برگزاری مراسم تجلیل از حضور آیت الله عبدالله ‌نظری در «نوفل‌لوشاتو» و همراهی با پرواز انقلاب در سوادکوه

پرینت
در چهارمین روز از دهه فجر انجام‌شد

برگزاری مراسم تجلیل از حضور آیت الله عبدالله ‌نظری در «نوفل‌لوشاتو» و همراهی با پرواز انقلاب در سوادکوه

در چهارمین روز از دهه فجر مراسم تجلیل از حضور آیت‌الله عبدالله ‌نظری در «نوفل‌لوشاتو» و همراهی با پرواز‌انقلاب در سوادکوه برگزار‌شد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، مراسم تجلیل از حضور آیت‌الله عبدالله ‌نظری در «نوفل‌لوشاتو» و همراهی با پرواز‌انقلاب به همراه امام‌خمینی(ره) در مسجد جامع زیراب برگزار‌شد.

* توفیق مردم سوادکوه برای پیشرفت اسلام و انقلاب

آیت الله عبدالله نظری در این مراسم در سخنان کوتاهی با اشاره به اینکه خدا به انسان توفیق‌دهد تا وظیفه بندگی خود را انجام دهد، گفت: خیر و خوبی و آمادگی برای دین و انقلاب در مردم سوادکوه دیده می‌شود

وی افزود: توفیق مردم سوادکوه را برای پیشرفت اسلام و انقلاب خواهانم.

* امانت ماندگار امام راحل، وحدت کلمه است

حجت الاسلام محمد‌زمان رضایی با اشاره به برگزاری مراسم تکریم از آیت الله نظری در مسجد جامع زیرآب، گفت: علما و روحانیون در طول تاریخ اسلام جایگاه و نقش مهمی در زندگی و بندگی مردم داشتند.

وی با بیان اینکه اعتبار روحانیت در بین مردم به واسطه حفاظت و صیانت از دین و گره‌گشایی از کار مردم و تلاش برای مقابله با ظالمان است، افزود: امام راحل با حمایت‌های ملت ولایت‌مدار و همیشه در‌صحنه و علمای دینی، انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندند.

امام‌جمعه زیراب‌سوادکوه با بیان اینکه امام راحل به وظیفه دینی و انقلابی خود عمل کردند و به قول ایشان «به تکلیف عمل کردند»، خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران امانت است که امام، مردم و شهدا در اختیار ما قرار‌دادند و امانت ماندگار امام راحل، وحدت کلمه و همدلی بود تا دست در دست هم دهیم و به آرمانهای انقلاب اسلامی دست یابیم.

*تولید ۱۰ درصد زغالسنگ ‌کشور در معادن البرز‌مرکزی

عبدالجواد توحیدی‌مقدم نیز در مراسم تجلیل از حضور آیت الله عبدالله ‌نظری در «نوفل‌لوشاتو» و همراهی با پرواز انقلاب به همراه امام‌خمینی(ره) در مسجد جامع زیراب با اشاره به نقش روحانیت در انقلاب اسلامی و با بیان اینکه شهرستان سوادکوه یک بِرندکشوری و استانی است، گفت: شهرستان سوادکوه پنجمین شهرستان مازندران از نظر وسعت و پانزدهمین شهرستان مازندران از نظر جمعیت است و شهرستان سوادکوه دارای جمعیت رسمی ۴۵ هزار نفر است که در آخر هفته‌ها به ۱۲۰ هزار‌نفر و در برخی از ایام خاص به ۱۵۰ هزار نفر می‌رسد.

وی با بیان اینکه ظرفیت‌ها و مشکلات شهرستان سوادکوه را به استاندار بیان کردم و اطلاع‌رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی مورد نظر مقام معظم‌رهبری است، افزود: شهرستان سوادکوه، پیشانی استان مازندران و حلقه اتصال استان با 3 استان و دارای ظرفیت راه‌آهن و زغال سنگ است و با تولید ۱۲۰ هزار تُن زغال حدود ۱۰ درصد تولید زغال‌کشور را در معادن البرز‌مرکزی داریم.

فرماندار سوادکوه با اشاره به اینکه  شهرستان سوادکوه ۷۰۰ اثر تاریخی دارد به برگزاری همایش توسعه شهرستان سوادکوه با محوریت گردشگری اشاره‌کرد و خاطر‌نشان کرد: مردم سوادکوه در انقلاب، دفاع‌مقدس، راه‌پیمایی‌ها و انتخابات حضور گسترده‌ای داشتند.

توحیدی‌مقدم از وجود انسجام، تعامل و وحدت در شهرستان سوادکوه خبر‌داد و با اشاره به مکاتبه استاندار مازندران با وزیر راه برای گلوگاه‌های ترافیکی سوادکوه، گفت: سرانه بودجه شهرستان سوادکوه در سال 13۹۴ برابر با 18 میلیارد تومان و در سال 1395  برابر با ۲۱ میلیارد تومان و امسال به ۳۰ میلیارد تومان افزایش یافت و در دهه فجر ۲۵۰ برنامه اجرایی می‌شود که ۲۰ مورد افتتاحیه با ۹ میلیارد تومان است و برای ۹۶ درصد مردم دهستان کنتور‌گاز نصب شود و انتقال گاز از فاصله 2 هزار‌متری از عسلویه به سوادکوه از خدمات نظام اسلامی است.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

982 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس