رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان سوادکوه خبر‌داد؛ وقوع سومین آتش‌سوزی در جنگل‌های سوادکوه

پرینت

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان سوادکوه از وقوع سومین آتش‌سوزی در جنگل‌های سوادکوه در طول فصل پاییز خبر‌داد.

ید‌الله داوودی عصر امروز در گفت‌و گو با خبرنگار سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و خبرگزاری فارس در شهرستان سوادکوه از آتش‌سوزی در جنگل منطقه‌ بهمنان در دهستان کِسلیان بخش زیراب شهرستان سوادکوه خبر‌داد و گفت: آتش‌سوزی در جنگل منطقه بهمنان از ساعت 10 صبح یک‌شنبه آغاز‌شد.

وی با بیان اینکه با‌تلاش اهالی، نیرو‌های منابع‌طبیعی، عوامل حفاظتی چوب و کاغذ، بسیجیان، نیرو‌های طرح‌های جنگل‌داری و دهیاری‌های دهستان شاهد جلوگیری از پیش‌روی آتش در ساعت 15 عصر بودیم، افزود: در ساعت 17 و 20 دقیقه شاهد مهار‌آتش هستیم و چند اصله درخت‌افتاده و شکسته با تدابیر حفاظتی لازم، در حال سوختن هستند.

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان سوادکوه با اشاره به اینکه آتش‌سوزی منطقه بهمنان از نوع آتش‌سوزی سطحی بود، خاطر‌نشان‌کرد: برگ‌ها و لاشه‌برگ‌ها در فصل پاییز مثل بنزین عمل می‌کنند و از شکار‌چیان، مسافران و بومیان انتظار‌داریم تا با رعایت کامل مسائل ایمنی در جنگل حضور پیدا‌کنند.

داوودی با بیان اینکه در فصل پاییر و در جنگل‌هایی با وجود برگ‌ها و لاشه‌برگ‌ها و در صورت استفاده از هر‌نوع آتش، همه چیز مهیا برای آتش‌سوزی است، گفت: در طول 3 ماه پاییز، 3 آتش‌سوزی در جنگل‌های سوادکوه رخ‌داد.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

982 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس