با حضور کمیل قاسمی، مجتبی عابدینی و قاسم رضایی در کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک؛ کرسی‌های قدرتمند مازندران در کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک

پرینت
با حضور کمیل قاسمی، مجتبی عابدینی و قاسم رضایی در کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک؛

کرسی‌های قدرتمند مازندران در کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک

با حضور کمیل قاسمی، مجتبی عابدینی و قاسم رضایی در کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک شاهد کرسی‌های قدرتمند مازندران در کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک هستیم.

به گزارش سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، نخستین دوره انتخابات کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک با آرای 125 ورزشکار برای انتخاب 15 نفر از بین 50 کاندیدا برگزار شد که کمیل قاسمی، مجتبی عابدینی و قاسم رضایی از استان مازندران با کسب 71، 70 و 61 رأی به ترتیب سوم، چهارم و هفتم شدند.

*یک‌پنجم کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک در اختیار مازندرانی‌ها

کمیته ملی المپیک دارای 13 کمیسیون است که این کمیسیون‌ها برای تصمیم‌سازی و مشورت در حوزه‌های تخصصی به هیدت اجرایی این کمیته کمک می‌کنند.

کمیه ملی المپیک به عنوان سازمانی مستقل، غیر‌انتفاعی و دارای استقلال مالی بر‌اساس مصوبه 19 تیر‌ماه 1373 مجلس شورای اسلامی که در 29 تیر‌ماه 1373 هم به تأیید شورای نگهبان رسید در شمار مؤسسات عمومی غیر‌دولتی محسوب می‌شود.

المپیک با توجه به ابعاد جهانی خود و اثر‌گذاری پر‌رنگ در ورزش می‌تواند نقش مهمی در تاثیر‌گذاری‌های مختلف بر‌جای بگذارد و حضور در آن به ورزش و ورزشکاران مرتبط کمک کند.

حضور 3 ورزشکار مازندرانی دارای رتبه‌های معتبر جهانی در کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک می‌تواند نقش مهمی در ورزش استان داشته باشد تا با استفاده از این 3 جایگاه که یک‌پنجم این کمیته را به خود اختصاص داده‌است به ورزش استان کمک‌شود و متولیان مرتبط با در‌نظر‌گرفتن این جایگاه به کمک‌گیری از آن برای توسعه ورزش استان مازندران استفاده شود.

* رئیس مازندرانی کمیسیون ورزشکاران فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران عضو کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک

قاسم رضایی متولد مرداد‌ماه 1364 از شهرستان آمل و برنده مدال طلای المپیک لندن در وزن ۹۶ کیلوگرم و برنده مدال برنز المپیک ریو در وزن ۹۸ کیلوگرم کشتی فرنگی و تنها کشتی‌گیر فرنگی تاریخ ایران که دو مدال المپیک دارد و رئیس کمیسیون ورزشکاران فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران است که با 61 رأی ورزشکاران به عضویت کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک انتخاب‌شد.

* اوضاع ورزش استان مازندران نابسامان است

مجتبی عابدینی که متولد مراد‌ماه 1363 در شور‌مست سوادکوه مازندران است، عضو تیم ملی شمشیر‌بازی ایران در اسلحه «سابر» است که با قهرمانی در مسابقات انتخابی المپیک تابستانی 2012 ژاپن به المپیک لندن راه‌یافت و ایران با نتیجه‌ای که عابدینی به دست‌آورد برای اولین‌بار در تاریخ شمشیر‌‌بازی به رتبه چهارم المپیک رسید و مجتبی عابدینی با 70 رأی عضو کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک شد.

مجتبی عابدینی در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس مازندران با اشاره به اینکه عضویت در کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک با رأی بالای ورزشکاران، افتخاری برای من است، گفت: فعالیت‌های کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک می تواند نقطه عطفی برای ورزشکاران و رشته‌های ورزشی باشد و به توسعه ورزش کمک کند.

وی با بیان اینکه نزدیکی کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک به وزیر‌ورزش و مدیران کمیته المپیک می تواند به پیگیری نزدیک تر مشکلات و جبران کمبود‌ها کمک کند، افزود: اوضاع ورزش استان مازندران نابسامان است و من از وضعیت ورزش استان ناراضی هستم و ورزش استان مازندران که قهرمانان بسیاری را به ورزش کشور داده است، بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

دارنده رتبه  چهارم المپیک «ریو» با اشاره به اینکه در اردوی آماده سازی حضور دارد، گفت: برای کسب بهترین نتیجه برای بازی‌های شمشیر‌بازی آسیا که کمتر از یک سال دیگر برگزار می شود، آماده می شوم.

* سیستم استعدادیابی ورزشی ضعف دارد

کمیل قاسمی که متولد اسفند‌ماه ۱۳۶۶ در جویبار مازندران است و دارنده مدال برنز المپیک 2012 لندن و مدال نقره المپیک 2016 ریو و پرافتخارتر‌ین کشتی‌گیر سنگین وزن ایران است نیز در گفت‌و گو با خبرگزاری فارس استان مازندران با اشاره به اینکه استعداد‌های مختلف ورزشی در کشور و استان ما وجود دارند، گفت: سیستم استعدادیابی ورزشی کشور و استان مازندران ضعف دارد.

وی با بیان اینکه در زمینه استعدادیابی ورزشی در کشور و استان باید تلاش بیشتر و منظم‌تری انجام شود تا حرف‌های بیشتری در عرصه ورزشی بیان شود، افزود: استان مازندران، سر‌آمد ورزش در کشور است و استعدادهای مختلف آن، شناسایی شوند و پرورش پیدا کنند.

دارنده مدال برنز المپیک 2012 لندن و مدال نقره المپیک 2016 ریو به وضعیت خود اشاره کرد و با بیان اینکه تمرینات جدید خود را از 10 روز گذشته آغاز کرد و مسابقات لیگ کشتی جهانی نزدیک‌ترین مسابقات پیش‌رو است، گفت: اگر شرایط آماده شود، برای مسابقات لیگ جهانی کشتی آماده می‌شوم و یا بر‌طبق برنامه‌های کادر فنی برنامه‌ریزی می‌کنم.

* کرسی‌های قدرتمند مازندران در کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک

ورزشکارانی که در استان مازندران برای حرفه‌ای‌شدن تلاش کردند و به قله‌های موفقیت رشته ورزشی خود دست یافتند، گزینه‌های خوبی برای پیگیری و بیان توانمندی‌ها و مشکلات حوزه‌های مرتبط هستند و جایگاه کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک و حضور 3 ورزشکار مازندرانی در آن را می‌توان کرسی‌های قدرتمندی برای پیگیری و نتیجه‌دهی استعداد‌های ورزشی و برنامه‌ریزی برای استفاده از توانایی‌های مختلف به‌منظور کاهش مشکلات ورزشی دانست و برنامه‌ریزی مدیران ارشد ورزشی و مدیریتی استان مازندران در این حوره می‌تواند از این کرسی‌ها به نحو مطلوب برای ورزش استان بهره‌گرفت و یا بدون‌توجه به این موقعیت شاهد عدم‌استفاده مناسب از این مشاوران توانمند ورزشی برای مشورت‌خواهی و یا استفاده از جایگاه آنان برای دست‌یابی به اهداف نگریست که نحوه بهره‌مندی از این جایگاه‌ها را با مدیریت‌ها و سیاست‌گذاری‌های آینده می‌توان ارزیابی کرد.

گزارش از عمران اکبرنژاد

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

953 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس