امروز موضوع حجاب و فردا موضوع دیگری است.
رضایی با اشاره به اینکه توجه به شخصیت حضرت فاطمه‌زهرا(س) به دلیل ارزش و مقام زن در جامعه اسلامی است، اظهار‌کرد: در جامعه‌ای که دختر را زنده‌به گور می‌کردند، توجه به شخصیت حضرت فاطمه(س) در سوره کوثر و عبادت 40 شبانه‌روز پیامبر برای تولد ایشان وجود‌دارد.
وی با اشاره به محوریت ایمان در فعالیت‌های شهدا، گفت: تنها‌نگذاشتن ولی‌فقیه و حفظ حجاب در وصیت‌نامه شهدا وجود‌دارد و شیعیان کسی را به عنوان مولا و آقا و امام خطاب می‌کنند که از لحاظ علم، تقوا، خدمت و از هر حیث در زندگی رتبه اعلای انسانیت دارند و مورد افتخار هستند.

///////////////////////////
امام جمعه پل‌سفید:
توطئه علیه حجاب در جامعه وجود‎دارد
امام جمعه پل‌سفید از توطئه علیه حجاب و تلاش برای کم رنگ کردن حجاب در جامعه خبر‌داد.
به گزارش سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، حجت الاسلام حسن قربانی در خطبه‌های نماز جمعه پل‌سفید سوادکوه با اشاره به اینکه انسان نیاز به وحی و پیامبر دارد و قرآن با بلاغت، منطق و قدرت بیان خود، امت اسلامی را شکل داد، گفت: انسان به صورت ذاتی به دنبال هستی‌آفرین است و پشیمانی بعد از گناهان به معنای اعتقاد به آخرت است.
وی با اشاره به اینکه ما منتظر امام مهدی به معنی انتظار عدالت و عدل هستیم و بعثت انبیا هم برای عدل و قسط بود، افزود: حضرت فاطمه زهرا(س) سیده نسا عالمیان است و تربیت فرزندان او نمونه است و در امت‌های قبل و بعد به شخصیت فرزندان ایشان نیستند و الگوی تمام‌عیار مادر نمونه جهانی است و او و امامام معصوم، طلایه‌دار توحید هستند.
امام جمعه پل‌سفید سوادکوه با بیان اینکه دینداری، حقیقت و فدا‌شدن در راه هدف، راه شهیدان است و روشنگری، برپایی‌عدالت، عبادت و خدمت در جامعه ادامه راه شهیدان است و امام راحل هم خون شهیدان را برای ابد درس مقاومت به جهانیان دانستند، خاطر‌نشان کرد: توطئه علیه حجاب و تلاش برای کم رنگ کردن حجاب وجود‎دارد و عقل و شرع، بی‌حجابی را قبول ندارد و ازدواج عقلانی هم بی‌حجابی را نمی‌پذیرد و انحراف جنسی، انتها ندارد و جنون شهوت است و نیاز به درمان پزشکی دارد و بی‌حیایی از خانه آموزش داده‌می‌شود و زن اسلامی از نظر رهبری برای تربیت انسان در اجتماع، اثرگذاری در جامعه، مایه آرامش مرد و مدیر خانواده توصیف‌شد.
خطیب‌جمعه پل‌سفید سوادکوه با گرامی‌داشت هفته منابع طبیعی و اهمیت کاشت نهال به پرسشی از پیامبر گرامی اسلام در باره اهمیت درخت و پاسخ آن حضرت درباره کاشت یک‌درخت برای زمانی که اگر یک‌روز به آخر دنیا باقی بماند، گفت: کار فرهنگی و سخنرانی های کارشناسان برای حفاظت از منابع طبیعی قابل توجه است و در زمان تنفس جنگل، منابع طبیعی با کمک مردم، نهضت زیستی را آغاز کند و نهال‌های متناسب با محیط کاشته‌شود.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

982 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس