رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی خبر‌داد؛ در اردیبهشت97؛ سومین جشنواره شعر‌ تبری «نوج» در سوادکوه برگزار می‌شود

پرینت

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سوادکوه از برگزاری سومین جشنواره شعر‌ تبری «نوج» در سوادکوه برای اردیبهشت‌ماه 1397 خبر‌ داد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، سید‌یوسف موسوی‌شیخ بعد از ظهر امروز در جلسه برنامه‌ریزی طرح‌های شاخص فرهنگی و هنری شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی با اشاره به اهمیت برگزاری جشنواره‌های فرهنگی و هنری، گفت: سومین جشنواره شعر‌تبری «نوج» با‌هدف گسترش فرهنگ بومی مازندران، کشف استعداد و پرورش‌آن و گسترش و ثبت زبان تبری در اردیبهشت‌ماه 1397 در سوادکوه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه اِعراب‌گذاری آثار و ضمیمه‌‍شدن ترجمه آثار هم مورد توجه‌باشد که برای آن امتیازی در نظر گرفته‌می‌شود، افزود: اثر نباید در کتابی درج‌شده‌باشد و یا برگزیده جشنواره‌ای باشد و ارسال مشخصات صاحب‌اثر شامل نام و نام‌خانوادگی، کد ملی و روز و ماه و سال تولد ضروری است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی به بخش‌های جشنواره اشاره‌ و خاطر‌نشان کرد: سومین جشنواره شعر‌تبری «نوج» در سه بخش جوان، بزرگسال و ویژه برگزار می‌شود که درج نام بخش در بالای اثر و ارسال کپی شناسنامه یا کارت‌ملی برای رده سنی تا 30‌سال لازم‌ است.

موسوی‌شیخ با بیان اینکه موضوع جشنواره «نوج»، آزاد و در همه قالب‌های شعری است و هر چهار دو ‌بیتی تبری و هر چهار کار کوتاه، یک اثر محسوب می‌شود، اظهار‌کرد: بخش ویژه سومین جشنواره شعر‌تبری «نوج» با موضوع حفظ محیط‌زیست و منابع طبیعی است و مبلغ جوایز هم از 200 هزار تومان تا 700 هزار تومان است که در جدول جوایز پوستر جشنواره درج‌شد.

وی با بیان اینکه دبیر‌خانه دائمی جشنواره شعر تبری «نوج» در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی در شهر زیراب خیابان خدمات مستقر و شماره فکس ارسال آثار 01142453080 و آدرس پست الکترونیکی آن هم nouj.savadkooh@gmail.com است.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

982 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس