با امضای استاندار محقق شد؛ صدور حکم شهردار زیراب و پایانی بر کش‌و قوس‌های مدیریتی

پرینت
با امضای استاندار محقق شد؛
صدور حکم شهردار زیراب و پایانی بر کش‌و قوس‌های مدیریتی
محمد‌رضا مهدوی به عنوان شهردار زیراب با امضای استاندار مازندران معرفی شد که این حکم می‌تواند پایانی بر کش‌و قوس‌های مدیریتی در شهر باشد.

به گزارش سایت سوادکوه نیوز و خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، انتخاب شهردار از وظایف شورای اسلامی شهر است که همواره با کش‌و قوس‌های مختلفی همراه است.

محمد‌رضا مهدوی که از گزینه‌های شهرداری زیراب از دوره چهارم شورای اسلامی شهر زیراب است توسط 3 عضو شورای اسلامی دوره پنجم شورای اسلامی شهر زیراب به عنوان بیست‌و دومین شهردار زیراب به استانداری معرفی‌شد و امروز حکم انتصاب وی توسط استاندار مازندران صادر‌ شد.

انتخاب مهدی نصیری به عنوان سرپرست یا شهردار زیراب هم با نظرات موافق و مخالف همراه بود که به نظر می‌رسد با انتخاب مهدوی به عنوان شهردار زیراب، بخش گسترده‌ای از التهابات شهر زیراب و نگرانی‌های عمومی از مدیریت شهری کاسته می‌شود و البته اگر موارد خاص دیگری از اقداماتی را شاهد نباشیم که توان و انرژی عمومی شهر، شهرداری و شورای‌شهر را به خود معطوف کند.

*توانمندی‌ها و مشکلات شهر زیراب

شهر زیراب با توجه به توانمندی‌های موجود با مشکلاتی هم روبرو است که انتظار می‌رود شهردار جدید شهر زیراب برای حل یا کاهش آن مشکلات تدابیر مناسبی را مورد‍‌نظر داشته باشد.

مشکلات مرتبط با رودخانه تلار که از وسط شهر زیراب عبور می‌کند و تفاهم استفاده از آن در برداشت شن و ماسه و مراقبت از ساختمان‌های ساحلی با اداره آب‌منطقه‌ای وجود ندارد و افزایش غیر‌قابل قبول حریم رودخانه از طرف آب‌منطقه‌ای هم از معضلات دیگر مرتبط با مدیریت شهری است.

طرح‌های گردشگری شهر زیراب که شروع آن از گذشته آغاز شد به پیگیری و چانه‌زنی بیشتری نیاز دارد و پارک «میان‌سی»، اولین موزه معدنی کشور در کنیج‌کلای زیراب، پارک نمونه جوارم و پارک‌های دیگر، معضل زباله بهمنان بخش زیراب، مشکل تعریض محور سوادکوه در بالا‌زیراب و سرخ‌کلا و طلب شهرداری از عوارض عمومی بخشی از آن موارد است.

استفاده از توان فرهیختگان و نخبگان هم می‌تواند از راهکار‌هایی باشد که با استفاده از آن می‌توان بخش مهمی از مشکلات را از پیش‌روی توسعه شهر برداشت.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

982 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس