آموزش و پرورش سوادکوه در انتظار مدیر‌جدید؛ رزومه‌ای‌هیچ برای نهاد آموزشی در سوادکوه

پرینت

آموزش و پرورش سوادکوه در انتظار مدیر‌جدید قرار‌دارد که برخی نامزد‌ها با رزومه‌ای‌هیچ، برای رسیدن به مدیریت این نهاد آموزشی تلاش می‌کنند.

به گزارش سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، آموزش و پرورش از مهمترین دستگاه‌هایی است که علاوه بر تعلیم و تربیت دانش آموزان در نقش بازتوليد فرهنگ و تقویت کننده ارزش‌های اجتماعی و فرهنگی و قوام دهنده انسجام‌اجتماعی می‌کند و معلمان همواره مورد احترام جوامع متمدن قرار داشتند و در زمان حاضر هم با وجود مکمل‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی که در کنار آموزش و پرورش شکل گرفت، جایگاه و اهمیت معلمان همچنان محفوظ است و با تکریم به آنان نگاه می شود.

آموزش و پرورش به عنوان متولی ساماندهی و مدیریت معلمان، دانش‌آموزان و مدارس با تعداد زیادی از افراد سروکار دارد که نقش مهم آن در جامعه امروز و فردا بر کسی پوشیده نیست و تعیین وزیر، مدیر کل و مدیر شهرستانی باید با دغدغه لازم و بررسی همه جانبه همرا باشد.

بازنشستگی غلام رضا افشون که از مدیران توانمند و دارای کارنامه قابل تقدیر در آموزش و پرورش سوادکوه است باعث شد تا معرفی مدیر آموزش و پرورش شهرستان سوادکوه به عنوان یکی از تصمیم‌های مهم شهرستانی مطرح باشد و البته بازنشستگی مدیر کل آموزش و پرورش استان مازندران و «اما» و «اگر‌« تداوم مدیریت وی که بر طبق آخرین شنیده‌ها تا پایان سال محقق می شود بر پیچیدگی‌ها افزود.

گزینه‌هایی برای مدیریت بر آموزش‌و پرورش سوادکوه مطرح هستند تا مسؤوليت بر بزرگتر‌ین اداره شهرستانی را با تعداد 2 هزار و 600 دانش آموز و تعداد هزار و 270 معلم شاغل و بازنشسته بر عهده بگیرند.

سابقه مدیریتی به‌همراه توان ساماندهی و استفاده از توانمندی‌ها را می‌توان از مهمتر‌ین شاخص‌ها در انتخاب مدیر آموزش و پرورش سوادکوه ذکر کرد که برخی از نامزدهای کسب مدیریت آموزش‌و پرورش فاقد آن هستند و آنچه جای تعجب دارد این است که اعتماد به نفس افراد فاقد سابقه مدیریتی و دانش مرتبط برای مدیریت آموزش‌و پرورش با حساسیت های خاص مدیریتی، سر‌کار داشتن مستقیم با بیشترین تعداد زیر مجموعه یک اداره و نهاد و مشکلات عمیق مالی، دارای برجستگی خاصی است.

آموزش و پرورش سوادکوه در انتظار مدیر‌جدید قرار‌دارد که برخی نامزد‌ها با رزومه‌ای‌هیچ، برای رسیدن به مدیریت این نهاد آموزشی تلاش می‌کنند و البته منطقی آن است که حمایت از افراد مختلف برای مدیریت آموزش‌و پرورش با نگاهی بر آینده و پاسخ‌دهی به کارکنان، معلمان، دانش‌آموزان و اولیای دانش‌آموزانی باشد که نسبت به گذشته، مطالبه‌گر‌تر و حساس‌تر به زندگی تحصیلی فرزندان هستند.

معرفی افرادی بدون رزومه متناسب و کار‌آمدی، لحاظ‌نکردن اقبال عمومی معلمانی که قریب‌به اتفاق آنان در آستانه بازنشستگی قرار‌دارند و نحوه رفتار مدیریتی با آنان حساس و شکننده است و عدم‌توجه به ساختار‌های آموزشی، پرورشی و مالی می‌تواند منجر به مشکلاتی شود که تا‌سال‌های سال بر پیکر آموزش و پرورش باقی می‌ماند.

به نظر می‎رسد که حمایت مسؤولان انتخابی و انتصابی ملی، استانی و شهرستانی به عنوان یک گزینه در بین گزینه‌های مختلف انتخاب مدیر آموزش‌و پرورش مورد توجه باشد و سایر ملاک‌ها هم به صورت همه‌جانبه بررسی شود تا مانند دوران نه‌چندان دور شاهد ضربات مختلف بر پیکر آموزش‌و پرورش شهرستان نباشیم.

عمران اکبرنژاد

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

982 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس