یادی از شهدای غواص با دستانی بسته؛ 4 شهیدِ 4 دی‌ماهِ کربلای 4 روستای لاجیم سوادکوه

پرینت

4 شهید 4 دی‌ماه 1365 در عملیات کربلای 4 برای روستای لاجیم سوادکوه نقطه عطف محسوب می‌شود.

به گزارش سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، دفاع مقدس دارای برجستگی‌های فراوانی است که توجه به آن، چراغ راه آینده است.

شهیدان؛ علی‌اکبر حسن‌نژاد از کم سن وسال ترین شهید شهرستان سوادکوه، علی‌اکبر ولی‌نژاد، سید‌تقی ساداتی و محمد زمانی از روستای لاجیم سوادکوه 14، 15، 16، 17 ساله بودند که به جبهه‌ها اعزام شدند.

روستای لاجیم در منتهی‌الیه شمالی بخش زیراب قرار‌دارد و برج تاریخی لاجیم شهرت گردشگری دارد ولی شهرت معنوی وفرهنگی آن به 4 شهیدی است که در 4 دی‌ماه 1365 در عملیات کربلای 4 به عنوان غواص شرکت کردند.

کربلای 4 هم برای خود داستان مظلومیتی جدا‌دارد که رادار‌های امریکایی برای انتقام از شکست «مک‌فارلین»، همه اطلاعات لازم مانند گذشته به دشمن بعثی دادند و دشمن قبل از آغاز عملیات آماده دفاع و پاتک‌بود و وضعیت غواصان عملیات کربلای 4 که 15 کیلومتر جلوتر از خط مقدم به اسارت دشمن در‌آمدند و با دست‌های بسته در گور‌جمعی دفن‌شدند که 4 شهید از روستای لاجیم سوادکوه هم از این شهدا‌بودند.

برگزاری یادواره 10 شهید روستای لاجیم که 6 نفر از این شهدا در دی‌ماه 1364و 4 شهید غواص هم در 4 دی‌ماه 1365 به شهادت رسیدند، یادآور رشادت‌های شهدا و وظایف سنگینی است که بر دوش ما است.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

982 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس