آتش‌زدن 3 آستانه مبارکه امامزاده سوادکوه شمالی و قایمشهر در حمله اخلال‌گران +تصاویر

پرینت
آتش‌زدن 3 آستانه مبارکه امامزاده در حمله اخلال‌گران در سوادکوه شمالی و قایمشهر/ مدیرکل اوقاف مازندران: حمله به اماکن مقدس را محکوم می‌کنیم
آستانه مبارکه سه امامزاده در استان مازندران شب گذشته توسط عده‌ای اخلال‌گر و اغتشاش‌گر مورد هتک حرمت قرار گرفت و به آتش کشیده شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، آستانه مبارکه سه امامزاده در شهرستان‌های سوادکوه شمالی و قائم‌شهر شب گذشته در حمله‌ عده‌ای از اخلال‌گران و اغتشاش‌گران به آتش کشیده شده است.

اخلال‌گران به نظم  و امنیت عمومی با یورش به این اماکن مقدسه قرآن‌ها، ادعیه‌ها  و کتاب‌های دینی موجود در این امامزادگان را به آتش کشیدند.

در این یورش  سه آستان مقدس امامزادگان سیدگل‌عمو و سیده سکینه روستای ایوک، امامزاده سیدمحمد(ع) روستای‌کتی‌لته در شهرستان سوادکوه شمالی و امامزاده سید عبدالله(ع) روستای کشکا در شهرستان قائم‌شهر به آتش کشیده شده است.

حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، با  تایید این اتفاق توسط عده‌ای از اخلال‌گران اظهار کرد: شب گذشته عده‌ای معلوم‌الحال با یورش به سه امامزاده در استان این امکان مقدس را آتش زدند.

وی با بیان اینکه هنوز میزان خسارت مادی به این آستان امامزادگان مشخص نیست، افزود: حمله به مقدسات در همه جا ناپسند است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به اینکه با این حملات اسلام آسیب نخواهد دید، تصریح کرد: میزان خسارت معنوی در این تخریب نیز باید بررسی شود.

وی خواستار برخورد با عاملان هتک حرمت به این امامزادگان شد و گفت: آستان مقدس امامزاده عبدالله(ع) در قائم‌شهر و امامزاده سید گل‌عمو و سیده سکینه در سوادکوه شمالی به صورت کامل در آتش سوخت و اغتشاش‌گران از آتش زدن آستان مقدس امامزاده سیدمحمد(ع) روستای کتی‌لته سوادکوه شمالی ناکام ماندند.

حیدری با اشاره به اینکه اغتشاشگران فقط به آتش زدن فضای فیزیکی این امامزادگان قانع نشدند، افزود: آتش‌زدن کتاب‌های خطی و قرآن مجید نیز بخشی از این اقدامات ناپسند بوده است.

وی با بیان اینکه مازندران در کشور رتبه دوم را در دارا بودن آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه دارد، تصریح کرد: مرقد مطهر امامزادگان همیشه پناهگاه مردم علویان تبرستان بوده است و این افراد دشمنی خود را با به آتش زدن این اماکن مقدس اثبات کردند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به اینکه سه نفر در این ارتباط دستگیر شدند، خواستار برخورد قاطع با اغتشاش‌گران شده است.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

982 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس