نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی خبر داد؛ دستور ویژه وزیر صنعت، معدن و تجارت برای ساماندهی شرکت سامان سوادکوه+ عکسهای جلسه و بازدید با موضوع البرز مرکزی

پرینت

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از دستور ویژه وزیر صنعت، معدن و تجارت برای ساماندهی شرکت سامان سوادکوه خبر‌داد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، سید‌علی ادیانی عصر‌امروز در بازدید از معادن شهرستان سوادکوه و در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه بازدید امروز از البرز مرکزی و معادن کردآباد و کنیج‌کلا پس از طرح سوالم از وزیر صنعت، معدن و تجارت  درباره البرز مرکزی، شرکت سامان و وضعیت معادن کردآباد، انجام می‌شود، گفت: جلسه برای پیگیری دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت برای پیگیری موضوع و ساماندهی شرکت سامان و تسریع در استحصال و اکتشاف معادن کردآباد ۱ و ۲ و کنیج‌کلا انجام شد.

وی با بیان اینکه جلسه با حضور دو نماینده سوادکوه در مجلس شورای اسلامی، اعضای هیأت‌مدیره البرز مرکزی و فرماندار سوادکوه در البرز مرکزی برگزار شد، افزود: پیگیری‌های لارم برای مجوز‌های لازم برای استحصال و اکتشاف معادن کردآباد ۱ و ۲ و کنیج‌کلا تا دو ماه آینده اقدام می‌شود.

نماینده  قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه‌شمالی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در جلسه هیأت مدیره شرکت البرز مرکزی مقرر شد تا اجرای مصوبات ملی درباره البرز‌مرکزی تسریع شود، خاطرنشان کرد: مقرر شد تا هیأت مدیره مصوبات مرتبط با البرز مرکزی را اجرایی کنند.

ادیانی با بیان اینکه بازدید میدانی از معادن البرز مرکزی انجام شد و پیشرفت کار به تناسب ابزار و تجهیزات خوب است اما مطلوب نیست، اظهار کرد: مقرر‌شد تا تجهیزات و ابزار جدید برای معادن در حال فعالیت، اختصاص یابد.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به بازدید از موزه معدنی کنیج‌کلا که با موافقت‌نامه شرکت تجهیز و تولید مواد معدنی کشور و دانشگاه پردیس شهید بهشتی زیراب در حال انجام است و با بیان موقعیت ارزشمند موزه‌معدنی در کنیج‌کلا زیراب، بیان کرد: مقرر شد تا اقدامات لازم برای گسترش گردشگری برای آشنایی با قدمت معادن البرز مرکزی انجام‌شود و معدن کنیج‌کلا به شاه‌تونل معروف است و ۵۰۰ متر طول دارد.

وی با اشاره به اینکه استقرار رستوران‌ها و تفرج‌گاه‌ها برای ایجاد‌درآمد و ارتقای صنعت گردشگری در موزه‌معدنی انجام شود، افزود: وزیر صنعت، معدن و تجارت دستور ویژه برای ساماندهی شرکت سامان صادر‌کرد تا اقدامات لازم برای نفع مردم و منطقه اجرائی شود و جزئیات بیشتر آن تا عملیاتی‌شدن دستور ویژه اعلام می شود.

عکس ها و مصاحبه سید داوود رسولی

تنظیم عمران اکبرنژاد

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

982 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس