رئیس اداره تبلیغات اسلامی سوادکوه: بازار‌های کنونی کشور از بازار‌های صدر اسلام عقب‌تراست

پرینت
رئیس اداره تبلیغات اسلامی سوادکوه: بازار‌های کنونی کشور از بازار‌های صدر اسلام عقب‌تراست

رئیس اداره تبلیغات اسلامی سوادکوه در جلسه آموزش فقه‌بازار ویژه اصناف، بازار‌های کنونی کشور را عقب‌تر از بازار‌های صدر اسلام توصیف‌کرد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، حجت الاسلام غلام‌حسین ذاکری‌خطیر صبح امروز در جلسه آموزش فقه‌بازار ویژه اصناف شهر زیراب که در اداره تبلیغات اسلامی شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی برگزار شد با اشاره به لزوم اجرای قوانین دینی در فعالیت‌های اقتصادی، گفت: نان‌آوری حلال و فعالیت اقتصادی دینی، مانند جهاد در‌راه خدا پاداش دارد.

وی با اشاره به ابعاد فقر فرهنگی و اقتصادی و تأثیر آن در زندگی افراد، افزود: ملتی فقیر است که فقر فرهنگی داشته باشد و در‌حال حاضر دور‌ریز غذای تهران می‌تواند 15 میلیون‌نفر را سیر‌کند ولی به‌دلیل عدم‌وجود فرهنگ صحیح مصرف، شاهد فقر هستیم.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی با بیان اینکه یاد‌گیری احکام معاملات در حد نیاز برای فعالان اصناف لازم است، خاطر‌نشان‌کرد: بازار‌های کنونی کشور از بازار‌های صدر اسلام عقب‌تراست و در بازار‌های صدر‌اسلام، بازار‌های ویژه کالاها در یک‌طرف و فروش کالاهایی مانند ماهی در بیرون از محل‌زندگی افراد بود و مساجد نیز در میان بازار‌ها قرار داشت تا افراد پس از کسب و کار حلال به مسجد بروند و روح خود را طراوت ببخشند و بندگی کنند.

ذاکری‌خطیر به برخی از احکام خرید و فروش اشاره کرد و با اشاره به تفاوت بین دزدی و مال‌غصبی، گفت: اگر فرد بر درستی معامله مطمئن نباشد، حق خرید آن را ندارد.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

953 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس