در بازدید مدیر کل دفتر فنی و نظارت بر اماکن ورزشی وزارت ورزش و جوانان سوادکوه مطرح‌شد لزوم تدابیر لازم برای کمک به سالن‌های ورزشی در مناطق محروم+ 21 تصویر

پرینت
در بازدید مدیر کل دفتر فنی و نظارت بر اماکن ورزشی وزارت ورزش و جوانان سوادکوه مطرح‌شد

لزوم تدابیر لازم برای کمک به سالن‌های ورزشی در مناطق محروم

در بازدید مدیر کل دفتر فنی و نظارت بر اماکن ورزشی وزارت ورزش و جوانان از پرداخت هزینه‌های سالن‌های ورزشی توسط هیأت‌های ورزشی است و لزوم تدابیر لازم برای کمک به سالن‌های ورزشی در مناطق محروم اشاره‌شد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، بازدید مدیر کل دفتر فنی و نظارت بر اماکن ورزشی وزارت ورزش و جوانان از زمین فوتبال شهر زیراب، سالن ورزشی پهلوان رنجبر‌صفری و سالن کشتی شهید احمدی زیراب که صبح روز جمعه و با حضور 2 نماینده سوادکوه در مجلس شورای اسلامی، معاون فرماندار، بخشدار بخش زیراب، رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان سوادکوه، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر زیراب و قهرمانان و صاحبان عناوین ورزشی انجام شد درباره ابعاد مختلف کمک به سالن‌های ورزشی و زمین فوتبال شهر زیراب بحث و بررسی شد.

* حضور تیم‌های بخش زیراب در لیگ های کشوری و استانی

بخشدار زیرالب در جلسه بررسی وضعیت ورزشی بخش زیراب که با حضور مدیر‌کل دفتر فنی و نظارت بر طرح‌ها و اماکن ورزشی وزارت ورزش و جوانان در سالن رنجبر صفری برگزار‌شد با اشاره به وضعیت ورزشی شهرستان سوادکوه و شهر زیراب، خواستار اجرای مرحله به مرحله تعمیر و تجهیز زمین فوتبال زیراب شد و گفت: تعمیر و تجهیز زمین فوتبال زیراب در اولویت باشد و در صورت آغاز‌به کار در زمین فوتبال، بخشداری، آسفالت جاده منتهی به آن را با همکاری فرمانداری قبول می کند.

وی با بیان اینکه پیمانکار موجود برای زمین‌فوتبال زیراب،قرارداد ندارد و در صورت اجرای فاز اول می‌توان برای فازهای بعد برنامه‌ریزی کرد، افزود: تخصیص برای فاز اول باید در دستور کار قرار گیرد.

کیان الهی با اشاره به حضور تیم های بخش زیراب در لیگ‌های کشوری و استانی از مشکلات موجود در سالن ورزشی رنجبر صفری شهر زیراب خبر داد و گفت: شهرستان سوادکوه به صورت صد در صد منطقه محروم است و بررسی و حل مشکلات ورزشی بخش زیراب باید در اولویت قرار گیرد

* سوادکوه می‌تواند محور دوی استقامت و نیمه‌استقامت کشور شود

خردمند حیدری که سابقه ۹ بار قهرمانی در مسابقات ۱۰ کیلومتر جهانی و 3 بار قهرمانی نیمه‌ماراتن و یک‌بار قهرمانی ماراتن جهانی را در کارنامه خود دارد، گفت: در 4 سال اخیر احداث پیست دو‌و میدانی در جنب زمین فوتبال زیراب از اولویت‌های ورزشی که با مشکلات روبرو است.

وی با بیان اینکه ۱۲۰ نفر دختر و پسر را برای مسابقات دو‎و میدانی تمرین می‌دهد و با سه‌ماه تمرین در مسابقات اخیر استانی به عناوین برتر دست یافتند، افزود: در صورت احداث پیست‌خاکی شش‌خطه در جنب زمین فوتبال شهر زیراب و با توجه به وجود استعدادهای ورزشی مختلف، شهرستان سوادکوه می‌تواند محور دوی استقامت و نیمه‌استقامت کشور شود.

قهرمان دو میدانی جهانی گفت: احداث کمپ‌های ورزشی ملی نیز در شهرستان سوادکوه می‌تواند مورد توجه باشد.

* وضعیت اماکن ورزشی شهر شایسته مردم و ورزشکاران نیست

رئیس شورای شهر زیراب که سابقه عضویت در تیم‌ملی تکواندو را در کارنامه خود دارد با اشاره به وجود ۳ هزار ورزشکار سازمان یافته در شهر زیراب، گفت: مردم سوادکوه و شهر زیراب ولایت‌مدار هستند و وضعیت اماکن ورزشی شهر شایسته مردم و ورزشکاران نیست.

وی افزود: بسیاری از مسؤولان برای ورزش شهر زیراب قول‌های مختلفی دادند ولی شاهد مشکلات مختلفی در ورزش شهر هستیم.

سعید قلی‌نژاد، گفت: 2 هزار متر مکعب از خاک زمین فوتبال زیراب برداشت‌شد و بیان می‌شود که ۲۰۰ میلیون تومان برای این زمین فوتبال هزینه شد ولی هنوز آجری بر روی آجر قرار نگرفت.

* هزینه‌های سالن‌های ورزشی بر عهده هیأت‌های ورزشی است

مدیر کل دفتر فنی و نظارت بر اماکن ورزشی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه شاهد تلاش های نمایندگان حوزه انتخابیه در موضوع ورزش هستیم، گفت: در قانون بر عدم‌کمک مالی برای سالن های ورزشی واگذار‌شده وجود دارد.

وی با بیان اینکه در ماده ۸۸ سالن‌های ورزشی به هیأت‌های ورزشی واگذار می شود، افزود: قهرمان‌پروری در سالنهای اختصاص یافته باید در اولویت هیأت‌های ورزشی قرار گیرد و هزینه‌های سالن‌های ورزشی بر عهده هیأت‌های ورزشی است.

میرمحمد غراوی با بیان اینکه امکان کمک مستقیم وزارت ورزش به سالن‌های ورزشی با توجه به واگذاری آن به هیأت‌ها، وجود ندارد، گفت: دولت برای کاهش تصدی‌گری خود، سالن‌ها را به هیأت‌های ورزشی واگذار کرده است و در‌صورت اختصاص کمکها به سالن‌های ورزشی مشمول پاسخ به دستگاه‌های نظارتی می‌شویم.

*لزوم تدابیر لازم برای کمک به سالن‌های ورزشی در مناطق محروم

سید‌علی ادیانی نیز با بیان اینکه حل مشکلات زمین فوتبال در اولویت قرار گیرد، گفت: پیشنهاد بخشدار زیراب برای احداث آسفالت جاده دسترسی به زمین فوتبال قابل تقدیر‌است و با آغاز فعالیت عمرانی در داخل زمین‌فوتبال اجرایی شود.

وی با بیان اینکه واگذاری سالن‌های ورزشی به معنای انتقال مالکیت نیست و مالکیت آن برای وزارت ورزش و جوانان است، افزود: سالن‌های ورزشی در سوادکوه و مناطق محروم انتفاع خاصی ندارد.

نماینده قائم‎شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه‌شمالی در مجلس شورای اسلامی، اظهار‌کرد: باید تدبیری برای کمک به سالن‌های ورزشی در مناطق محروم انجام شود.

* قرارگیری کمک به سالن‌های ورزشی در ردیف اعتبارات

عبدالله رضیان خواستار مصوباتی شد که با حصول به نتیجه همراه باشد، گفت: وعده‌هایی داده شود تا

در آینده بتوانیم پاسخگو باشیم.

نماینده قائم‎شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه‌شمالی در مجلس شورای اسلامی، افزود: قرارگیری کمک به سالن‌های ورزشی در ردیف اعتبارات موجب کمک دائمی به آن را فراهم می‌کند.

وی با بیان اینکه در فصل بودجه قرار داریم، خاطر‌نشان‌کرد: کمک به سالن‌های ورزشی در ردیف اعتبارات ملی باعث می‌شود تا هر سال شاهد اختصاص بودجه به آن باشیم.

*اختصاص 5 میلیارد و ۳۰۰ میلیون‌تومان از ارزش‌افزوده به ورزش مازندران

مدیر کل ورزش و جوانان استان مازندران با اشاره به اینکه مدیر کل دفتر فنی و نظارت بر طرح ها و اماکن ورزشی وزارت ورزش دارای سابقه استانداری است، گفت: افزایش بودجه ورزشی 1396 مازندران مورد توجه باشد.

حبیب حسین‌زادگان خواستار اختصاص مازاد بودجه استان برای کمک به ورزش مازندران شد و افزود: از مازاد بودجه استانی توسط وزارت ورزش برای کمک به سالن‌های ورزشی کمک شود.

رئیس سازمان ورزش و جوانان مازندران با بیان اینکه صورتجلسه گزارش بازدید از اماکن ورزشی تنظیم و زمان‌دهی خواهد‌شد، گفت: 5 میلیارد و ۳۰۰ میلیون‌تومان از ارزش‌افزوده به ورزش مازندران تخصیص یافت که در خزانه قرار دارد.

* شرایط خاص سالن‌های ورزشی در مناطق محروم

تاکید مدیر کل دفتر فنی و نظارت بر اماکن ورزشی وزارت ورزش و جوانان بر موانع‌قانونی و عدم تمایل دولت به‌دلیل کاهش تصدی‌‌گری برای کمک به سالن‌های ورزشی واگذار‌شده از یک‌طرف و تاکید نماینده سوادکوه در مجلس شورای اسلامی بر لزوم هزینه دولت برای سالن‌هایی که در تملک اداره ورزش و جوانان قرار‌دارد باعث شد که تا برای مشکلات سالن‌های ورزشی همچنان با موانع قانونی، دیدگاه‌های درآمد‌زایی برای آن و شرایط خاص در مناطق محروم روبرو باشیم.

گزارش و تصاویر  از عمران اکبرنژاد

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

982 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس