260 هکتار برای کاشت گیاهان دارویی در سوادکوه اختصاص‌یافت

پرینت
رئیس اداره منابع طبیعی سوادکوه خبر‌داد

260 هکتار برای کاشت گیاهان دارویی در سوادکوه اختصاص‌یافت

رئیس اداره منابع طبیعی سوادکوه از اختصاص 260 هکتار برای کاشت گیاهان دارویی و 55 هکتار برای توسعه زراعت‌چوب در سوادکوه خبر‌داد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و  خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، یدالله داوودی صبح امروز در جلسه ستاد هفته منابع‌طبیعی شهرستان سوادکوه با اشاره به اینکه منابع طبیعی برای کاهش مشکلات زیست‌محیطی و طبیعی باید مورد توجه باشد و کشور پهناور ما از کشورهای خشک و نیمه‌خشک است، گفت: میزان بارندگی سالانه ایران ۲۵۰ میلی‌متر است و میزان بارندگی کشور یک سوم میانگین جهانی است و ایران از کشور‌های بلاخیز دنیا است.

وی با بیان اینکه ۴1 نوع بلایای طبیعی در جهان ثبت شد که احتمال وقوع ۳1 بلای طبیعی در ایران وجود‌دارد، افزود: ۷5 درصد خسارات جهانی مربوط به بلایای طبیعی است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیز‌داری شهرستان سوادکوه با اشاره به اینکه پایداری جوی و سلامت منابع‌طبیعی با وجود درخت و جنگل به دست می‎آید و برگزاری جلسات مرتبط با حفظ منابع طبیعی برای تکرار وظایف و رسالت‌های همگانی در حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی است، خاطر‌نشان کرد: ادارات و نهادها و مردم برای دستیابی به اهداف حفاظت از منابع طبیعی همکاری و مشارکت‌کنند که دارای برکات دنیوی و اخروی است و در برنامه‌های هفته منابع‌طبیعی حضور و مشارکت فعال داشته باشند.

داوودی با بیان اینکه در طرح توسعه زراعت‌چوب به منظور توسعه گونه‌های سریع‌رشد، نهال رایگان و خدمات مشاوره‌ای و فنی از طرف منابع‌طبیعی در اراضی اشخاص و زمین‌های پیرامون روستا فاقد درخت و درخت‌چه تعلق می‌گیرد و 55 هکتار به این طرح اختصاص یافت.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیز‌داری شهرستان سوادکوه از کاشت گیاهان دارویی در شهرستان سوادکوه خبر داد و با بیان اینکه برای اولین بار 260 هکتار برای کاشت گیاهان دارویی در شهرستان سوادکوه به منظور بهبود وضعیت درآمد مرتع‌داران و توسعه گیاهان دارویی با حفظ سیمای مرتع و مراتع عاری از هرگونه فعل و انفعالات فیزیکی را برنامه‌ریزی کرد، گفت: گیاه دارویی «باریجه» به‌صورت «کپه‎کاری» برنامه‌ریزی شد و بخشی از آن در مراتع سوادکوه انجام شد و برخی دیگر انجام می‌شود.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

982 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس