برگزاری یادواره44شهید دهستان کِسِلیان بخش زیراب شهرستان سوادکوه + 67 تصاویر

پرینت

عصر‌امروز تشییع شهید گمنام در یادواره 44 شهید دهستان کِسِلیان شهرستان سوادکوه در روستای بهمنان بخش زیراب انجام‌شد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، لهراسب رحمتی عصر‌امروز در پانزدهمین یادواره ۴۴ شهید دهستان کِسِلیان بخش زیراب شهرستان سوادکوه با اشاره به اینکه شهدا رسالت جاودانه داشتند و به ملت ایران آبرو و حیثیت دادند، گفت: برگزاری پانزدهمین یادواره ۴۴ شهید دهستان کِسِلیان بخش زیراب شهرستان سوادکوه در سال‌روز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) سفره‌ای است که ما مهمان سفره شهیدان هستیم و شهدا رفتند تا صداقت و عشق‌نرود.

وی با بیان اینکه کرامات شهدا دارای ابعاد مختلفی است و برکات فراوانی دارد، افزود: لوکیشن پانزدهمین یادواره ۴۴ شهید دهستان کِسِلیان بخش زیراب شهرستان سوادکوه دارای پیام‌های مختلفی درباره ۸ سال دفاع مقدس و 16 روستای منطقه است.

رئیس ستاد پانزدهمین یادواره شهدای کِسِلیان بخش زیراب شهرستان سوادکوه با اشاره به اهداف برگزاری یادواره شهدا، خاطر‌نشان کرد: هدف از برگزاری یادواره شهدا، تجدید میثاق با امام و شهدا، بزرگداشت رشادت‌ها و فدا‌کاری‌های رزمندگان و انتقال ارزش‌های دفاع مقدس، مقاومت و شهادت به نسل جدید است.

رحمتی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم تا شهدا به عنوان الگوی زندگی جوانان و نو‌جوانان معرفی‌شوند، گفت: هسته اصلی پانزدهمین یادواره ۴۴ شهید دهستان کِسِلیان بخش زیراب شهرستان سوادکوه با حضور 4 خانواده شهید روستای بهمنان شکل‌گرفت و از همکاری و همراهی ادارات و نهاد‌ها و مردم تشکر می‌کنم.

تشییع یک‌شهید گمنام در ابتدای پانزدهمین یادواره ۴۴ شهید دهستان کِسِلیان بخش زیراب شهرستان سوادکوه در روستای بهمنان انجام شد و این شهید بعد از مراسم یادواره برای تشییع به شهرستان سیمرغ انتقال یافت و  در ادامه این مراسم تمبر یادبود ۴۴ شهید این منطقه با حضور مسؤلان استانی و شهرستانی رونمایی‌شد.

محمد‌رضا متولی‌طاهر که در زمان شهادت شهدای منطقه در سپاه سوادکوه حضور‌ داشت و مداح مراسم‌های این شهدا‌ بود نیز در این مراسم مداحی‌کرد.

مراسم پرچم‌گردانی یادواره توسط ستاد میزبان به میزبان دوره بعدی به همراه چاووشی‌خوانی تقدیم شد.

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

مسؤول مرکز راویان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس کشور

استمداد از حضرت فاطمه‌زهرا(س) باعث گِره‌گشایی در دفاع‌مقدس می‌شد

مسؤول مرکز راویان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس کشور، استمداد از حضرت فاطمه‌زهرا(س) را باعث گِره‌گشایی در دفاع‌مقدس توصیف‌کرد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه ابوالفضل مسجدی در پانزدهمین یادواره ۴۴ شهید دهستان کِسِلیان بخش زیراب شهرستان سوادکوه با اشاره به اینکه برکات فراوانی در یادواره‌های شهدا وجود دارد و مجلس سالروز شهادت حضرت فاطمه(س) نیز به آن ارزش و اعتبار ویژه داد، گفت: شهدا میزبان هستند و آن‌قدر دارای کرامت هستند که همه را بدون توجه به خط و خطوط دعوت می‌کنند و در دفاع مقدس هم همه دعوت بودند ولی برخی برای حضور در جبهه‌ها توفیق یافتند.

وی با بیان اینکه حضرت زهرا(س) به عنوان اولین فدایی ولایت‌بود، افزود: پیامبر‌گرامی اسلام به عنوان جایگاه نور و حضرت علی(ع) به عنوان روشنایی و نور و حضرت فاطمه‌زهرا(س) به عنوان محافظ نور و جایگاه نور بود.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره)، ولایت‌فقیه را همان ولایت رسول‌خدا بیان‌کرد و در جای دیگر ولایت‌فقیه را استمرار خط انبیا توصیه کردند، خاطر‌نشان کرد: حرف امام راحل و مقام معظم رهبری به عنوان ولی فقیه و جانشین حضرت صاحب‌زمان(عج) است و برای دفاع از این جایگاه، جوانان ما به جبهه رفتند و کشورهای بلوک شرق و غرب و مرتجعین عرب در دفاع مقدس به همراهی صدام قصد نابودی انقلاب اسلامی و ولایت‌فقیه را داشتند.

مسؤول مرکز راویان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس کشور که جانباز و برادر 2 شهید است، اظهار‌کرد:

رزمندگان اسلام با تأسی از امام حسین(ع)، حضرت زهرا(س) و ائمه معصوم(ص) در جبهه حضور‌داشتند و با فرمان ولایت فقیه در جبهه‌ها فداکاری کردند.

مسجدی با بیان خاطرات سرداران دفاع‌مقدس از شهید حسین خرازی به 3 استراتژی امام‌راحل در دفاع‌مقدس اشاره‌کرد و افزود: جنگ با دشمن، بیرون راندن دشمن از میهن‌اسلامی و تنبیه متجاوز، 3 استراتژی امام‌راحل در دفاع‌مقدس بود که با فداکاری‌های شهدا به این اهداف دست یافتیم.

مسؤول مرکز راویان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس کشور با بیان اینکه رزمندگان هر‌جا با مشکل روبرو می‌شدند از ائمه و حضرت فاطمه‌زهرا(س) استمداد می‌گرفتند و گِره‌های آنان در دفاع‌مقدس باز‌می‌شد، گفت: هر کسی در خیمه شهدا قرار گرفت، زیر خیمه ولایت‌فقیه قرار‌دارد.

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

982 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس