معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران خواستار‌شد؛ مدارس محور کار‌آفرینی باشند

پرینت
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران خواستار‌شد؛

مدارس محور کار‌آفرینی باشند

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران خواستار محور قرار‌گرفتن مدارس برای اصلاح فرهنگ کار و کار‌آفرینی شد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، اسفندیار نظری چهارشنبه‌شب در مراسم افتتاحیه رویداد مدرسه کار‌آفرینی در هنرستان فنی شهید بهشتی زیراب با اشاره به اینکه پرورش خلاقیت از اولویت‌های آموزش و پرورش است، گفت: ۳۹ درصد از منابع طبیعی کشور را استفاده می‌کنیم و این آمار برای سایر کشورها حدود 6 درصد است.

وی با اشاره به اینکه تربیت دانش‌آموزان کار‌آفرین در دستور فعالیت‌های آموزش و پرورش قرار دارد، افزود: باید تلاش شود تا دانش‌آموزان حافظه‌محور به دانش‌آموزان خلاق تبدیل شوند و برگزاری رویداد مدرسه کارآفرین در هنرستان فنی شهید بهشتی زیراب با هدف تبدیل ایده به محصول با حضور هدایت‌گر‌ان انجام می‌شود.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه نوآوری‌ها و فناوری‌های به‌روز یک ضرورت در کسب و کار امروز است، افزود: شاهد جهش و رونق در مشاغل و مهارت‌های کار هستیم و دغدغه مقام‌معظم رهبری، دولت تدبیر و امید و استراتژی ملی برای اصلاح فرهنگ کار و اقتصاد مقاومتی است و اصلاح فرهنگ کار با کار‌آفرینی ایجاد می‌شود و مدارس محور این کارآفرینی باشند.

نظری  با بیان اینکه پایه تربیت در سند تحول آموزش و پرورش، تربیت دانش‌آموزان خلاق و نوآور است، خاطرنشان کرد: گسترش پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی و افزایش رشته های هنرستانی و سایر برنامه‌های مورد نظر برای دستیابی به اهداف سند تحول انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه به جای پیگیری مدرسه خوب باید به دنبال مربی خوب باشیم و روحیه کارآفرینی تقویت شود و مبانی کارآفرینی و تجسم خلاق از حرکت به سوی کارآفرینی مدیریت شود از حضور فرماندار و مدیران ادارات و نهاد‌های شهرستان سوادکوه و تلاش هنرستان شهید بهشتی برای اجرای رویداد مدرسه کارآفرینی تقدیر کرد.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

982 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس