*قول معاون وزیر راه برای پایان گره‌های ترافیکی در محور سوادکوه تا پایان سال 96**پرداخت مبلغ 13 میلیارد و 600 میلیون تومان بابت تملک‌اراضی محور سوادکوه

پرینت
مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه وزارت راه و شهر‌سازی

ساخت کریدور بزرگراهی از بندر‌عباس تا بندر‌امیرآباد

مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه وزارت راه و شهر‌سازی، گفت: کریدور بزرگراهی از بندر‌عباس تا بندر‌امیرآباد ساخته‌می‌شود.

به گزارش سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، خیر‌الله خادمی صبح‌امروز در بازدید از تعریض محور‌سوادکوه با اشاره به اینکه محور سوادکوه و محور هراز از محورهای مهم ترانزیتی کشور هستند، اظهار‌کرد: محور سوادکوه به عنوان اولین بزرگ‌راه منتهی به مازندران است و سال‌گذشته تونل‌های مهم محدوده شیر‌گاه باز‌گشایی‌شد و گلوگاه‌های اصلی باز و ترافیک روان شد.

وی با بیان اینکه 5 کیلومتر در مناطق بالازیراب، سرخ‌کلا و شیر‌گاه با منازل‌مسکونی تلاقی دارد و امیدواریم تا پایان سال گلوگاه‌های 4 خطه به طول 5 کیلو‌متر باز‌گشایی و به‌صورت عملی همه محور باز‌گشایی‌شود، افزود: هدف آن است که تا پایان سال، گره‌ترافیکی نداشته‌باشیم و در محدوده پل‌سفید، عملیات اجرایی محدوده پل در اسرع وقت آغاز و تا 2 سال اجرایی می‌شود.

مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه وزارت راه و شهر‌سازی با اشاره به اینکه کلیه نقاط گلوگاهی را به صورت 4 خطه خواهیم داشت و با ترافیک روان شاهد استفاده از آن خواهیم‌بود، خاطر‌نشان کرد: کریدور شمال – جنوب از بندرعباس تا تهران به صورت بزرگ‌راهی، چهار‌خطه یا آزادراهی خواهیم‌داشت و محدوده تهران به فیروزکوه تا قائم‌شهر و به سمت ساری به طول 185 کیلومتر صاحب بزرگراه می شود و در آینده کریدور بزرگراهی از بندر‌عباس تا بندر‌امیرآباد را تحویل می‌دهیم.

خادمی، گفت: در تعریض محور سوادکوه و تلاقی با منازل مسکونی، اقدام به خریداری املاک از مردم به مرور‌زمان و با اولویت‌های مختلف می‌شود.

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////

سید‌علی ادیانی خبر‌داد

پرداخت مبلغ 13 میلیارد و 600 میلیون تومان بابت تملک‌اراضی محور سوادکوه

سید‌علی ادیانی از پرداخت مبلغ 13 میلیارد و 600 میلیون تومان بابت تملک‌اراضی محور سوادکوه تاکنون خبر‌داد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، سید‌علی ادیانی عصر‌امروز در بازدید از محور سوادکوه با تشکر از تلاش دولت و وزیر راه و شهر‌سازی و معاون وزیر برای بازگشایی محور‌سوادکوه، گفت: با حضور در مجلس دهم شورای اسلامی با 2 مسأله جدی در چهار خطه‌کردن محور سوادکوه مواجه بودیم که عدم بازگشایی تونل‌ها، انسداد ترافیکی، وجود گلوگاه‌ها به دلیل عدم تملک اراضی و عدم تعریض بودیم و مردم ساعت‌ها در ترافیک حضور‌داشتند.

وی به 2 رویداد اثر‌گذار در محور سوادکوه اشاره کرد و با تقدیر از وزیر راه، استانداران و مسؤولان راه و شهر‌سازی استان مازندران، افزود: وزیر راه و شهر‌سازی قول داده‌بود که تا قبل از سال 1396 تونل‌ها بازگشایی شود که اجرایی شد و قول باز‌گشایی گلوگاه‌های بالازیراب، سرخ‌کلا، نارنج‌بن و لپر شیرگاه را تا قبل از سال تحویل 1397 داد که اجرایی‌شود.

نماینده قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه‌شمالی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تملک‌اراضی در برخی موارد انجام‌شد و برخی از مردم با اعتماد به حرف مسؤلان اقدام به تخریب خانه‌های خود کردند و امیدوارم پرداخت مالی آنان تسریع‌شود.

ادیانی با اشاره به اینکه تاکنون مبلغ 13 میلیارد و 600 میلیون تومان بابت تملک‌اراضی محور سوادکوه پرداخت شد، خاطر‌نشان کرد: در جلسه آبان‌ماه که با حضور وزیر راه و شهر‌سازی برگزار شد مقرر‌شد که حریم جاده 22 و نیم به اضافه 3 متر و در مجموع 25 و نیم متر شود که امیدوارم اجرایی شود.

وی گفت: ما قانون‌گذاران معتقدیم که قانون باید بر مقتضای محیط تدوین‌شود و نشانه تدبیر‌عقلانی هم رعایت حال مردم بر مبنای شرایط موجود است.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

982 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس