یادواره 113 شهید بخش زیراب برگزار شد+12 تصویر

پرینت
یادواره 113 شهید بخش زیراب برگزار شد

یادواره 113 شهید بخش زیراب شهرستان سوادکوه در امام‌زاده عبدالحق(ع) برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس و سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) از شهرستان سوادکوه حجت الاسلام محمد‌‌زمان رضایی در یادواره ۱13 شهید بخش زیراب  شهرستان سوادکوه با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافعان حرم و هفته بسیج، گفت: شکست داعش به معنای شکست استکبار جهانی بود.

*بسیج مدافع مکتب عاشورایی است

وی با بیان اینکه خداوند در آیه شهادت به عنوان خریدار شهادت عده‌ای از مؤمنان و اهل ایمان و اهل ایمان به عنوان فروشندگان جان و مال معامله می‌کنند و خداوند معامله‎گران را به بهشت نوید می‌دهد و سند آن را‌هم در  تورات، انجیل و قرآن معرفی می کند، افزود: پیروزی لشکر اسلام و نصرت الهی بر داعش، نقشه شوم دشمنان علیه امت اسلامی را نقش بر آب کرد و داعش امنیت جهان اسلام و امت اسلام را به چالش کشید و به دنبال جنگ فرسایشی در منطقه بود.

امام جمعه زیراب با اشاره به خسارات و کشتار مختلف داعش به بخشی از عنایات ویژه الهی اشاره کرد و گفت: پیدا‌کردن نیروهای مقاومت از کشورهای مختلف اسلامی و آشنایی محور مقاومت با یکدیگر از برکات اتحاد امت اسلامی در نبرد با داعش بود.

رضایی با اشاره به اینکه از فواید دیگر مبارزه و مقاومت در برابر داعش کنار گذاشته شدن نقاب از منافقین بود و حکومت یهودی عربستان نقاب از چهره منافقانه آن برداشته شد، گفت: همدلی و وحدت در امت اسلامی و مدافعان قرآن و مکتب عاشورا به وجود آمد و بسیج مدافع قرآن و مکتب عاشورایی است و  بسیج سربازان همیشه آماده مکتب اسلام هستند.

* انقلاب اسلامی ایران برای ما عزت و کرامت به ارمغان آورد

حجت الاسلام دکتر جعفر واضحی‌آشتیانی در یادواره ۱۱۳ شهید بخش زیراب شهرستان سوادکوه با اشاره به اینکه عقل و علم دو ابزار مهم بشر برای دست‌یاتبی به کمال هستند،گفت: علم به معنای تبدیل مجهول به معلوم و عقل به معنای تشخیص بین خوب و بد است و احادیثی از امامان معصوم در این‌باره وجود دارد.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه شهدا دنیا را فروختند و آخرت را خریدند، خاطرنشان کرد شهدا با فروش دنیا و خرید آخرت به علی علیه‌السلام که در رختخواب پیامبر گرامی اسلام برای حفاظت رسول‌خدا خوابید، اقتدا کردند

آشتیانی با بیان اینکه مادران، پدران، همسران، فرزندان و رفقای شهدا و هر کسی که در مسیر شهدا قرار گیرد دنیا را می فروشند و آخرت را می‌خرند، خاطر‌نشان‌کرد: برگزاری یادواره‌ها و مراسم‌های مربوط به شهدا به خاطر آن است که راه را گم نکنیم.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه امام خمینی و انقلاب اسلامی ایران برای ما عزت و کرامت به ارمغان آورد و در زمان طاغوت عزت و کرامت نداشتیم و انقلاب ما از اعطای حق کاپیتولاسیون که به قول امام راحل، سگ آمریکایی بر ایرانی برتری داشت آغاز شد و امام خمینی مانند پیامبر اکرم(ص)، عزت، کرامت و هویت را برای ما به ارمغان آورد.

عکس ها از عمران اکبرنژاد و امیر حسین قربانی

 

امیر حسین قربانی

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

982 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس