امام‌جمعه موقت پل‌سفید سوادکوه‌: داعش از بستر اختلاف در دنیای اسلام ایجاد‌شد

پرینت

امام‌جمعه موقت پل‌سفید سوادکوه‌، گفت: داعش از بستر اختلاف در دنیای اسلامی و با حمایت سرویس‌های جاسوسی غربی ایجاد‌شد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، حجت‌الاسلام فتاح سوادکوهی در خطبه‌های نماز‌جمعه پل‌سفید سوادکوه با اشاره به اینکه نسل جوان، نسل سؤال‌کننده و مطالبه‌گر است و باید سؤالات آنان پاسخ ‌داده‌شود و گوینده باید حقیقت را درک و باور کند، گفت: در زمان آغاز اسلام تنها 17 نفر در شبه‌جزیره عربستان با‌سواد بودند و پیامبر‌گرامی اسلام برای معرفت و ارائه‌دین مبعوث‌شد.

وی به تعریف مسلمانی از زبان پیامبر‌گرامی اسلام اشاره کرد و افزود: تعریف مسلمانی پیامبر گرامی اسلام را هر روز نگاه کنیم تا اصلاح‌شویم و ایشان مسلمان را کسی می‌داند که مردم از دست وزبانش در‌امان بمانند و این موضوع جان‌کلام تعریف مسلمانی است.

امام‌جمعه موقت پل‌سفید سوادکوه‌ به شکست سلفی‌ها و داعشی‌ها در منطقه اشاره کرد با بیان اینکه وحشی‌گری‌های آنان در تاریخ وجود ندارد، خاطر‌نشان‌کرد: نهاد‌های دولتی و غیر‌دولتی در زلزله غرب کشور کمک کردند و در برخی فضا‌های مجازی شیطنت شد و به قول رئیس‌جمهور، اخبار صحیح را از رسانه‌ملی پیگیر باشیم.

سوادکوهی به هفته وحدت اشاره کرد و با اشاره به اینکه داستان «سال‌فیل» از جذاب‌ترین داستان‌های قرآنی در سنین کودکی ما است، اظهار‌کرد: امام‌خمینی(ره) و مقام‌معظم رهبری و همه مراجع‌تقلید بر وحدت تأکید دارند و هیچ مرجع‌تقلیدی سراغ ندارم که «رد‌وحدت»‌ کند و از بستر اختلاف در دنیای اسلامی، داعش با حمایت سرویس‌های جاسوسی غربی ایجاد‌شد.

وی با گرامی‌داشت هفته وقف، گفت: وقف بر طبق حدیث پیامبر گرامی اسلامی، مانند منفعت اختراع و علم دانشمندان و والدین فرزند صالح و اهل‌خیر، نامشان زنده می‌ماند و در جهان دیگر از آن استفاده می‌کنند و برنامه‌ریزی‌شود که وقف در حوزه‌های متنوع و نیاز‌های جامعه انجام‌شود.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

982 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس