پیرامون حماسه 9 دی‌ماه؛ فتنه‌ای که مثل برف آب‌شد

پرینت

فتنه بعد از انتخابات ریاست‌جمهوری سال 1388 با تدابیر مقام‌معظم رهبری مثل برف آب‌شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، آتش‌زدن اموال عمومی، کشته‌شدن تعدادی از هموطنان، آشوب در برخی از شهر‌ها، تلخی حضور حماسی و شیرین گسترده مردم با غبار‌های ایجاد‌شده بخشی از سیمای کشور بعد از انتخابات ریاست‌جمهوری دهم بود.

مشارکت 85 درصدی مردم در انتخابات ریاست‌جمهوری دهم بیانگر شاخص‌های مختلفی است که اعتقاد به چارچوب‌های نظام‌اسلامی، پویایی نظام‌اسلامی، پذیرش دیدگاه‌های مختلف در سطح‌جامعه، امکان حضور طیف‌های مختلف فکری در نظام تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی و ظرفیت‌ جامعه در پذیرش دیدگاه‌های متناقض و متضاد است.

عدم پذیرش نتایج انتخابات با التهاب‌هایی همراه بود که 8 ماه کشور را در خود‌گرفت و دشمنان از راه‌های مختلف اقتصادی،تبلیغی و مالی به این پروژه کمک‌کردند و برخی از افراد لجباز که در دام افرادی قرار‌گرفتند که منافع گروهی را بر منافع ملی ترجیح‌دادند.

اولین اتهام اصحاب فتنه، عدم التزام به قانون بود که راه‌ها و مراکز قانونی را ندیده‌گرفتند و به راه خود رفتند و انتظارات فرا‌قانونی داشتند.

معترضین اولیه و مدافع کاندیدا‌های شکست‌خورده اندک‌اندک به ابعاد ماجرا و دروغ‌پردازی‌ها آگاه شدند و از همراهی با افرادی که انتخابات را بهانه‌ای برای دست‌یابی به اهداف خود قرار‌دادند، فاصله‌گرفتند.

سخنرانی‌ها و دیدار‌های مقام معظم رهبری همواره روشنگر بود و هنگامی که دلسوزان نظام اسلامی در التهاب نوع برخورد با قانون‌شکنان قرار‌داشتند و برخورد سخت با سران فتنه را درخواست داشتند با سعه‌صدر و فرصت‌دهی مقام‌معظم‌رهبری به افرادی را شاهد هستیم که بعد‌ها به دامن انقلاب اسلامی بازگشتند و فتنه‌گران و فتنه‌ها مثل برف آب‌شد و غبار‌ها به کناری رفت و «دست‌های چدنی دشمنان قسم‌خورده از دستگش‌های مخملی بیرون‌آمد» و «دندان‌های به‌هم فشرده آنان» را شاهد بودیم که برقراری انواع تحریم‌هایی که بی‌نظیرتوصیف‌شد از همین فتنه‌ها ناشی‌شد.

مهمترین درسی که از حمایه 9 دی می‌توان دریافت آن است که رهبری به عنوان مرکز‌ثقلی برای به آرامش‌رساندن کشتی در دریای پر‌تلاطم است و فتنه بعد از انتخابات سال 1388، داعش، موضوع عراق و لبنان به نفع ایران اسلامی تغییر‌کرد.

عمران اکبرنژاد

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

982 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس