معاون‌ فرماندار سوادکوه خواستار‌شد؛ لزوم اصلاح‌ساختاری نگاه انتفاعی به وقف

پرینت
معاون‌ فرماندار سوادکوه خواستار‌شد؛ لزوم اصلاح‌ساختاری نگاه انتفاعی به وقف

معاون‌ فرماندار سوادکوه خواستار اصلاح‌ساختاری نگاه انتفاعی به وقف شد

به گزارش سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، عین‌الله طالبی صبح‌امروز در جلسه گرامی‌داشت هفته وقف با اشاره به اهمیت وقت و تلاش برای نهادینه‌کردن فرهنگ وقف در جامعه گفت: آشنایی آینده‌سازان با ارزش وقف و نهادینه‌شدن آن در کودکان با همکاری آموزش و پرورش و اداره اوقاف اجرایی شود.

وی با بیان اینکه عجین‌شدن فرهنگ وقف از سنین ابتدایی باید مورد برنامه‌ریزی قرار گیرد، افزود: موقوفات به صورت محدوده طایفه‌ای و شخصی نگاه نشود و وقف عام است و همگان باید از آن بهره‌مند شوند.

معاون‌ فرماندار سوادکوه خواستار اصلاح نگاه انتفاعی به وقف شد و گفت: تغییر نگاه انتفاعی به وقف نیاز به اصلاح‌ساختاری دارد و نگاه انتفاعی به وقف باعث دل‌زدگی و ایستایی می‌شود.

*استقبال از برگزاری همایش‌ها و برنامه‌های ادارات و نهاد‌های

حجت‌الاسلام فتاح سوادکوهی نیز در جلسه گرامی‌داشت هفته وقف به اهمیت اطلاع‌رسانی اشاره کرد و گفت: رسانه‌ها پل ارتباطی مناسب بین مردم و مسؤولان هستند و در موضوع وقف باید از توانمندی رسانه‌ها بهره‌برداری کنیم.

وی، افزود: برگزاری کلاس‌های قرآنی، برگزاری‌های مراسم‌های میلاد ائمه و شهادت آنان، عطر‌افشانی مزار امام‌زادگان بخشی از فعالیت‌های هفته وقف است.

رئیس اداره اوقاف و امور‌خیریه، گفت: از برگزاری همایش‌ها و برنامه‌های ادارات و نهاد‌های مختلف در اماکن متبرکه زیر‌محموعه حمایت می‌کنیم

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

982 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس