رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سوادکوه‌شمالی، خبر‌داد؛ یک‌پارچه‌سازی نقشه‌های منابع‌طبیعی در سوادکوه‌شمالی

پرینت

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سوادکوه‌شمالی از یک‌پارچه‌سازی نقشه‌های طراحی‌‎شده سال 1342 و نقشه‌ منابع‌طبیعی به منظور حل مشکلات مردم خبر‌داد.

محمد ‌نژاد‌رجبعلی‌بیشه در گفت‌و گو با خبرنگار سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و خبرگزاری فارس در شهرستان سوادکوه‌شمالی با اشاره به اینکه وظیفه ذاتی اداره منابع طبیعی، جلوگیری از تخلف‌و تجاوز به عرصه‌های منابع طبیعی است که شامل قطع درخت، قاچاق‌چوب جنگلی، تصرف و تجاوز اراضی ملی و اولویت‌ما حفظ، احیا، توسعه و بهره‌برداری است، گفت: نظارت ما در حفظ جنگل و نحوه برخورد با متخلفین با گشت، سرکشی و پیمایش مناطق مختلف توسط مأمورین و برخورد با تخلف‌ها بر طبق قانون و تنظیم شکایت و پیگیری از طریق مراجع‌قضایی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه منابع طبیعی به تنهایی نمی‌تواند از طبیعت محافظت‌کند که وسعت منطقه، کمبود امکانات و نیروی‌انسانی از دلایل آن است، افزود: مردم و دستگاه‌های اجرایی، دستگاه قضایی، نیروی انتظامی، شورا، دهیار، سازمان‌های مردم‌نهاد، منابع‌طبیعی را در اجرای وظایف همراهی‌کنن. و شماره تلفن 1504 به صورت 24 ساعته برای گزارش تخلف موجود‌است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سوادکوه‌شمالی با بیان این که مردم و مسؤولین با منابع طبیعی همکاری داشته باشند، خاطر‌نشان کرد : طرح «همیار طبیعت» در حال اجراست و در مدارس، بخشداری‌ها، بسیج توضیح داده‌شد و از افرادی که تمایل به همکاری با طبیعت دارند، دعوت به همکاری شد و از دستگاه‌های انتظامی، قضایی و محیط زیست بابت همکاری و همیاری‌ آنها قدر‌دانی می‌کنم.

نژاد از یک‌پارچه‌سازی نقشه‌های طراحی‌‎شده سال 1342 و نقشه‌ منابع‌طبیعی به منظور حل مشکلات مردم سوادکوه‌شمالی خبر‌داد و با اشاره به اینکه طرح پایلوت مدیریت جامع حوزه آبخیز‌لفور با مشارکت مردم و توانمند‌سازی جوامع‌محلی و با‌هدف کاهش تعرض به طبیعت انجام می‌شود، گفت: 2 پارک با مساحت 130 هکتار در سوادکوه‌شمالی در دست اجرایی‌شدن است که یک‌پارک جنگلی با 100 هکتار و پارک دیگر با 30 هکتار است که طرح اول پس از 5 سال مسکوت‌بودن و طرح‌پارک دوم پس از 3 سال پیگیری می‌شود که با همکاری شهرداری شیر‌گاه به مرحله اجرا در‌می‌آید.

مصاحبه و عکس: سحر نجفی

تنظیم: عمران اکبرنژاد

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

982 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس