عاطفه مرادیان (عضو انجمن ازدواج و خانواده کشور): آموزش مهارت‌های زندگی برای مدیریت نیازهای زندگی‌روزمره است

پرینت

عضو انجمن ازدواج و خانواده کشور، آموزش مهارت‌های زندگی را راهی برای مدیریت نیازها و چالش‌های زندگی‌روزمره ذکر‌کرد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، برگزاری کارگاه‌های مهارت‌های زندگی از طرح‎های اثر‌گذار در تقویت سبک زندگی ایرانی و اسلامی است که اجرای آن در مسیر اهداف و سیاست‌گذاری‌های کلان قرار‌دارد.

کارگاه آموزش مهارت‌های زندگی در روز‌های سه‌شنبه و در سالن اجتماع اداره بهزیستی شهرستان سوادکوه و به صورت رایگان، برگزار‌می‌شود.

عاطفه مرادیان که دارای مدرک‌تحصیلی دکتری علوم‌تربیتی و کارشناس پیشگیری و عضو انجمن ازدواج و خانواده کشور است به عنوان مدرس این دوره از کلاس‌ها فعالیت می‌کند که در گفت‌و گو با خبرگزاری فارس حضور یافت.

کارشناس فرهنگی شورای‌فرهنگ عمومی شهرستان سوادکوه  با اشاره به اینکه مهارت‌های زندگی بر اساس تعریف سازمان بهداشت‌جهانی شامل مهارت‌های روانی و اجتماعی است، گفت: آموزش مهارت‌های زندگی به ما کمک‌می‌کند تا نیازها و چالش‌های زندگی‌روزمره را مدیریت‌کنیم

وی با بیان اینکه تغییرات عمیقی در شیوه زندگی جوامع امروزی رخ داد و آسیب‌های نو‌ظهور هم در‌حال افزایش است، افزود: بسیاری از افراد در مواجه با ناملایمات و مشکلات زندگی دچار تعارض و سردرگمی هستند.

عضو انجمن ازدواج و خانواده کشور از برگزاری مستمر کلاس‌های آموزش مهارت‌های زندگی با تلاش اداره بهزیستی شهرستان سوادکوه و همکاری ادارات و نهاد‌های مختلف خبر‌داد و خاطر‌نشان کرد: خانواده‌ها، دانش‌آموزان و دانشجویان در اولویت آموزش مهارت‌های زندگی در کلاس‌های اداره بهزیستی قرار‌دارند.

مرادیان، گفت: این آموزش‌ها در دو سطح عام که شامل خود آگاهی، همدلی، ارتباط‌موثر، روابط بین‌فردی، مدیریت‌احساسات، مدیریت تصمیم گیری، حل‌مسئله، مدیریت استرس، تفکر نقادانه ومهارت‌های خاص نظیر آموزش‌پیش‌و پس از ازدواج، مدیریت‌بحران، پیشگیری از آسیب‌های روانی برای گروه‌های مختلف  انجام می‌شود.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

982 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس