معاون بانوان وزیر ورزش و جوانان در سوادکوه: به ازای هر 28 زن مازندرانی یک‌نفر ورزش می‌کند

پرینت

معاون بانوان وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه به ازای هر 28 زن مازندرانی یک‌نفر ورزش می‌کنند، گفت: ورزش همگانی ما هزینه بالایی نمی‌خواهد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، فریبا محمد‌یان که صبح و عصر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان سوادکوه در فرمانداری و در جلسه شورای اداری اداره‌کل ورزش و جوانان استان مازندران که به میزبانی اداره ورزش و جوانان شهرستان سوادکوه و در سالن اجتماعات دانشگاه‌ آزاد اسلامی برگزار‌شد، حضور‌یافت با اشاره به اینکه فقر‌حرکتی از علل بیماری‌های قلبی، عروقی، فشار‌خون، بیماری‌های مزمن ریوی و انواع سکته‌ها و سرطان‌ها، است، گفت: مطالعات ما نشان می‌دهد که سبک‌زندگی روستا‌های ما عوض شد و فقر‌حرکتی مانند سایر بیماری‌ها نفوذ کرد و این بیماری‌ها دامن دختران و و زنان روستا را هم گرفت.

*به ازای هر 28 زن مازندرانی یک‌نفر ورزش می‌کند

وی با بیان اینکه فقر‌حرکتی بیماری قرن در هزاره سوم است و به نسبت ورزشکاران زن و مرد مازندرانی اشاره‌کرد و افزود: به ازای هر 16 مرد مازندرانی یک‌نفر ورزش می‌کند که از استاندارد جهانی عقب هستیم و از این آمار تأسف‌بار‌تر این است که به ازای هر 28 خانم یک‌نفر در استان مازندران ورزش می‌کند.

معاون بانوان وزیر ورزش و جوانان، موضوع ورزش را یک موضوع فرا‌بخشی ذکر‌کرد و با بیان اینکه  اگر همه بخش‌ها بر طبق وظایف خود عمل‌نکنند، آسیب‌های مختلف دامنگیر همه اعضای خانواده ما هم‌می‌شود، خاطر‌نشان کرد: ما به ورزش فقط نگاه تفریحی نداشته‌باشیم و مطالعات حوزه‌های اقتصادی نشان داد که 150 دقیقه ورزش در هفته باعث 475 دلار صرفه‌جویی در تندرستی او می‌شود و ورزش نوعی در‌آمد است.

محمدیان با اشاره به اینکه استعداد‌های بالقوه سوادکوه مانند گنج‌پنهان است و استعداد‌های مختلف برای رشته‌های ورزشی مناسب وجود‌دارد، اظهار‌کرد: مشکلی در فرایند ورزشی وجود دارد و آن این است که قرار نیست برای هر 49 رشته ورزشی سرمایه‌گذاری کنیم و در دنیا هم ورزش‌قهرمانی را بخش خصوصی مدیریت می‌کند.

* ورزش همگانی ما هزینه بالایی نمی‌خواهد

معاون وزیر ورزش با اشاره به اینکه ورزش همگانی ما هزینه بالایی نمی‌خواهد و بر طبق آمار اقتصادی برای هر فرد در ماه کمتر از 10 دلار هزینه می‌شود و در فضا‌های شهری، معابری تعبیه‌شود که بتوانند ورزش کنند، بیان‌کرد: اوقات فراغت دختران و زنان ما به کار تبدیل‌شد که شایسته دختران و زنان ما نیست و ما با مبلغان دینی تفاهم‌نامه‌هایی بستیم که ورزش از نظر ما یک اقدام الهی است و بدون رنگ خدا نیست و مدال‌آوری به هر‌قیمتی را نداریم.

محمد‌یان با بیان اینکه متأثر شدم که بسیاری از مدال‌آوران ما در سنین کم از ورزش خداحافظی کردند و باید بررسی شود که چرا خداحافظی کردند و انتظار دارم که بخش ورزش مسیر را برای آموزش رشته شمشیربازی در سوادکوه باز‌شود، اظهار‌کرد: به گردشگری ورزشی که بخش بکری است هم توجه‌شود و مدیریت بهره‌‍‌وری از منابع موجود برای استفاده زنان و مردان و دوری از تک‌بعدی‌نگری مورد توجه قرار‌گیرد و کمک‌کنیم که بانوان اوقات فراغت واقعی داشته باشند.

این مسؤول با اشاره به اینکه سازمان بهداشت جهانی برای از بین‌بردن فقر حرکتی به اعضای خود که ایران هم عضو آن است، تکلیف کرد که تا سال 2025 باید 10 درصد فقر حرکتی را کاهش بدهیم که میلیارد‌ها تومان صرفه‌جویی است، گفت: ورزش، بهره‌وری بیشتر را به همراه دارد و نشاط اجتماعی و امید به زندگی به وجود می‌آورد.

وی در جمع رؤسا و نائب‌رئیسان ادارات ورزش و جوانان شهر‌ها و شهرستان‌های استان مازندران از درج قانونی جایگاه نائب‌رئیس بانوان خبر داد و گفت: حل بخشی از ناهنجاری‌های قامتی و لزوم فرام‌شدن فرصت تمرین مدیریت بانوان مورد توجه باشد.

معاون وزیر ورزش با اشاره به اینکه در هزاره‌ سوم بر طبق اموزه‌های دینی و فرهنگی، بهانه‌ای برای شانه‌خالی‌کردن مسؤولیت‌ها نداریم، گفت:افزایش بهره‌مندی از امکانات موجود با آمایش منطقی و علمی به دست می‌آید.

محمدیان، گفت:هیئت‍ها و فدراسیون‌های مختلف ورزشی اقدامات و برنامه‌های خود را ارائه‌کنند و اگر هیئت‍ و فدراسیونی در ردیف 15 فدراسیون و هیئت قرار‌نگیرد به عنوان هیئت‍ و فدراسیونی در حال توسعه معرفی می‌شوند.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

982 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس