آتش‌زدن امام‌زاده‌ها و قرآن و کتب ادعیه توسط آشوب‌طلبان؛ سبب خیر‌شدن دشمن برای پایان آشوب‌ها و یک‌دست‌ شدن بیشتر مردم

پرینت

آتش‌زدن امام‌زاده‌ها و قرآن و کتب ادعیه موجب سبب خیر‌شدن دشمن برای پایان آشوب‌ها و یک‌دست‌ شدن بیشتر مردم شد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز ) و خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه‌شمالی، نفوذ افراد فرصت‌طلب و معاند در صفوف راهپیمایی اعتراض به مشکلات اقتصادی موجب‌ شد تا شاهد برخی اقدامات فرصت‌طلبانه و تخریب اموال عمومی و زخمی و کشته‌ شدن تعدادی از هم‌وطنان شویم.

سه آستان مقدس امامزادگان سیدگل‌عمو و سیده‌سکینه روستای ایوک، امامزاده سیدمحمد(ع) روستای‌کتی‌لته در شهرستان سوادکوه شمالی و امامزاده سیدعبدالله(ع) روستای کشکا در شهرستان قائم‌شهر با حمله آشوب‌طلبان به آتش کشیده‌ شد و کتاب‌های قرآن و ادعیه در داخل این اماکن دینی و بدون‌ نگهبان و مورد احترام مردم، در آتش سوخت.

* لزوم محاکمه هتاکان به مقدسات در مکان جرم

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی سوادکوه‌شمالی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به اینکه حمله و آتش‌ زدن امام‌زاده‌ها به‌دلیل بی‌دینی و ضعف دینی است، گفت: دریافت وعده‌های مالی یا وعده‌های دیگر و حشر‌ و نشر با افراد بی‌قید و دشمنان دین می‌تواند افراد را به جایی برساند که به‌منظور دست‌یابی به اهداف خود اقدام به توهین و تخریب اماکن مذهبی کنند.

حجت‌الاسلام علی‌اشرف کجوری با بیان اینکه افراد ترسو و هنجار‌شکن در نیمه‌شب و در شب‌های سرد زمستان که احتمال حضور مردم، اندک‌ است به اماکن مذهبی سوادکوه‌شمالی حمله‌کردند، افزود: راه‌حل کاهش مشکلات اقتصادی و حل مشکلات، رایزنی با مسؤولان و برنامه‌ریزی‌های مناسب است و هیچ عاقلی، تخریب اماکن مقدس و مورد احترام مردم را برای نشان‌ دادن اعتراض نمی‌پذیرد.

وی به دیدگاه‌های مردم درباره اقدام دو شب‌ گذشته در آتش‌ زدن امام‌زاده‌ها در شهرستان سوادکوه‌شمالی خاطر‌نشان کرد: مردم از آتش‌زدن امام‌زاده و کتاب‌های قرآن و ادعیه اظهار تنفر می‌کنند و در اسرع وقت راهپیمایی اعتراضی خود را علیه توهین و تخریب مقدسات انجام می‌دهند و مردم خواهان محاکمه و مجازات هتاکان به امام‌زاده‌ها و سوزاندن کتب قرآن و ادعیه در همان مکانی هستند که اقدام به تخریب و سوزاندن آن شد، هستند.

* اقدامات تخریبی ربطی به مطالبات اقتصادی ندارد

یار‌محمد گران از اهالی روستای ایوک در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به اینکه در دو اخیر شاهد انزجار مردم از اقدام آشوب‌طلبان در آتش‌ زدن امام‌زاده‌ها و سوزاندن قرآن و کتب ادعیه هستیم، گفت: از هر زاویه‌ای که به موضوع نگاه می‌کنیم به این نتیجه می‌رسیم که هتاکان به مقدسات اگر در زمان امام‌حسین(ع) و امام معصوم زندگی می‌کردند، در مقابل آن ائمه قرار می‌گرفتند.

وی که شغل آزاد دارد، با بیان اینکه تخریب و توهین به مقدسات ربطی به مشکلات اقتصادی ندارد و اعتراض درباره مشکلات اقتصادی باید به روش مسالمت‌آمیز انجام شود و از مسؤولان مطالبه‌گری‌ شود، افزود: مردم خواهان جمع‌کردن اغتشاشات هستند و اقدامات تخریبی ربطی به مطالبات اقتصادی ندارد.

گران خاطر‌نشان کرد: کسی که اقدام به آتش‌ زدن امام‌زاده‌ها و قرآن و کتب ادعیه می‌کند باید در ملأ عام مجازات شود تا اندکی از ناراحتی مردم به مقدسات، کاهش پیدا‌کند.

* مردم خواستار بدتر‌ین برخورد ممکن با آشوب‌طلبان هستند

عضو شورای اسلامی روستای ایوک سوادکوه‌شمالی نیز در گفت‌وگو با فارس، از مبهوت‌ بودن مردم درباره تخریب و آتش‌ زدن امام‌زاده‌ها و کتاب‌های قرآن و ادعیه خبر‌ داد و گفت: توهین به اعتقادات ربطی به مردم و مشکلات اقتصادی و معیشتی ندارد و عده‌ای به‌دنبال اهداف فرصت‌طلبانه خود هستند.

حمید زارع با بیان اینکه مردم خواستار بدتر‌ین برخورد ممکن با آشوب‌طلبان هستند، افزود: مردم ایوک راهپیمایی علیه آشوب‌طلبان و اهانت‌کنندگان به مقدسات را انجام می‌دهند.

وی با اشاره به لزوم قاطعانه‌تر‌ین برخورد قانون با آشوب‌طلبان گفت: مردم و بسیجیان بیش از پیش آمادگی خود را برای دفاع از ارزش‌ها و اصول اعلام کردند و با تلاش همین مردم و بسیجیان سه نفر از حمله‌کنندگان به اماکن مذهبی بازداشت‌ شدند و افراد آشوب‌طلب دیگر جرأت حمله به اماکن دینی و ارزشی و توهین به اصول و مقدسات ما را نخواهند‌ داشت.

* «سبب خیر‌ شدن دشمن» برای پایان آشوب‌ها و یک‌دست‌ شدن بیشتر مردم

صبغه دینی و مذهبی ملت ایران به‌عنوان یکی از خطوط‌ قرمز مطرح است و تکریم یا توهین به آن همواره به‌عنوان یکی از شاخص‌های مردمی یا غیر‌مردمی‌ بودن است و در اعتراض‌های اخیر که در چند نقطه از کشور به آشوب و اختلال در نظم‌ عمومی و شعار‌های هنجار‌شکن منجر شد، شاهد آتش‌ زدن امام‌زاده‌ها و قرآن و کتب‎دینی در شهرستان‌های قائم‌شهر و سوادکوه‌شمالی بودیم.

حمله به اماکن مقدس در نیمه‌های شب و آتش‌ زدن کتب دینی شاید برای ترساندن مردم، دهن‌کجی به ارزش‌ها، تلاش برای گسترش اعتراض‌ها و کمک به آشوب‌طلبان توسط معاندان نظام تعبیر‌ شود ولی آنچه در اذهان قاطبه مردم نقش بست و با حضور در بین‌ مردم و صحبت‌های آنان در وسایل‌ نقلیه عمومی، آن است که توهین به ارزش‌ها و اصول دینی و انقلاب اسلامی برای قاطبه مردم، غیر‌قابل پذیرش است و «سبب خیر‌ شدن دشمن» برای پایان آشوب‌ها و یک‌دست‌ شدن بیشتر مردم منجر می‌شود.

اقدامات معاندان نظام اسلامی که اعتقادی به معیشت و اقتصاد مردم ندارند و از این اعتراض‌ها برای سو‌ء نیت‌های خود بهره‌برداری می‌کنند، برای مردم آشناست و قاطبه مردم صف خود و اعتراضات به‌حق خود را از آنان جدا‌ می‌کنند.

گزارش از عمران اکبرنژاد

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

982 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس