فرماندار سوادکوه در جمع خبرنگاران

پرینت
فرماندار سوادکوه در جمع خبرنگاران:

*انقلاب اسلامی ایران آهنگ پیشرف کشور را چندین‌برابر توسعه‌داد

**بازگشایی گلوگاه‌های ترافیکی محور‌ سوادکوه تا عید 97

***افزایش جمعیت سوادکوه

****اداره ورزش سوادکوه مشکل پوستی کشتی‌گیران سوادکوه را پیگیری کند

فرماندار سوادکوه با اشاره به خدمات نظام اسلامی، گفت: انقلاب اسلامی ایران آهنگ پیشرف کشور را چندین‌برابر توسعه‌داد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، عبدالجواد توحیدی‌مقدم عصر‌چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران، آهنگ پیشرف کشور را چندین‌برابر توسعه‌داد، اظهار‌کرد: رسانه‌ها به عنوان دانشگاه‌عمومی نقش مهمی در فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی جامعه بر‌عهده دارند و خدمات نظام جمهوری اسلامی ایران به‌خوبی اطلاع‌رسانی‌نشد و باید در این زمینه تلاش بیشتری‌شود.

وی با بیان اینکه فرمانداری‌سوادکوه از فرمانداری‌های اثر‌گذار در استان محسوب می‌شود و در دهه فجر امسال طرح‌هایی که به بیشتر از 98 درصد قابلیت‌افتتاح رسید مورد بهره‌برداری قرار‌می‌گیرد، افزود: 250 طرح و برنامه محوری در ایام دهه فجر در شهرسان سوادکوه به بهره‌برداری می‌رسد که 20 مورد آن طرح‌های عمرانی محوری است.

فرماندار سوادکوه به 3 طرح محوری شهرستان سوادکوه در دهه‌فجر اشاره‌کرد و با بیان اینکه آسفالت سطح معابر شهری و روستایی به‌غیر از طرح 4 بانده‌شدن محور سوادکوه به ارزش 6 میلیارد‌تومان، نصب سی‌تی‌اسکن و بی‌خطر‌ساز بیمارستانی به ارزش 2 میلیارد‌تومان و بهسازی و بازسازی سالن فرهنگ و ارشاد اسلامی با 400 میلیون‌تومان اعتبار برای دهه فجر مورد استفاده قرار‌می‌گیرد، خاطر‌نشان‌کرد: گازرسانی به برخی مناطق شهرستان و افتتاح پمپ‌بنزین پل‌سفید در صورت دست‌یابی به درصد مورد‌انتظار پیشرفت نیز به جمع طرح‌های قابل افتتاح افزوده می‌شود.

رئیس شورای اداری شهرستان سوادکوه با اشاره به اینکه برای 20 طرح عمرانی شهرستان سوادکوه 9 میلیارد تومان هزینه شد به برگزاری تور‌رسانه‌ای برای بازدید از طرح‌ها و پروژه‌های مختلف اقتصاد مقاومتی در سوادکوه خبر‌داد و گفت: دهه فجر فرصت خوبی برای بیان سیمای عملکرد نظام و دولت برای مردم محسوب می‌شود و وفاق، همدلی و آرامش مناسبی در شهرستان حاکم‌است.

رئیس شورای اداری سوادکوه خبر داد

بازگشایی گلوگاه‌های ترافیکی محور‌ سوادکوه تا عید 97

رئیس شورای اداری سوادکوه از بازگشایی گلوگاه‌های ترافیکی محور‌ سوادکوه تا عید 1397 خبر‌ داد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، عبدالجواد توحیدی‌مقدم امشب در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه اخذ‌ مجوز طرح‌های مختلف برای شهرستان سوادکوه به دلیل شرایط طبیعی و جغرافیایی، متفاوت از مناطق دیگر است، گفت: نظرات کارشناسان منابع‌ طبیعی و محیط‌زیست همواره باید مورد توجه‌باشد.

وی، افزود: امسال چهار جلسه ملی برای البرز‌ مرکزی انجام‌ شد و برای تونل گلیران مشکل‌ خاصی وجود‌ ندارد و معدن کنیج‌کلا از مسیر کری‌کلا با پیشرفت 200 متر روبرو است و مشکل محیط‌زیست و منابع‌ طبیعی برای معدن کرد‌آباد همچنان وجود‌ دارد و البرز‌ مرکزی به تعدادی از سؤالات آنان پاسخ‌داد و هشت سؤال محیط‌زیست و منابع‌ طبیعی بدون پاسخ باقی‌ ماند که در دستور‌ کار البرز‌ مرکزی قرار‌ دارد.

رئیس شورای اداری سوادکوه خاطر‌نشان کرد: کک‌سازی با مانع جدی محیط‌زیست روبرو بود که ارزیابی مجدد زیست‌محیطی آن به کشور ارسال‌ شد.

این مسؤول با بیان اینکه چهاربانده‌شدن محور سوادکوه باعث رونق شهرستان سوادکوه است و بازگشایی مسیر و رفع اشکالات آن در‌ آینده در دستور‌ کار ما قرار‌ دارد و هزینه‌های زیادی برای محور‎ سوادکوه انجام‌ شد و از مردم برای همکاری در این طرح سپاسگزاری می‌کنم و تلاش خوبی انجام‌ شد و دولت هم تافته جدا‌بافته از مردم نیست و همه از یک خانواده هستیم، اظهار‌ کرد: تأکید ما آن است تا عید، گلوگاه‎های ترافیکی محور سوادکوه بازگشایی‌شود و شرایط لازم برای افتتاح تونل دو، وجود‌ ندارد و برنامه‌ریزی فنی برای «لق‌گیری» حاشیه محور‌ سوادکوه برای جلوگیری از رانش و ریزش در دستور‌کار اداره راه قرار‌ دارد.

*افزایش جمعیت سوادکوه

توحیدی‌مقدم از افزایش جمعیت شهرستان سوادکوه در سرشماری سال 1395 نسبت به سر‌شماری سال 1390 خبر‌ داد و با بیان اینکه جمعیت 40 هزار نفری سال 1390 به 44 هزار‌ نفر افزایش یافت که شاهد رشد 10 درصدی آن هستیم، اظهار‌ کرد: بودجه امسال شهرستان سوادکوه به 31 میلیارد‌تومان افزایش یافت و تخصیص بودجه سال‌ گذشته کمتر از 40 درصد‌ بود و برای راه سوادکوه غیر از چهاربانده‌شدن محور سوادکوه، 8 میلیارد تومان بودجه قرار‌ گرفت.

وی به نتایج برگزاری همایش توسعه شهرستان سوادکوه اشاره‌کرد و با اشاره به اینکه در گردشگری سوادکوه در ابتدای ورودم دارای بودجه 200 میلیون‌تومانی‌بود و در سال بعدی با بودجه 400 میلیون‌ تومانی و امسال به بودجه یک‌ میلیارد‌ تومانی رسید، افزود: در سال‌های آینده اعتبارات مناسب‌تری به بخش گردشگری سوادکوه اختصاص پیدا می‌کند و شاهد تحول اساسی در پارک جوارم هستیم و طرح‌های گردشگری محوری سوادکوه هم دارای تحول قابل‌ توجه هستند.

فرماندار‌ سوادکوه به فرهنگ‌سازی و بستر‌سازی لازم برای تفکیک‌ زباله اشاره کرد و با بیان اینکه راه‌اندازی متمرکز کارخانه کمپوست در دستور‌ کار استانی قرار‌ دارد، افزود: بهداشتی‌کردن محل زباله، جدا‌سازی زباله، فرهنگ‌سازی تفکیک زباله و توجه به زیر‌ساخت‌ها در دستور‌ کار ما در موضوع زباله و نیز مدیریت‌ پسماند قرار‌ دارد.

این مسؤول در پاسخ به سؤال خبرگزاری فارس درباره خدمات‌دهی ملی اداره راه در گردنه گدوک با تجهیزات و ماشین‌آلات شهرستانی و مشکلات موجود برای خدمات‌دهی به روستا‌ها و مناطق دور‌دست شهرستان سوادکوه، گفت: تجهیزات و نیروی انسانی شهرستان سوادکوه با توجه به جمعیت این شهرستان و مقایسه با شهرستان‌های دیگر استان به دلیل خدمت‌رسانی در گردنه گدوک و تأکید بر عدم مسدود‌‎بودن محور سوادکوه، بیشتر است و تجهیزات و ماشین‌های دهیاری‌ها و شهرداری‌ها باید تقویت‌ شوند و تجمیع تجهیزات در روستا‌های محوری برای خدمات‌رسانی سایر مناطق مورد توجه است

فرماندار سوادکوه:

اداره ورزش سوادکوه مشکل پوستی کشتی‌گیران سوادکوه را پیگیری کند

فرماندار سوادکوه با اشاره به اینکه بیماری پوستی برای ورزشکاران سالن کشتی پل‌سفید از دغدغه‌های جدی ما است، گفت: باید تلاش‌شود تا ورزشکاران بدون دغدغه و نگرانی وارد سالن‌های ورزشی شوند و اداره ورزش و جوانان در این زمینه برنامه‌ریزی لازم را در دستور‌کار خود قرار‌ دهد.

. به گزارش سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، عبدالجواد توحیدی‌مقدم ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه بودجه ورزشی شهرستان سوادکوه در 2 سال اخیر تا 300 درصد افزایش‌ یافت و هزینه مناسبی برای طرح‌های ورزشی محوری سوادکوه اختصاص یافت، گفت: بهسازی، تعمیر و نگهداری اماکن ورزشی از موضوع‌هایی است که باید مورد توجه‌ باشد.

وی با بیان اینکه مجموعه استخر پل‌سفید نیاز به توجه بیشتر بهداشتی‌ دارد که البته مسائل جزئی است، افزود: سالن کشتی طبقه بالای مجموعه استخر پل‌سفید باید از آن خارج‌ شود و مکان مناسب دیگری برای آن در نظر‌گرفته‌شود و پیگیری لازم برای حل مشکلات سالن کشتی پل‌سفید در‌ حال انجام است.

فرماندار سوادکوه به شرایط وجود رشته‌های ورزشی در بالای سالن استخر و مسائل مرتبط با آن، خاطر‌نشان‌کرد: سالن طبقه‌بالای مجموعه استخر پل‌سفید به‌دلیل رطوبت استخر به رشته‌هایی اختصاص یابد که تماس بدنی کمتری با زمین داشته‌ باشد.

توحیدی‌مقدم با اشاره به اینکه بیماری پوستی برای ورزشکاران سالن کشتی پل‌سفید از دغدغه‌های جدی ما است، گفت: باید تلاش‌شود تا ورزشکاران بدون دغدغه و نگرانی وارد سالن‌های ورزشی شوند و اداره ورزش و جوانان در این زمینه برنامه‌ریزی لازم را در دستور‌کار خود قرار‌ دهد.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

982 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس