بخشدار‌زیراب خبر‌داد؛ *آتش‌سوزی روز یک‌شنبه در 33 هکتار از جنگل‌های سوادکوه ** اختصاص یک‌دستگاه ماشین آتش‌نشانی برای دهستان کسلیان

پرینت
بخشدار‌زیراب خبر‌داد؛

*آتش‌سوزی روز یک‌شنبه در 33 هکتار از جنگل‌های سوادکوه

** اختصاص یک‌دستگاه ماشین آتش‌نشانی برای دهستان کسلیان

بخشدار‌زیراب از آتش‌سوزی روز یک‌شنبه در 33 هکتار از جنگل‌های سوادکوه خبر‌داد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی اخیار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، پاییز و برگ‌های‌خزان در جنگل‌ها همواره با آتش‌سوزی در جنگل‌ها همراه است که لزوم آموزش لازم همگانی و آماده‌باش ستاد مدیریت بحران برای مقابله با مشکلات را دو‌چندان می‎کند.

وقوع آتش‌سوزی در 2 نقطه جنگلی شهرستان سوادکوه که برای روز یک‌شنبه ثبت‌شد که با تلاش مردم، مسؤولان محلی و مسؤولان مرتبط مدیریت‌شد، بیانگر وجود زمینه‌های لازم برای ایجاد یا گسترش آتش‌سوزی است.

* اختصاص یک‌دستگاه ماشین آتش‌نشانی برای دهستان کسلیان

بخشدار‌زیراب در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان سوادکوه از وقوع 2 آتش‌سوری در روز یک‌شنبه در منطقه بهمنان و منطقه درکیمیان سوادکوه خبر‌داد و گفت: بر‌آورد اولیه وسعت آتش‌سوزی در منطقه بهمنان حدود 30 هکتار و برای منطقه درکیمیان هم حدود 3 هکتار است.

کیان الهی با بیان اینکه آتش‌سوزی در منطقه بهمنان حدود 6 ساعت و نیم و برای منطقه درکمیان حدود 3 ساعت طول‌کشید، افزود: بی‌احتیاطی از مهمترین دلایل آتش‌سوزی‌ها در جنگل محسوب می‌شود که لازم است رهگذران، بومیان و شکار‌چیان در این زمینه، توجه‌کنند.

وی با اشاره به کمبود بارندگی و آمادگی لازم جنگل برای ایجاد حریق، خاطر‌نشان کرد: بخشداری، دهیاران، شوراهای اسلامی و شرکت تعاونی دهیاران همکاری همه‌جانبه برای اطفا حریق داشتند و بر طبق تفاهم‌نامه با منابع‌طبیعی، مقرر‌شد که تجهیزات لازم برای اطفا‌حریق در اختیار دهیاران قرار‌گیرد که بخشی از آن اختصاص یافت و در انتظار تحویل بقیه تجهیزات هستیم تا دهیاران و شورا‌های روستا به عنوان نفرات اول حاضر در اطفا‌حریق با تجهیزات لازم عمل‌کنند.

بخشدار‌زیراب از مصوبه اختصاص یک‌دستگاه ماشین آتش‌نشانی برای دهستان کسلیان خبر‌داد و گفت: تا 2 ماه آینده یک‌دستگاه ماشین آتش‌نشانی برای دهستان کسلیان در روستای اتو مستقر می‌شود.

* گزارش‌مردمی و اقدام به‌‎هنگام مانع گسترش آتش در منطقه درکیمیان

دهیار روستای جمشید‌آباد از دهستان سرخ‌کلا‌تپه بخش زیراب شهرستان سوادکوه نیز در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان سوادکوه، گفت: آتش‌سوزی در ملک «ممرز‌همن» در منطقه درکیمیان و در 5 کیلومتری منطقه کرد‌آباد رخ‌داد.

مجید خادمی، افزود: آتش‌سوزی در ملک «ممرز‌همن» در منطقه درکیمیان از ساعت 18 و 30 تا 21 و 30 دقیقه به طول انجامید.

وی از حضور دهیاری، شورای روستای جمشید‌آباد، اهالی، بسیجیان، کارکنان منابع‌طبیعی و شرکت چوب و کاغذ خبر‌داد و خاطر‌نشان کرد: گزارش‌مردمی و اقدام به‌‎هنگام باعث‌شد تا شاهد گسترش آتش نباشیم.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

982 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس