خطبه‌های نماز جمعه شهرهای زیراب و پل‌سفید سوادکوه و سوادکوه‌شمالی

پرینت
امام جمعه پل‌سفید سوادکوه:

ملت ایران با اطاعت از راه امام حسین(ع) هیچگاه تسلیم نمی‌شود

امام‌جمعه سوادکوه‌شمالی:

فرمان آتش‌به اختیار راه‌میان‍بر جوانان انقلابی برای جبران عقب‌ماندگی‌های فرهنگی و اجتماعی است

امام‌جمعه زیراب سوادکوه اظهار‌کرد

تلاش برای انحراف افکار‌عمومی از موضوع‌های اصلی زنان و دختران در جامعه

امام جمعه پل‌سفید سوادکوه، گفت: ملت ایران با اطاعت از راه امام حسین(ع) هیچگاه تسلیم نمی‌شود.

به گزارش سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، حجت الاسلام حسن قربانی در خطبه‌های نماز جمعه پل‌سفید سوادکوه، اظهار‌کرد: مقام معظم رهبری درباره عدالت‌اجتماعی و مساوات تأکید‌دارند و همه ما باید در این زمینه برای رفع این آفت توجه کنیم.

وی با بیان اینکه نا‌فرمانی نسبت به پدر و مادر، ظلم به مردم و ناسپاسی نسبت به دیگران از آفت‌ها است، افزود: امنیت در کشور ما به صورت گسترده وجود‌دارد و در مقایسه با سایر کشور‌هایی که در آن ادم‌کشی، ترور و جنگ وجود دارد به برکت مذهب مترقی شیعه و حضور حافظان انقلاب اسلامی در ایران شاهد امنیت پایدار هستیم.

امام جمعه پل‌سفید سوادکوه با اشاره به اینکه برادری باید در جامعه گسترش پیدا‌کند، خاطر‌نشان کرد: دشمنان خودمان را باید بشناسیم و یمن سال‌هاست که زیر بمباران و ظلم توسط آل‌سعود قرار‌دارد و در حال حاضر هم ایران را متهم می‌کنند که به یمن ستمدیده کمک می‌کنند و سر و صدا می‌کنند.

قربانی با بیان اینکه دشمنان متوجه شدند که هر‌چه به ایران فشار بیاورند، اتحاد و انسجام ایران بیشتر می‌شود، اظهار‌کرد: اگر به ایران فشار بیاورند، ایران اسلامی به مشت تبدیل می‌شود و به صورت دشمنان فرود می‌آید و ملت ایران با اطاعت از راه امام حسین(ع) هیچگاه تسلیم نمی‌شود.

وی با گرامیداشت روز وفات حضرت ام ‍البنین و روز تکریم ماران وهمسران شهدا، گفت: احترام و تکریم مادران و همسران شهدا بر همه واجب است.و مرگ افتخاری و افتخار‌آمیز شهدا با اطاعت از امام حسین(ع) انجام شد.

انتهای پیام/86015

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

امام‌جمعه سوادکوه‌شمالی:

فرمان آتش‌به اختیار راه‌میان‍بر جوانان انقلابی برای جبران عقب‌ماندگی‌های فرهنگی و اجتماعی است

امام‌جمعه سوادکوه‌شمالی، فرمان آتش‌به اختیار را به عنوان راه‌میان‍بر جوانان انقلابی برای جبران عقب‌ماندگی‌های فرهنگی و اجتماعی ذکر‌کرد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه‌شمالی، حجت الاسلام والمسلمین حسین ابراهیمی در خطبه‌های نماز‌جمعه سوادکوه‌شمالی با اشاره به اینکه خدمت به مستضعفین باید در اولویت باشد که برای نظام اسلامی تلاش کردند، گفت: امام راحل اعتبار بیشتر اغنیا از محرومان را دوری از راه ائمه و رسول‌خدا دانستند.

وی با بیان اینکه امروز در شاخص‌‍های نظامی و امنیتی قدرت بلا‌منازع منطقه هستیم و حرف‌های زیادی در جهان داریم و به استقلال رسیدیم، افزود: در حوزه فرهنگی و اجتماعی با همه تلاش‌های انجام‌شده، هنوز استقلال فرهنگی مورد‌نظر به دست نیامد و نشانه‌های وابستگی به خارج به‌چشم می‌خورد و فرمان آتش‌به اختیار به عنوان راه‌میان‍بر جوانان انقلابی برای جبران عقب‌ماندگی‌های فرهنگی و اجتماعی صادر‌شد.

امام‌جمعه سوادکوه‌شمالی، عدم توازون و ضعف عدالت را به عنوان 2 چالش دکر‌کرد و با بیان اینکه با وجود پیشرفت‌های خیره‌کننده در زمینه‌های نانوفنادی، هسته‌ای، سلول‌های بنیادی، هوا و فضا در حوزه‌های خودرو، شبکه ملی اطلاعات و بخش‌های بالادستی نفت در‌جا زدیم و موفقیت‌های مورد نظر را به دست نیاوردیم و وضعیت مانند کاریکاتور شد که با وجود ساخت پهپاد، خودرو‌های ساخته‌شده ما مورد چالش‌است.

ابراهیمی با اشاره به وجود مؤلفه‌های فقر، فساد و تبعیض و به چالش‌کشیده‌شدن شعار مقدس عدالت توسط آن شاخص‌ها، اظهار‌کرد: پیشرفت بدون عدالت هم مورد توجه مقام‌معظم رهبری و مردم نیست و یکی از اشتباهات فاحش مجلس‌شورای اسلامی در برخی شهر‌های کوچک، ایجاد شهرک‌ها و ایجاد آلودگی برای آن شهر‌ها است ولی سهم مالی آن به نسبت جمعیت کلی تقسیم می‌شود که سهمی در آلودگی و مشکلات ندارند.

خطیب‌جمعه سوادکوه‌شمالی، گفت: اقدام مؤثری از زمان صدور فرمان 8 ماده‌ای مقام‌معظم رهبری در سال 1380 برای مبارزه با فساد انجام نشد.

انتهای پیام/86015

///////////////////////////////////////////////////////////

امام‌جمعه زیراب سوادکوه اظهار‌کرد

تلاش برای انحراف افکار‌عمومی از موضوع‌های اصلی زنان و دختران در جامعه

امام‌جمعه زیراب سوادکوه از تلاش برای انحراف افکار‌عمومی از موضوع‌های اصلی زنان و دختران در جامعه خبر‌داد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، حجت الاسلام محمد‌زمان رضایی در خطبه‌های نماز جمعه زیراب سواکوه با اشاره به معنای عام و خاص مسلمانی، گفت: مسلمانی در معنای عام آن است که فرد، اصل اسلام را پذیرفت و شهادتین را بیان‌کرد ولی پایبندی عملی به احکام اسلامی ندارد و معنای دوم مسلمانی هم پایبندی کامل به احکام اسلامی است که مترادف با مؤمن است.

وی با بیان برخی صفات مسلمانان، افزود: استقامت در راه دین، اهل بصیرت‌بودن، تشخصی حق و باطل در فضای خاکستری و شناخت و تقویت حق‌ است.

امام‌جمعه زیراب سوادکوه با اشاره به اینکه مسلمانان واقعی با توکل بر خدا و تلاش و مجاهدت به دنبال عزت اقتصادی هستند، خاطر‌نشان کرد: مسلمان اهل ضعف و سستی نیست و مسلمان ممکن‌است که در استضعاف قرار‌گیرد و مظلوم واقع‌شود ولی هرکز ظلم‌پذیر نیست و باید تلاش کند تا از استضعاف خارج‌شود.

خطیب‌جمعه زیراب از تلاش برای انحراف افکار‌عمومی از موضوع‌های اصلی خبر‌داد و اظهار‌کرد: کمبود فضای ورزشی و تفریحی اختصاصی برای زنان و دختران و با عدم وجود پارک ویژه برای زنان باید در دستور کار قرار‌گیرد ولی تلاش می‌شود تا اذهان را از موضوع‌های اصلی منحرف کنند و گِره‌های زندگی، کمبود اشتغال، مشکل ازدواج و مشکلات مختلف را بخاطر حجاب در جمهوری اسلامی بیان می‌کنند و افکار عمومی را از موضوع‌های مختلف و حقیقی منحرف کنند.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

982 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس