رئیس اداره دامپزشکی سوادکوه: زنده‌فروشی طیور محلی و صنعتی ممنوع است

پرینت
رئیس اداره دامپزشکی سوادکوه:

زنده‌فروشی طیور محلی و صنعتی ممنوع است

رئیس اداره دامپزشکی سوادکوه و سوادکوه‌شمالی از ممنوعیت زنده‌فروشی طیور محلی و صنعتی خبر‌داد.

سید‌محمد حسینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و خبرگزاری فارس در شهرستان سوادکوه، از پیگیری‌های کارشناسان و بازرسان بهداشتی اداره دامپزشکی شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی از واحد‌های صنفی برای عدم نگهداری، عرضه و کُشتار طیور زنده خبر‌ داد و گفت: هیچ‌گونه نگهداری، عرضه و کُشتار طیور زنده از واحد‌های صنفی در پیگیری‌های کارشناسان و بازرسان بهداشتی اداره دامپزشکی شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی، گزارش‌ نشد.

وی با بیان اینکه عرضه و فروش هر‌گونه طیور‌ زنده و کشته در سطح بازار‌های محلی، ممنوع و غیر‌بهداشتی است، افزود: با متخلفان عرضه و فروش طیور زنده و کُشته در سطح بازار‌های محلی از طریق مراجع قضایی برخورد قانونی می‌شود.

رئیس اداره دامپزشکی سوادکوه و سوادکوه‌شمالی از عدم زنده‌فروشی طیور در سطح بازار خبر‌ داد و خاطر‌نشان کرد: زنده‌فروشی طیور محلی و صنعتی ممنوع‌است و در سطح بازار‌ها هم طیور زنده و کُشته برای عرضه مشاهده‌ نشد.

حسینی با توصیه به مردم برای خرید طیور و مرغ در بسته‌بندی‌های بهداشتی، گفت: برای استفاده از گوشت مرغ و طیور دیگر تنها از بسته‌بندی‌های بهداشتی استفاده‌ شود که در کشتار‌گاه‌های مجاز با مهر تأیید سلامت و بهداشت دامپزشکی تهیه‌ می‌شود.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

982 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس