رئیس اداره فرهنگ و ارشاد سوادکوه خبر‌ داد؛ انتشار 28 عنوان کتاب با 18 هزار تیراژ در سوادکوه

پرینت
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی از انتشار 28 عنوان کتاب با 18 هزار تیراژ در سوادکوه خبر‌داد.

 سید‌یوسف موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سوادکوه با اشاره به برگزاری هفته قرآن و عترت استان مازندران، گفت: جشنواره قرآن و عترت استان مازندران در رشته‌های قرآنی، سینمایی، نمایشی و تجسمی برگزار می‌شود و از شهرستان سوادکوه نیز نمایندگانی حضور‌ دارند.

وی با بیان اینکه اقدامات عمرانی برای تجهیز و تعمیر مجتمع فرهنگی هنری زیراب انجام شد، افزود: دو مرکز انتشارات در شهرستان سوادکوه وجود دارد و  چهار مجوز برای موسسات فرهنگی و هنری چند منظوره اقدام‌ شده است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی از وجود 11 چاپخانه افست و دیجیتال در شهرستان سوادکوه و سوادکوه شمالی خبر داد و خاطرنشان‌کرد: مجوز انتشار ۲۸ عنوان کتاب برای سوادکوه صادر شد و تعداد تیراژ کتب منتشر‌شده برابر با 18 هزار تیراژ است و دو مرکز بازی‌های رایانه‌ای و چهار انجمن فرهنگی و هنری در شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی وجود‌‎ دارد.

موسوی اظهار‌ کرد: ۲۵ هنرجوی انجمن خوشنویسان و 30 عضو انجمن شعر و ۷۰ قرآن‌آموز مراکز قرآنی در شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی حضور دارند و 220 هنر‌جوی آموزشگاه آزاد هنری و 170 هنر‌جوی آموزشگاه موسیقی در شهرستان فعالند و سه آموزشگاه موسیقی در سوادکوه و سوادکوه شمالی وجود دارد.

موسوی با بیان اینکه ارتقای فرهنگی و دینی، بهبود وضعیت فرهنگی و مذهبی، تعظیم شعائر دینی، هماهنگی فعالیت‌های مذهبی از طریق مساجد، مشارکت مردم در امور مذهبی و انتقال فرهنگی دینی از کانال مساجد مهم‌ترین اهداف و وظایف کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد است، گفت: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد با همکاری نهادهای دیگر با فعال سازی فعالیت‌های مرتبط با مساجد در بخش‌های امور مذهبی، برنامه‌های‌آموزشی، سرگرمی و مسابقات فعالیت می‌کنند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی به برخی از برنامه‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد و با بیان اینکه برگزاری جشنواره استانی شعر طبری نوج و تجلیل از مفاخر شعر و ادب مازندران، افتتاحیه طرح اوقات فراغت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در روستای کارمزد، اجرای موسیقی آموزشی در شهرهای شیر‌گاه و پل‌سفید، نمایشگاه عکس در موضوع‌های مختلف، رونمایی از کتاب شیر‌گاه در گذر زمان، کتابت وحی در جوار امام‌زاده عبدالحق، همایش سبک زندگی با محوریت قرآن و مهدویت، شعر و قصه گویی ویژه کودکان و نوجوانان، جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های فرهنگی و هنری و برگزاری برنامه نشست کتاب خوان امسال در شهرستان سوادکوه اجرایی‌ شده است.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

982 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس